Šoférovanie po poľnej ceste bez vodičáku

tuppe
10. aug 2015

Ahojte baby,

dala som sa na vodičák, už mám asi 1/3 jázd za sebou, ale stále mi robí problém spojka - hlavne rozbeh, a potom z 1 do 2 - nemám ešte taký cit v nohe, púšťam spojku rýchlejšie a potom so mnou tak "cugne" .... iinštruktor mi stále hovorí, že mám spojku púšťať pomaly ale ... preto by som si to chcela niekde vyskúšať ... myslíte, že na poľnej ceste by nemal byť problém ? Či aj tam ma môžu policajti pokutovať ?
Ďakujem za odpovede

lilimoni
10. aug 2015

@tuppe policajt ta moze pokutovat vsade ale zasa, co by robili na polnej ceste 🙂 skus si pri rozbehu pridat viac plynu a nemalo by to zdechnut 🙂

tuppe
autor
10. aug 2015

mne to nezdochýňa, len proste tú spojku asi púšťam rýchlejšie alebo čo :(((( trošku ma to deeptá, že už 1/3 jázd za mnou a furt mi toto robí auto :( nemám proste cit v nohe

sissy27
10. aug 2015

@tuppe tak nech to inštruktor pekne krásne s tebou trénuje dovtedy, kým ti to nepôjde - od toho tam je... ty bez vodičáku nemôžeš trénovať nikde, resp. môžeš, ale ak ťa chytia policajti, tak okrem pokuty ani nejaký čas ten vodičák nedostaneš... a peniaze za autoškolu sú v lufte...
ono aj tak na každom aute je tá spojka iná, chce to len čas a tréning... 🙂

mawka
10. aug 2015

@tuppe suhlasim so @sissy27 - ja som teda sofer dobry, ale pri niektorych autach a teda najviac pri skodovkach mam problem so spojkou a plynom. a je jedno, ci je to fabia, oktavia, superb. napriklad na oktavii to je moja smrt s pedalmi, na fabii od nasich som si dlho zvykala. naopak fordy, mazdy, toyoty sa mi soferuju najlepsie a je jedno aky model a ci v nom sedim prvy raz.
rozhodne nesoferujem ale v podpatkoch. velmi si dbam na pohodlnu obuv /zakazdym sa prezuvam 😀 / a nastavenie sedadla ako to mne vyhovuje. rovnako vyskovo nastavim pas, volant, zrkadla. clovek sa musi v aute pri soferovani citit dobre.
a autoskola je presne na to, aby ta to tam naucili a skusat to donekonecna, kym ti to nepojde. ak maju viac druhov aut, skus si pytat ine. mozno ti fakt nesedia len pedale na tomto konkretnom 🙂

pribinak
10. aug 2015

1/3 kurzu to máš odjazdené este malo, este si len zvykas a postupne zen cit do nohy dostaneš. Mawka ti radi dobre, skús aj inú značku autá ak je k dispozícii, ja som mala v autoškole Peugeot, naši mali Škodu a aj ked to bolo nove auto, trochu mi trvalo kým som si zvykla
Teraz mam ojazdeného japonca a tiez som si musela zvyknúť
Taktiež šoférujem len v pohodlných topánkach, nic na opätku a ani v šľapkách.

Môžeš si zobrať aj este navyše kondične jazdy. Ta poľná cesta nie je zlý nápad, ale ak je to raka fakt poľná cesta, tak tam toho vela nenatrenujes

mawka
10. aug 2015

@pribinak skor potrenuje chrbticu, stavce, platnicky 😀 inak sa divim aj tomu instruktorovi, ze neponuka navyse kondicne jazdy a ze sa prave tomuto nevenuju, ked ocividne vidi, citi, ze to tam kulha.. ako keby si odjazdil s nou svoje a dovidenia.

tuppe
autor
10. aug 2015

Ďakujem baby za rady 🙂 Ja trénujem na novej škode fabii a veľmi nechcem meniť, inštruktor mi vyhovuje, má trpezlivosť ... len ta spojka je zaberak 😀 a on na inom nechodí .... obuv mám pohodlnú, botasky 😀 Tak snáď mi tá spojka raz pôjde :D

tuppe
autor
10. aug 2015

kondičné jazdy asi ponúkajú až po základnom výcviku tuším ... teda doplnkové jazdy...

mawka
10. aug 2015

@tuppe asi zalezi od autoskoly, u nas davali moznost aj navyse popri kurze. mna mali plne zuby. lebo moj tatko zase sa vyjadril, ze jeho dcera nepojde do autoskoly neznala a tahal ma po tych polnych cestach prave kvoli spojke, brzde a plynu a radeniu rychlosti, ze aby som mala cit a nehadzala to tam ako vidlami 😀 tak som sla uz so zakladmi a potom som si uzivala v autoskole jazdy. nema sa to, viem.. ale moj otec je neoddolatelny 😀

pribinak
10. aug 2015

@mawka podľa mna jej este dáva cas. 1/3 kurzu je maaaalo, ten cit este len príde, možno ku koncu jej nejake jazdy ponúkne, aby mala viac istoty.
Dôležitá je aj celková psychika, aby si verila, ze to zvládne

Ja som kedysi trénovala s mojom ocinom skoro ráno o 5.00 hod okolo domu na sídlisku, test nebude robit na poľnej ceste, tam ju fakt akurát dobre vyhrka a akurát pokasle aj cele auto

mawka
10. aug 2015

@pribinak vidim, ze moj otec nie je jediny 😀 😀 zalezi polna a polna cesta. ta nasa bola pomerne ok, vlastne ani nie uplne polna, ale drobny ujazdeny pevny strk ci ako sa tomu hovori. a kus asfaltovej cesty. skor pre potreby jrd, zadna cesta. takze celkom fajn. ale suhlasim, treba si verit a nebat sa. nezabudnem, ako moja prva cesta s este teplym vodicakom viedla do BA.. a ja z maleho mesta, vtedy sme mali jednu krizovatku so semaformi, jednoduchu a finito. a moj otec - a dobre urobil - povedalm ze jazdit sa naucim na zlozitych krizovatkach. dodnes som mu vdacna. lebo opadol zo mna strach a vyjazdila som sa. ale vtedy mi teda vsetko jedno nebolo. nohy ako z kamena, adrenalin mega hyper a srdce az kdesi za usami 😀

tuppe
autor
10. aug 2015

no a to je dôvod, prečo chcem trénovať 😀 Lebo poriadne neriešim križovatky, ale spojku a páku :/ viem,že sa musím vycvičiť, len sa bojím, že to do konca kurzu nestihnem, lebo som technický antitalent :D

emily76
10. aug 2015

@tuppe nie si sama, komu toto robi problem... ja som jednu celu jazdu stravila na cvicisku a trenovala rozbiehanie 😀 😀 Bola to hodina po tej, kde som na krizovatke pockala asi 3 zelenu, kym sa mi uspesne podarilo odstartovat 😅 😅 No ale naucila som sa... takze staci poziadat instruktora, aby ti naplanoval hodinu, kde by ste sa tomu venovali.

mawka
10. aug 2015

@tuppe ale prd makovy. dostanes sa do toho, len to trenuj navyse a ako ti pise emily, vylozene hodinu zameranu prave na toto. a bud v klude. nie je to tosku aj tym, ze by si mala strach?

tuppe
autor
10. aug 2015

@emily76 mne sa toto našťastie nestalo 😀 akurát dnes na mňa trúbil šofér MHD,debilko, aby som sa pohla ... to daktorí vodiči jak idioti ...

mawka
10. aug 2015

@tuppe mne sa vtedy v ba smiali rovno policajti. sme stali na krizovatke vedla seba a ja som sa do kopceka rozbiehala a zo stresu ako slimak a oni velke rehoty. ja som ich poslala do teplych krajin, ale nevsimla som si, ze aj ja aj oni maju stiahnute okienko. a tatko vedla mna s ladovym kludom, ze ci som si vsimla, ze ma pocuju 😀 odvtedy teda s rozbehom nemam ziadny problem 😀 😀

tuppe
autor
10. aug 2015

mawka 😀 😀 😀 😀 😀 Ako fakt nepochopím takých ľudí, čo sa rehocú zo začiatočníkov .... by som chcela vidieť, ako pos*atí boli na ceste oni

mawka
10. aug 2015

@tuppe no asi tak nejak. najhorsie, ked sa tomu smeju policajti alebo sami instruktori. no boze, kazdy nejak zacinal. mozno boli oni este posratejsi, len sekaju kofrov.

tuppe
autor
10. aug 2015

@mawka inštruktor sa mi nikdy nesmial ešte, našťastie auto mi zdochlo v premávke asi dokopy len 3x, čo nie je až tak strašné si myslím :D Veľa robí ozaj aj psychika..ak si človek verí, urobí to. Po ceste, ktorú poznám, nemám problém,len križovatky ...a hlavne križovatky do kopca ... alebo zákruty - nestíham tak rýchlo prehadzovať nižšiu rýchlosťť a ešte aj točiť do zákruty volant uff

mawka
10. aug 2015

@tuppe to sa naucis. ved na to si v autoskole a potom uz len vela vela jazdit 🙂

tuppe
autor
10. aug 2015

@mawka to viem, že sa naučím, otázne je, či to stihnem do skúšok 😠 😀

mawka
10. aug 2015

@tuppe jasne, ze stihnes 😉 nevzdavaj to, bude to ok 🙂

pribinak
10. aug 2015

@tuppe je lepšie sk si mierne neistá ako začínajúci vodička a si opatrná, ako nevyzreti machri s mega egom co si myslia, ze jazdia relly Dakar
Držím palce

bibistec
10. aug 2015

neriskovala by som, nikdy nevies a co ak ti tam niekto vbehne?

tuppe
autor
10. aug 2015

@bibistec a kto by mi vbehol do polnej cesty ? hm skor len nejaký zajac 😀

bibistec
11. aug 2015

@tuppe nikdy nevieš, to je presne to že to nevieš nikdy odhadnúť a potom aj keby len zajac ako by si zareagovala?

belialius
15. nov 2016

ah zavidim vam. ja som mal instruktorov takych ze mi len nadavali a hucali na mna. a este zacali riesit moju sexualnu orientaciu. tak to som fakt len scepenel a mal chut im otrepat hlavu o tie dvere a poslat ich doprdele ☹