SM systém - skúsenosti

krepes
26. jan 2018

Ahojte, cvicite niekto SM system? Ake mate s nim skusenosti? Podarilo sa niekomu zlepsenie v zdravotnom stave? ja som dnes bola na prvom cvičení a všetko ma bolíííí 🙂 🙂

evinkamaminka
26. jan 2018

Ja som inštruktorka sm systému. Hľadám tu niečo iné na stránke a hneď sa mi toto ukázalo, tak vám odpisem. Zrejme ste ďaleko stali od uvažuje laná. A teda ste silno ťahali. A to nesmiete.

evinkamaminka
26. jan 2018

Oprava... Od úväzu lana....

krepes
autor
26. jan 2018

@evinkamaminka može byt, bolo to prvý krát a len som sa s tym zoznamovala. A este som mala aj ine cviky k tomu tak asi koli tomu 🙂

malykonik
27. jan 2018

@krepes mamku toto cvičenie zachranilo pred operáciou.

bibistec
27. jan 2018

Mne to pomaha konecne nieco co ozaj pomaha len treba najst dobru instruktorku a individualne lebo tam musi ajj kontrolovat aku mate poziciu ako sa zaklanate proste kontrolovat ci dobre cvicite.

krepes
autor
27. jan 2018

@bibistec instruktorku zatial moc dobre nepoznam, nevyznam sa v tom ci to robi spravne ale som tam sama s nou pri cviceni vo som rada, no myslím ze malo ma kontrolovala ci tie cviky robim správne, snad nabuduce to bude uz lepsie 🙂 dufam mi to da skoliozu a platničku doporiadku a ak by som este aj schudla to by bol pekny bonus 🙂

bibistec
27. jan 2018

@krepes tak akoze zazraky zas necakaj ale.velmi pomoze mna poslala neurologicka ku konkretnej cvicitelke a meskutocna je
Niekedy treba cvicit viiac krat za den a ja som jej povedala ze ake konkretne mam problemy a ona podla.toho vyberala cviky

kmirkav
8. feb 2018

@krepes Ahoj, ake mas momentalne pocity z cvicenia? Je citit uz nejake zlepsenie?

bonetka
8. feb 2018

Baby cvicia to niekde aj v Ke?

krepes
autor
8. feb 2018

@kmirkav Ahoj, z cvicenia mam dobrý pocit, aj celkovo zo seba, ze robim nieco pre svoje zdravie. Mam maleho synceka takze sa mi nedá na cvicenia chodit az tak casto ako by bolo treba ale snazim sa aspon raz za tyzden, zlepsenie zatial necitim.

stanislavao
3. máj 2018

@krepes dobry den. chodite este cvicit? ja som zacala tiez, lebo som mala uz neznesitelne bolesti chrbta a po dvoch cviceniach blesti prestali. svalovicu mam, lebo je to narocne na spravne drzanie tela, rovnovahu a pod., ale je to zazrak, ako to pomaha. casom si chcem zakupit gumy na cvicenie aj domov, aby som mohl cvicit aj doma a nemusela chodit za instruktorkou.

krepes
autor
3. máj 2018

@stanislavao dobry den, uz nechodim cvicit. Ale nie z dovodu ze by to cvicenie nebolo dobre.

stanislavao
3. máj 2018

@krepes ja si chcem kupit domov tie gumy a cvicit aj doma. nech sa mi nevratia problem spred mesiaca, lebo mm si myslel, ze mam infarct, co ma tak pichalo of lopatky az na drudniku.

plnenapaprika
3. máj 2018

Ahojte. Viete mi poradit kde v BA okrem SNOP-ky sa SM cvici s ozaj certifikovanou cvicitelkou?
Dakujem!

krepes
autor
3. máj 2018

@stanislavao kupte si, urcite neolutujete. Cvicenie vam len prospeje a aj ušetríte. Tie cvicenia sa daju aj podla videa z Youtube cvicit a sice neviem kolko ste vy za 50minutove cvicenie platili ale ja 10 eur tak to sa naozaj oplati radsej kupit si domov 🙂

stanislavao
3. máj 2018

@krepes ja platim 6e ako zaciatocnik, lebo sme len 2 v skupine, ale uz pol 4-5 cviceniach vraj mozem ist do pokrocilych a tam je cena 3e. ale urcite ked budem ich mat doma, tak mi staci ist na skupinu 1x tyzdenne.

dzejdzej4988
13. sep 2018

Chodil niekto aj z mi? Ja idem zajtra

wawrita
1. jan 2019

Prosím vás nejaká precvicovatelka okolie zc zh? Neviete ?

misa1
30. jan 2019

ahojte ako vam bolo po zacati cvicenia?mna boli hlava a trochu toci

misa1
30. jan 2019

@evinkamaminka dobry vcera som zacala prvy krat a moze ma boliet hlava?

gabika4
30. jan 2019

@evinkamaminka ja som sm sytém cvičila pred pár rokmi, veľmi mi to pomáhalo, no musela som prestať kvôli tomu, že ma pri cvičení začalo divne pichať v bruchu, zrkadlovo k slepému črevu. Riešila som to viackrát s chirurgom, mysleli si, že je to "pruh" prietrž v ľavej slabine. Prvá operácia, "pruh" nenašli. Druhá operácia, diagnóza bolestivý lipóm. No, po operácii som až také strašné bolesti nemala, len to stále cítim. Dokonca si viem nahmatať to miesto a keď ho stlačím, tak ma to bolí. Myslíte, že to má niečo spoločné s nejakým svalom? Doteraz kvôli tomu nosím voľné nohavice aj spodné prádlo s úplne voľnou gumičkou, lebo sa mi tam strašne zarezáva a bolí to :( dokonca väčšinou kupujem o číslo dva väčšie...už ma naozaj nebaví chodiť po dr. ktorí len hádajú :(

danuwa
7. feb 2019

@stanislavao zdravim kam ste chodili na cvicenie sm?dakujem .

stanislavao
7. feb 2019

@danuwa Sereď

olinoo
8. feb 2019
zlatica3510
27. máj 2019

ahojte .nepoznate nejakeho trenera,trenerku na sm system z okolia Devinska.Lamac Zahorska Bystrica.?Rada by som sa to naucila.potrebovala by som ale cvicit okolo obeda ,alebo doobeda...vacsinou su kurzy poobede alebo vecer a to sa mi neda.dakujem..

darinastopk
24. júl 2019

Ahojte všetci čo tu píšete. Som 5 rokov po operácii vysunutej platničky, na neurológii v ma nechali ležať tak dlho až som ochrnula. Potom ma previezli do Nitry a na neurochirurgii ma v noci operovali, lebo sa nemohlo čakať ani do rána. Naučila som sa chodiť, cvičila som Pilates a ležérne SM, všetko bolo ok, až minulý rok ma pochytila taká bolesť, že som skončila v nemocnici a na neurochirurgii mi doktor povedal, že mám vysunutú ďalšiu platničku tak veľmi, že ma hneď zapíše na operáciu. Nedala som sa. Dali mi PRT a novembri som začala poctivo cvičiť SM systém v Trenčíne FIZIO pod dohľadom. V januári neurochirurg na kontrolnej MR poznamenal, že keď vidí čo som dokázala za 2 mesiace mám pokračovať, a už by ma na operáciu netlačil. SM systém som ovládala už veľa cvikov, ale ak je to vážny stav, teba triediť cviky. Zo začiatku som cvičila 5 cvikov, 8 opakovaní ale 5x za deň. Dnes cvičím 3x za deň cca 15 cvikov. Je veľa cvičiteľov SM, ale nie všetci si uvedomujú, že ak máte akútny problém nemôžete cvičiť všetko a naraz. Vyhnúť sa rotačným pohybom, nezohýbať sa, nepracovať v záhrade, nepestovať deti. Takže deti sú nepestované a tento rok v záhrade kosíme burinu. Ale verím, že to stojí za to a do budúcej záhradnej sezóny tú platničku vcucnem úplne späť, ale cvičiť už nikdy neprestanem. Stojí to veľa peňazí, ale viac by ma stálo keby som bola zas operovaná a na invalidnom, lebo by som nevládala pracovať vo fabrike, ani sedieť v kancelárii.
V Bratislave je to aj Therapy Clinic, alebo Vital clinic.

zlatica3510
24. júl 2019

@krepes ahoj,ja ho cvicim asi mesiac..tiez ma vsetko bolelo zo zaciatku.ale bolesti chrbtice nemam.

susily
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
branko30
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olinoo
19. aug 2020

@plnenapaprika dajsadokopy.sk