Slimáky v akváriu

matinaa
6. apr 2023

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o pomoc všetkých akvaristov. Dnes som sa pozerala na akvarko a z hrôzou som zistila že sú tam slimáky. Nedávno kámoška nám dávala rastlinu aj s rybkami ktorý v akváriu chovajú aj slimákov čiže predpokladám že som si to od nej doniesla. Ako mám zabrániť výskytu ďalších slimákov? Veľmi pekne ďakujem za každú odpoveď.

jahodka17
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bessie12
6. apr 2023

@matinaa to budu asi kotulky. Kup slimaky Clea helena alebo mozes z casti aj vyzbierat, ale to je na velmi dlho a je to snad nemozne.

syslik81
6. apr 2023

existuje druh slimaka co poziera ine a ked ich pozere skape sam .. myslim ze sa vola
Clea helena ..alebo jedine mechanicky zbierat a splachovat co je na dlhsie.. hlavne neprekrmuj rybkz inak budes krmit aj slimaky

heln
6. apr 2023

@matinaa zrejme v rastlime boli kotulky, tych sa len tak nezbavis, kupit slimaka "helenu", ten ich pozere, ale ked ich vyzere vsetky, tak nebude mat potravu.

bessie12
6. apr 2023

@heln potom sa môžu kŕmiť napr. mrazenou potravou ak už nebudú kotulky.

matinaa
autor
6. apr 2023

@jahodka17 nie práve som vymieňala vodu a mechanicky odstraňovala

matinaa
autor
6. apr 2023

@bessie12 vyzerá to tak

lintu
6. apr 2023

Čo je zlé na slimákoch? Pomáhajú udržovať čistotu v akváriu. Množstvo sa dá regulovať napríklad neprekrmovaním.

bessie12
6. apr 2023

@matinaa kúp tie slimáky Heleny. Držím palce. Je to boj, tak isto ako aj s riasami 😒
Pridaj sa tu do skupiny https://www.modrykonik.sk/group/12720/ 🙂

bessie12
6. apr 2023

@lintu ale to su ine slimaky. Precitaj si nieco o kotulkach. Su to skodne slimaky.

matinaa
autor
6. apr 2023

@lintu nechcem aby to akvárium vyzeralo nijak takto

lintu
6. apr 2023

@bessie12 máme ich doma a nevšimla som si, že by niečomu škodili. Navyše v tomto prípade ani nevieme, o akého slimáka ide.

bessie12
6. apr 2023

@matinaa tak toto je postrach kazdeho akvaristu.

bessie12
6. apr 2023

@lintu ja som ich tiez mala a premnozili sa mi. A vtedy som si povedala, ze ked si znovu niekedy zalozim akva, tak uz to viac nedopustim. Ci uz riasy alebo slimaky. Male hnusne slimaky. Neritina alebo Helena su v poriadku.

lintu
6. apr 2023

@matinaa toto je slimák, ktorého si si doniesla?

elisabethka
6. apr 2023

Mne prisli s novou rastlinou naskor zbadala jednoho a o 2 dni 4 😂 nechala som si dvoch ostatnich vyhadzujem. Mne pekne cistia sklo a akvarium zatial 😊

bessie12
6. apr 2023

@elisabethka ja by som bola nekompromisna a vsetky by som vyhodila 😀

viestta
6. apr 2023

@matinaa toto su uzitocne slimaky, cistia strk od zvyskov potravy, cistia sklo a rybam ani rastlinam neskodia. Volaju sa surmovky

bessie12
6. apr 2023

@viestta lenze my nevieme aké slimáky ma v akváriu. Toto je len foto z netu, že nechce, aby takto dopadlo jej akva. Ale zaujímalo by ma, aké slimáky presne ma v akva. 🤔
@matinaa môžeš prosím ta pridať fotku svojho akvaria ?

lintu
6. apr 2023

@viestta skôr asi vežovka... Surmovka je Clea Helena.

patus_2
6. apr 2023

@matinaa slimáky v akváriu sú veľmi užitoční pomocníci, určite sa ich nezbavuj. Nemajú strach, zdravé rastliny nejedia, ani rybám neublížia. Sú skvelým indikátorom toho, čo sa deje v akváriu. Keď príliš veľa kŕmia, vtedy sa premnožujú, ak nieje v poriadku voda, tak vtedy zvyknú vyliezať na povrch. A starajú sa o čistotu vody. Ak odumrie list rastliny alebo nejaká rybka, tak slimáky hneď nabehnú a zlikvidujú, čo by mohlo uškodiť akváriu. Keď neprekrmujes, tak sa ich počet ustáli a nepremnozia sa.

matinaa
autor
6. apr 2023

@lintu nie my máme kotúlky

bessie12
6. apr 2023

@matinaa tak potom kúp zopar kusov slimákov Helena

aalt
6. apr 2023

@matinaa ja som si slimakov do akvaria kupil este pred rybkami. Vezovky. A kotulky mam tiez, tie prisli postupne s rastlinkami. V "zdravom" akvariu so slimakmi problem nebude. Ako pise @patus_2 su naopak uzitocni.

bessie12
6. apr 2023

@aalt kotulky sú pre mna skodne. Vyhadzujem ich. Rýchlo sa premnozia a potom je s nimi len problém.

patus_2
6. apr 2023

@bessie12 aký problém je s kotulkami? Mám 5 akvárií, v každom mám 50+ kotuliek a nikdy som žiaden problém nezaznamenala.

svokrinjazykmonika
6. apr 2023

@matinaa kúp si toho slimákožravého slimáka ako ti tu radia. Taký špicatý žlto-čierny. Ten si s nimi poradí. Poprípade predávajú proti škodcom aj chémiu ale poď radšej do toho slimáka. Tiež som mala tú háveď. Najprv som sa potešila že jeej, slimáky zadarmo. Najprv boli dva, o pár dní 10, 20, 40.... išlo to hore neskutočným tempom 😄

bessie12
6. apr 2023

@patus_2 vela ludi sa ich chce zbaviť práve z dôvodu, že sa veľmi ľahko premnozuju. Mne sú tie slimáky proti srsti práve kvôli tomuto. A mat 50+ tých slimákov, tam by som zrušila celé akvarium a založila nanovo.

svokrinjazykmonika
6. apr 2023

Tento

bessie12
6. apr 2023

@svokrinjazykmonika presne. Tiez som sa potešila, že slimáky zadarmo a potom bum problém so zbavenim sa ich. Preto ich považujem za skodne.