Snúbenec si rozmyslel svadbu

16. apr 2020

Priatel ma pred 2 mesiacmi poziadal o ruku no dnes vecer prisiel v zlej nalade domov a povedal mi,ze on by tu svadbu ani uz neriesil,ze nech zijeme nadalej tak ako pred tym. Mne sa chcelo plakat. Nie je moc romanticky no dobre vie,ze sa tuzim vydat som s nim 3,5 roka a u nas doma je nemyslitelne aby zena zila len tak nadivoko. Ked som doma oznamila,ze sa budem vydavat povedali mi,ze uz bolo nacase a mamina uz planuje co a ako a teraz jej ako mam oznamit,ze svadba sa nebude konat?
Co mam robit? Mam pockat ci ho to neprejde alebo radsej oznamit koniec zasnub?

gelifil
16. apr 2020

Neboji sa o financie, ze pride o pracu a pod?

a1d4k3a
16. apr 2020

Myslíš,že to nepovedal v hneve? Treba sa porozprávať. Ty ho poznáš najlepšie.

mirkava
16. apr 2020

Daj tomu este cas, mozno mal len zly den. Inak viem ta pochopit asi by som mala z toho depku. Skus však počkať. Porozpravajte sa ale v klude.... drzim palce.... bude dobre 👍😉

janage
16. apr 2020

Prsten by som vratila a poobzerala,sa inde. To ked sa vezmete a bude mat zlu naladu, bude mavat zakazdym rozvodovymi papiermi?
Ak ti na svadbe zalezi nedaj sa dotlacit do zitia bez nej. Ak partner sa citi nezrely, dotlaceny do svadby respektovala by som, ale nezotrvavala v takom vztahu.
Ine je ak to vyhovuje obom zit bez sobasa.

bosorka2302
16. apr 2020

Sestra toto zazila :( tak sa toho chytila a vykopla ho po 10 rokoch spoluzitia

autor
16. apr 2020

@a1d4k3a
@gelifil pockam teda uvidim. Je prchky a rozhoduje sa horucou hlavou viac krat som musela ja zasiahnut aby neurobil zavaznu chybu je to proste trdlo 😂
Pokial to neurobim za neho alebo 100x nevyzvetlujem preco je to dobre tak sa k tomu neodhodla. Ale o ruku ma poziadal z nicoho nic

janage
16. apr 2020

A asi by som si dala v klude vysvetlit preco uz nie. Ved dolezity je sobas nie veselica a to sa da aj teraz dokonca. Cize by som chcela konkretne preco uz nie. Nechce sa viazat, nechce veselicu, preco zmenil nazor?

lintu
16. apr 2020

Počkaj, kým priateľ vychladne, riadne sa o tom porozprávajte ešte raz a až potom doma oznamuj. Bohvie, prečo zrazu tak otočil. A keď píšeš, že je motovidlo.... tak to už tobôž by som jeho vyhlásenia nebrala asi nejak vážne.

janinah
16. apr 2020

Načo by to menil? svadbu platil,o manželku sa staral? má predsa všetko-navarené,upratané,ženu v posteli,zadné vrátka stále otvorené....tak čakaj a čakaj,o pár rokov zistíš,že sa nedočkáš....akože požiadať o ruku a potom sa stiahnuť to dokáže len nezrelý chmuľo....už teraz ho zachranuješ pred chybmi ako malého chlapca,tak neviem,ozaj toto potrebuješ riešiť do konca života? plus deti,domácnosť na tvojej hlave,lebo on je aký je? neviem,nepozním ho,ty áno,dokonalý nie je nik,ale .....mám už zaťa a skorozaťa,ale obaja chlapi na svojom mieste,opory pre ženy a nie kam vietor,tam plášť,ako sa dnes vyspím,tak sa budem správať....
na tvojom mieste sa budem tváriť,že som to anulovanie požiadania nepočula a opýtam sa,na aký dátum mieni organizovať zasnuby a ísť o tvoju ruku požiadať tvojich rodičov ako sa sluší a patrí...

janinah
16. apr 2020

a podla jeho reakcie sa zariadiš....

yollanda
16. apr 2020

Asi sa niečo deje. Len tak z blbej nálady to človek neurobí. Normálne sa s ním porozpravaj.

yollanda
16. apr 2020

Nikomu nič neoznamuj kým sa situácia nevyriesi

jajko22
16. apr 2020

To je teda chmuľo. Chlap ked povie slovo, má si za ním stáť. Co to je za chlapa, najprv spraví najvascie zivotne najdolezitejsie rozhodnutie a potom ho zmení. Ale to je aj vychovou..

basullinka
16. apr 2020

Ja by som to urobila nasledovne - aspon par dni o tom nerozpravala, naozaj malo 2-3, nech vychladne a potom tuto temu otvorila a priamo sa ho spytala, kde je problem. Ak je problem v peniazoch a v tom, ze je to financne velmi nakladne, tak by som to akceptovala a navrhla riesenie v podobe malej svadby s najblizsou rodinou len s malou oslavickou v kruhu rodiny. Avsak, keby sa velmi zacal aj s takymto riesenim zvrtat a hladat vyhovorky, sakra by som si rozmyslela, ci by som v takom vztahu ostala.

marca12
16. apr 2020

Nikdy by som sa nevydala,keby to partner necitil rovnako. Co predchadzalo tomu rozhovoru? Vsak nemohli sa len tak rozletiet dvere na pribytku a chrsnut ti do tvare,ziadna svadba! Pekne sa porozpravajte,ujasnite si,co kto chce a podla toho sa zariad. Najskor si vy porieste svoje pochybnosti a potom nieco hovor mame. Volakedy bola mladez komunistickou vladou usmernena k sobasu,ale dnes demokracia prinasa vela volnosti a uz to nie tak,ze niekoho vdaka vyhodam manzelstva donho dotlacis.

pseudomonas87
16. apr 2020

Veľmi ťažká situácia, ty ale nestráca nádej, chlapov je plná prdel.... Naozaj, hlavne si zachová svoju dostojnost

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
16. apr 2020

podľa mňa o pár dní bude iného názoru. Možno povie že ťa len tak skúšal ako zareaguješ - aj keď z duše nenávidím toto slovo...
Ale aj tak si nemyslím že mať takéto čosi pod strechou je výhra...🙄😨

Asi nepozná príslovie :
Slovo robí muža
alebo
Len hlupák skúša ženu a sklo

jana_eyre_2
16. apr 2020

Keď som naštvaná, poviem vseliake blbosti čo má neskôr mrzia.. po 3,5r vzťahu už ho poznáš a vieš snáď či jeho slovo platí vždy, alebo keď je naštvaný kecá blbosti.. môj muž nadomnou mávne rukou keď som nastvana 😂 každý je nejaký, snáď poznáš dobre muža ktorý bude tvoj manžel..

luccija
16. apr 2020

Nič by som neoznamovala rodičom, ale ani nečakala, že ho to prejde.Povedala by som mu, že tým pádom sa budú musieť naše cesty rozist a uvidíš čo Ti povie.Nepaci sa mi také streckovanie musí byť za tým niečo iné.Peniaze, hadka....koľko máte rokov?ak to je nejaký 23 r chlapec bude lepšie mu vyhovieť možno tie zásnuby bral ako nátlak a teraz mu to celé doslo

leuchtturm
16. apr 2020

a naozaj sa chces vydat za prchkeho cloveka, ktoremu musis sto krat nieco vysvetlovat?

bmuller
16. apr 2020

A co mu sposobilo tu zlu naladu? Vacsinou je clovek nastvany na pricinu svojej zlej nalady 😠 a nenapadne ho kvoli tomu byt nastvany na svoje rozhodnutie o svadbe 😵 To ma potom fest divne myslienkove pochody...

tncka
16. apr 2020

Ja by som ani nezistovala dovod. Rovno by som mu povedala ze teda bohuzial sa budeme musiet rozist lebo nemienim stracat cas s clovekom s kt.to nikam nevedie

mamkabeika
17. apr 2020

Ak by raz zaváhal, musel by ma neskôr už len na kolenách prosiť o ruku a dlho prosiť. Svadba je najvážnejšie rozhodnutie v živote, nejde o kúpu bytu, ktorý sa dá predať. Zlé rozhodnutie dokáže pokaziť život.
Chlap musí prosiť ženu o ruku, chlap je dobyvateľ, ak váha, nešla by som do toho.
Ja by som s ním hlavne nebývala, nedávaj sa mu tak lacno, máš oveľa väčšiu cenu, ako tá, za akú sa mu dávaš.

zuzanka.zuzu
17. apr 2020

@janinah "neriešiť" a ešte sa nadrzovku spýtať kedy sa pôjde k rodičom na pytačky nie je zrovna dobrý nápad. taký trošku zastaralý pohľad (kedysi sa veci riešili inak, aj muži sa zmenili - nie, ani mne sa to nepáči ale odpoveď "niektoré veci sa nemenia" tiež nie je správna, pretože menia, aj správanie mužov sa mení, to je proste fakt)

a ďalšia vec, čo takmer všetky prehliadli - on predsa nepovedal, že svadbu RUŠÍ ale že "už by ju ani neriešil" - autorka, nezahrabalo ti tak náhodou v poslednej dobe, že riešiš každú kravinu? lebo niektoré nevesty sú šialené, taký servítok, hentaká stužka, nie každého chlapa (ani ženu) toto zaujíma...

777januska777
17. apr 2020

Spýtala som sa manžela, že keď chlap takto reaguje čo to môže znamenať a z neho vyšlo: "Chlap má vždy dôvod keď niečo povie, takže jej buď na nej niečo vadí, má v merítku inú, je chorý atď. Vždy musí mať nejaký dôvod."

emmusska
17. apr 2020

nechala by som ho chvilu tak a po case by som sa mozno na to opytala, podla mna ho nieco trapi, ale ako bohvie co to je, to si musis zistit ty

lenuliatko84
17. apr 2020

Ak by si ma moj nechcel zobrat davno spolu nie sme.obaja sme vychovani ze svadba je prirodzena a patri k laske a to nie som nejaky katolik.ludia by mali mat svadbu a nie zit na divoko.to ti chlapi alebo zeny mozu kedykolvek bez zodpovesnosti odist

zuzkalujza
17. apr 2020

Neporadím ti čo máš spraviť, to rozhodnutie je na tebe. Ty si ho poznáš, nie my. Ale poviem ti čo som zažila ja. Mňa požiadal o ruku priateľ na 5 výročie. Bola som v šoku, lebo vždy tvrdil, že on sa ženiť nikdy nebude. Ja som sa s tým zmierila a teda ani nečkala, že by niečo také prišlo. O to väčšie bolo moje prekvapenie. Dostala som prsteň, potom se to oznámili po rodine. Po pár týždňoch som sa ho spýtala či teda začneme aj niečo riešiť, aká je jeho predstava, aby sme to zosúladili a tak. Na jeho reakciu nezabudnem do konca života..... Povedal, že čo od neho čakám, dostala som prsteň a viac čakať nemám, žiadnu svadbu ani nič, že toto bolo jeho maximum..... Zostala som ako obarená, pýtala som sa ho načo to bolo teda toto celé dobré? Veď som bola zmierená, že svadba nebude, tak to nemusel robiť.... zbytočne ma takto ranil a dal nádej. Povedal, že sa mu nechcelo počúvať večné narážky od mojich rodičov a jeho rodičov, že kedy sa posunieme ďalej..... Zlomilo mi to srdce a teraz viem, že aj zabilo lásku a dôveru v neho. Chcela som ho opustiť, no zistila som, že som tehotná. Tak som s ním zostala kvôli malej, ale už to nikdy nebolo dobré. Nedokázala som mu to odpustiť. O 10 rokov na to sme sa rozišli, teda po 15 rokoch. Chem tým povedať, že ak muž z nejakého dôvodu nechce svadbu, alebo cukne od nej vždy má na to svoj dôvod. Nikdy to nie je len pre zlú náladu, muži takto nefungujú. ...

jaskolka
17. apr 2020

A pýtala si sa ho, prečo tak zmenil názor? Zase vážne rozhodnutie je požiadať o ruku, a ešte vážnejšie to odrazu odvolať. Ze mal zlý deň, nie je pre mňa vysvetlenie, to akože keď budeat zlý deň, poda o rozvod, alebo odíde preč z domu, či čo? Keď ti záleží na svadbe, určite sa neprisposob jeho predstave, že zime si len tak, ako doteraz, po čase by ti to neskutočne vadilo. Keď ti to nijako relevantne nevysvetlí a bude trvať na živote "bez papiera" aspon vieš, že treba sa poobzerať pomaly inde. Súhlasím s @janinah, jemu je dobre, má všetko, full servis a vlastne stále slobodu. Takých chlapov ja nemám rada, lebo mi to príde, že absolútne nijaká zodpovednosť. Keď teraz už vieš, že je to trulko a motak, podľa tvojich slov, skôr po uvažuj, či reálne takeho chlapa ti v živote treba, či budeš sa môcť na neho spoľahnúť vo všetkom a ver mi, že hocijaké situácie môžu prísť.Bude ta baviť aj o 10 rokov všetko mu vysvetliť, robiť to za neho, a ospravedlňovat jeho "horúcu hlavu"?