Slovanská postava

31. júl 2022

Ahojte
Mam taku uvahu na nedelu, ohladne slovanskej postavy u zien
Casto som sa docitala ze typ postavy pre nas Slovanky je prave take nieco ako presypacie hodiny,vacsie boky,zadok...
Pri tom takyto tvar tela je taktiez bezny pre latiny,afroamericanky... a navyse vzdy som si myslela ze slovanske devy su skor chude zeny...
Tak ako to vlastne je?
Vyzna sa niekto do Slovanskej kultur

tenerifka
31. júl 2022

latino zeny su mensieho vzrastu, maju vacsie brucha a kratsie nohy, ale nie je to 100%-ne pravidlo, len vacsinove

eeffka
31. júl 2022

Ale kde... slovanky su cicate,ricate pevne, vhodne na robotu, zena co porodi, vezmem motyku a ide na rolu.
Latino su len megaricate.

Samozrejme hovorim o pobodnom genofonde. Slovanky prirodzene nie su stihle,vychudnute, proste zena ako nasa prezidentka.

michellemary
31. júl 2022

Slovanská postava znamená tzv. ženu "krv a mlieko", nie vychudnutú.

jaskolka
31. júl 2022

Zober si sošky slovanskej Venuše - trebárs moravianska Venuša(Moravany nad Váhom). Slovanské ženy nie sú prirodzene chudé, vždy tam dominovali široké boky, plne stehna, prsia. To bol aj znak, že je žena zdravá, plodná, schopná porodiť veľa detí, chudé ženy skôr boli považované za choré,alebo slabé, aby zvládli ťažkú fyzickú prácu na poli a okolo domu voľakedy.
Dokonca niekde také dievčatá aj vedome rodina "prikrmovala" aby mali nádej na dobrý sobáš.

autor
31. júl 2022

@jaskolka vidim ze sa celkom vyznas,cerpas z nejakych knih,ci?

jaskolka
31. júl 2022

Tak veľmi rada čítam, aj historické knihy, a celé detstvo som behala po rôznych hradoch, múzeách,takže asi taky celkový rozhľad zostal. Zároveň rodičia boli učitelia, takže aj od nich veľa veci som sa naučila.

xsimonkax
31. júl 2022

Tak to som potom slovanka ako hrom, ja mam presne úzky pás a boky, zadok ako Kardashianka 🤣

ivanaks
31. júl 2022

@jaskolka No, v prvom rade si treba pozrieť, z akého obdobia pochádza Moravianska venuša (cca 22 800 p.n.l., gravettienska kultúra) a odkedy máme archeologicky doloženú prítomnosť Slovanov na našom území (5./6. stor. n.l.)...Moravianska venuša nie je v žiadnom prípade slovanského pôvodu (názov Moravianska je od obce Moravany nad Váhom, nie od Veľkej Moravy).

babulkomale
31. júl 2022

@michellemary krv a mlieko znamena biela plet a cervene lica, podla farieb. Kde vidis na kyprej postave tu krv a mlieko? Toto vie ako vidim malo ludi...casto to motaju.

autor
31. júl 2022

@babulkomale toto prvy krat pocujem teda, vzdy som si myslela ze krv a mlieko je plnsia postava

simca_13
31. júl 2022

@xsimonkax To teda podobne a nenormálne sa na to zlostím, keď schudem tak len z pásu a z pŕs, inak nohy, zadok to mi ostáva.

michellemary
31. júl 2022

@babulkomale podľa Frazeologického slovníka žena krv a mlieko znamená žena "kyprá,kypiaca zdravím, plná života, kyprých tvarov". Kypré tvary=plnšia postava.

jaskolka
31. júl 2022

@ivanaks a kde vravím ze ju vyrezali Slovania? Nasla sa na území Slovenska, a tiež píšem, že ide o Moravany nad Váhom, nie o Moravu.
No zároveň nepredpokladám, že by na území terajšieho Slovenska žili napríklad afromeričanky, alebo aziatky.
Takže z toho mi vychádza, že to bola určitá podoba žien, ktoré sa nachádzali na tomto území.

ivanaks
31. júl 2022

@jaskolka Citujem prvú vetu z Vášho príspevku: "Zober si sošky slovanskej Venuše - trebárs moravianska Venuša(Moravany nad Váhom)." Prosím, neblamujte sa ešte viac, najmä ak naozaj rada čítate, aj historické knihy (z Vášho druhého príspevku)...

xsimonkax
31. júl 2022

@simca_13 ja sa nezlostim, práveže som rada ze taku postavu mam 😊

juliet86
31. júl 2022

@ivanaks mas sexy rozhlad ;)

jaskolka
1. aug 2022

@ivanaks dobre, keď ideme doslova sa ťahať o slovíčka, slovanská Venuša bola symbolika, nájdená na území Slovenska, kde žili aj Slovania.
Nemyslím tým doslova, ze ju vyrezali Slovania z mamutieho kla ako taký konkrétny národ.
A neviem čím sa blamujem podľa vás, postava slovanských, alebo slovenských žien je vždy bola znázorňovana ako plne prsia, okrúhle boky a úzky pás.

ivanaks
1. aug 2022

@jaskolka Ach, jaj, v diskusii už nepokračujem. Vidím, že to nemá zmysel. A viete prečo? Držím sa motta: "Nikdy sa neškriep s nemúdrym. Stiahne ťa na svoju úroveň a prevalcuje svojimi názormi."

jaskolka
1. aug 2022

@ivanaks mate pravdu,presne tak, nebudem sa s vami skriept presne z toho dôvodu.
Kvôli jedinému písmenku potrebujete počuť, že máte pravdu. Tak áno, nech je po vašom, mate pravdu