Skúsenosti s práčkou Miele

eni01
10. feb 2015

Ahojte, potrebujem meniť práčku a zvažujem aj práčku MIELE, cenovo sú vysoko nad ostatnými ale láka ma kvalita o ktorej sa hovorí. Máte skúsenosti s MIELE a sú naozaj tak neporovnatelné? Alebo kúpiť klasiku "nemca" Bosch alebo Siemens?

bamb27
10. feb 2015

@eni01 nemam Miele pracku ale keby som na nu mala tak ju urcite mam, ale zas no,, az taky extremny rozdiel to nie je, ze by bola pre bezneho cloveka nekupitelna,, je to proste iny level, Bosch ci Siemens je fajn, ale Miele je top, v tej vyssej cene mas totiz aj dozivotnu zaruku a servis ..samozrejme kvalita materialov, spracovania a vsetkeho ostatneho je troska inde nez bezne spotrebice 😅 ..ak som pomohla

natalym
10. feb 2015

@eni01 Určite MIELE. Dobrá kúpa.

prasiatko30
10. feb 2015

Asi tolko my mame miele uz zo 12r a opravar dosiel raz - nieco som narvala do bubna a vytrhlo to tesnenie okolo dvierok - odvtedy zase nic. Kamoska mala na starom byte miele spotrebice - predali byt tak ho nechala aj so spotrebicmi miele a ona si kupila v akcii vsetky spotrebice whirlpool - tie spotrebice con nechala v starom byte este stale funguju bez akehokolvek problemu a jej nove spotrebice whirlpool uz prdli bsetky do jedneho - mycka, pracka a neviem ci aj susicku nema - ale proste sa pokazili asi 6m po zaruke a to tak ze na mycku cakali na nejaku suciastku z nemecka asi mesiac a pracku si uz myslela ze budu musiet vyhodit - este hovorila ze kebyze si neboli zaplatili predlzenu zaruku tak by ich uz bola musela vymenit lebo by ju bola stala oprava viac ako novy spotrebic.
Moja svokra vymenila mycku miele asi po vyse 25rokoch a nie preto zeby nefungovala ale tie kosiky na ukladanie riadu sa polamali a boli velmi drahe auz sa zacinala kazit tak kupili novu

danieli
10. feb 2015

Miele su profi spotrebice, ktore dodavaju aj do pracovni, takze kvalita tam urcite je, my mame miele pracku susicku aj vysavac, som velmi spokojna

ichbinich
11. feb 2015

Ti, co maju Miele, odporucaju IBA Miele 😉
Urcite su to super spotrebice. Nenadarmo je reklamny slogan v nemcine "Miele - Zufriedenheit für viele Jahre", Miele - spokojnost na dlhe roky... A vela ludi hovori, ze maju Miele spotrebice naozaj desatrocia...
Ja mam "iba" AEG pracku, proste 1000€ vtedy na pracku nebolo...
Inak, Siemens a Bosch je jedno a to iste, iba je napisane ine meno vpredu a mozno ine cislo modelu. Skus si v nejakom obchode otvorit umyvacku Siemens a Bosch - to je to iste... 😉
Takze, ak mas na Miele, tak podla mna kupu neolutujes.

miroslavkrupa
9. máj 2023

Dňa 5.4.2023 bol technik Mielle odstrániť na dva a pol ročnej práčke po 1500 hodinách práce chybu. 2015- po 10 rokoch posunula manželka staršiu práčku inej značky do garáže na pracovné věci, stále funguje. Pre domácnosť chcela Mielle počula že je to Mercedes medzi práčkami. Vraj 10 000 hodín je limit pre iné značky, až 2x toľko pre Mielle. 07/2020- tečie bubon-7500 hodín. Technik-to sa nám ešte nestalo. Neoplatí sa opravovať. Ponuka: Neúčtujem servis, odveziem starú, a vraj v zľave-820€-doveziem novú. OK. 03/2023- 1500hodín špirála úplne rozpadnutá, ten istý technik-to som ešte nevidel. Pred prívodom je zmäkčovač vody , nikde ani gram vodného kameňa, ide aj do starej práčky vodu pijeme a varíme z nej. Źiadam o odborné vysvetlenie, prečo som musel po 2,5 roku a iba 1500 hodinách práce vyhodiť 178€? 54€ je hodina práce, 1€/km za cestu. Nik iný to nechce opraviť. Písal som na centrálny servis SK, snažil sa mi zalepiť oči že preplatí špirálu-60€, centrála z DE sa zatiaľ neozvala.