Škvrny od živice na oblečení

teedynka
7. feb 2013

Prosím Vás, ako najšetrnejšie odstrániť živicu z fleesových teplákov a nepremokavej bundy?

xlucia
7. feb 2013

@teedynka zubna kefka plus zlcove mydlo. ked uz toto nie, pootom uz nic

teedynka
autor
7. feb 2013

@xlucia uuuuf...a kde to mydlo kúpim? budú ho mať normálne v drogérii?

xlucia
7. feb 2013

@teedynka v dm alebo tescu v uplne hornom rade to mavaju. stoji 50 centov

teedynka
autor
7. feb 2013

@xlucia super ! ďakujem ti, nesmierne si mi pomohla 🙂

xlucia
7. feb 2013

@teedynka napis az ked ti flaky zidu 😉

teedynka
autor
7. feb 2013

@xlucia a nevyžerie to aj farbu z čiernej bundy??

vejas
7. feb 2013

syn minuly rok oprel zimnú vetrovku o borovicu a mal celý chrbát od živice, skoro som plakala, keď som to videla, zišlo mi to dole jedine, keď som to ožehlila cez novinový papier a zvyšné fľaky (akoby mastné) oprala v pračke na normálny program na 40

haslerka27
7. feb 2013

to je teda rodinny problem

stano4000
7. feb 2013

najskorej strc veci do mraznicky a po zmrazeni sa ti bude dat nahrubo vlakno vycistit ze po flaku trepnes kladivom

xlucia
7. feb 2013

@teedynka nevyzerie

sissy27
8. feb 2013

@teedynka nožnicami 😀 alebo teda seriózne technickým benzínom (látku nepoškodí)

teedynka
autor
8. feb 2013

@sissy27 nožnice ma napadli ako prvé 😀 keď sa naštvem, tak to povystrihujem a dám tam nejakú vtipnú nášivku, ako keď sme boli deti... :D :D

nani7278
8. feb 2013

Živica sa rozpúšťa v tukoch, môj muž, ktorý vrámci práce liezol po stromoch to riešil tak, že indulonou šúchal "zaživicované" miesto, kým sa nezorpustila a potom sme to najprv potreli žlčovým mydlom, nechali postáť a potom dali do práčky. A na môj úžas to fungovalo. 😉

misskate1
13. júl 2014

Práve som vyšuchala zivicove miesto na polyesterovych teplakoch malými dezinfekcnym tamponom s obsahom 70% alkoholu a po zivici ani stopa, žiaden fľak 🙂

vladkapri
13. nov 2016

@teedynka ahoj môžem sa opýtať vyšlo ti to zo žlčovým mydlom,lebo to isté máme na bunde aj my :( ďakujem 🙂

teedynka
autor
13. nov 2016

@vladkapri nie... nakoniec som to posuchala balea antibakterialnym gelom s islo 😂

vladkapri
13. nov 2016

@teedynka no ja som skúsila s mydlom a vyprala som to a ostali fľaky tak mám skúsiť to antibakteriálne mydlo od BALEA? 🙂

teedynka
autor
13. nov 2016

@vladkapri myslim, ze za vyskusanie nic nedate 🙂 mne zlcove nepomohlo, skusila som toto a zislo mi to... 🙂