Skúsenosti s lesklou podlahou v kúpeľni

bella617
19. apr 2019

Ahojte 🙂 žienky, chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť, či máte niektorá skúsenosti s lesklou dlažbou aj obkladom v kúpelni 🙂 vybrali sme si dlažbu Marazzi, samozrejme lesklú, ale troška ma všetci doma vyplašili, či chcem byť otrokom vlastného domu 😞 budem vďačná za každú skúsenosť 🙂

lubik87
19. apr 2019

@bella617 budeš ak to budeš chcieť mať pekné ... vodný kameň sa nám ukladá snáď aj z pary...ja mám sivo/čierno/bielu na tej bielej nieje vidieť ale tá čierna a sivá 😨

deti95060810
19. apr 2019

my máme ... už by som do toho nešla...nie je problém s údržbou, ale už sa mi tak moc nepáči...farba bielo - červená....

bella617
autor
19. apr 2019

No my sme zvolili hnedú dlažbu (mramorový vzhľad) obklad farba ivory. Nemáme už iné farby. No žienky ste ma nepotešili :( 🙂

nevludna
19. apr 2019

@bella617 my mame lesklu hnedu podlahu na celom prizemi a poschodi (cca 140m2). Som otrokom😄 ale casom uz mi tie smuhy tak nevadia. Na zaciatku som umyvala kazdy den a bolo to dost o hubu (mame psa a z neho kapanice ked sa napil vody alebo sliny. Plus kuchyna, ked som daco mokre prenasala alebo davala do mycky). Ale aj tak by som nemenila. Lubi sa mi, ale treba sa psychicky nastavit, ze to bude furt zadrbane.🙂

bella617
autor
19. apr 2019

@nevludna každý deň??? 😅😅

nevludna
19. apr 2019

@bella617 no kvoli psovi. A to nehovorim, ze stale neviem ako nakombinovat vodu, aby nebol taky sivy povlak na tej podlahe po umyti.. Neviem. A v kupelke si to tiez neviem predstavit. Kedze sa kazdy den sprchujeme, plus tie kvapky od umyvania v umyvadle😄 no budes to mat srandovne🙂 ale ak to mas len v kupelke, tak to das uplne v pohode. Ja teraz umyvam raz-obcas 2x do tyzdna. Bo aj tak je to hned zacmuhane

bella617
autor
19. apr 2019

@nevludna áno len v kúpelni, tak ešte to môžeme zmeniť na matnú, ale napr. rodičia majú matnú a tiež je na nej vidieť "capky" napr. ak sú ponožky mokré a tak a prišlo mi, že tá lesklá sa lepšie umýva, no uvidíme..

lubik87
19. apr 2019

@nevludna vieš čo robím ja aby neostaval vodný kameň tak do vedra s vodou dám 1 lyz soli na zmäkčenie :P zatiaľ funguje len som zvedavá ako dlho kým.mi obklady a dlažbu nezozerie 🤓

nevludna
19. apr 2019

@lubik87 to nie je vodny kamen myslim, to je taky povlak, ze ho prstom zotrem😄😄😄 nvm co to je

silvuska47
19. apr 2019

@bella617 tak ja po x-rokoch stravenych ako chyžna ty môžem poradit len to že ak sa da zmente to na matne lebo fakt budeš ako otrok ked budeš stale umyvat...😉

janickacrazy
19. apr 2019

@bella617 my máme lesklú čiernu podlahu vo wc-ku a v kúpeľni, manželovi sa to veľmi páčilo, tak nie je to také hrozné s tým umývaním, kedže zase tá kupeľna nemá 30m, tak to zotrieš veľmi rýchlo a ten povlak ked po umytí pretrem čistou handrou tak je preč

natuska87
19. apr 2019

@bella617 Áno...Kúpeľku je ideálne "pretrieť" každý deň, rovnako aj WC...

dovozadokoca
19. apr 2019

Je to smrť. Máme v jednej kúpeľni hnedú lesklú dlažbu a radšej sa tam ani nepozerám. A keď to aj umyjem, stačí, že tam ktosi prejde a hneď sú odtlačky nôh všade.

tenerifka
19. apr 2019

mali sme v starom dome, a v novom som presne vedela, co dam a co nie, mame matne,moderne,bez spar, povrch struktura aj farba trochu ako kameñ, drahe to bolo jak slak, ale mam to na dalsich 20 rokov

lubik87
19. apr 2019

@nevludna no veď to je ten kameň :P vyskúšaj tu soľ :D

nevludna
19. apr 2019

@lubik87 super, skusim. Vdaka🙂)

moonlight1210
19. apr 2019

Mame tmavomodru matnu dlazbu s jemne mramorovanym este tmavsim vzorom (taky len naznak mramorovania) a tmavu sparovku v nej. Nevidiet na tom absolutne nic. Ani prach, ani capky, ani popadane vlasy z cesania. Kym nezotriem, ani neviem, ze to tam je.
Vyber farby bol napad mm. Som mu zan vdacna.

sono2
20. apr 2019

@bella617 mam matnú. Tiež som chcela lesklú, mi hovoril, že sa bude šmýkať. Máme lesklé kachličky všetko z rovnaké značky. Ja som spokojná je to ako mramor

oli18
22. apr 2019

Máme v kúpelni sivú matnú, všetky kvapky, aj vlasy vidno.

tindes
23. feb 2022

@bella617 ja som si dala do kuchyne lesklu dlazbu-ze nech to rozjasni.. 🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️Placem.. lestim to po styroch-octom,alexom,mikrohandrou.. ale akonahle zasvieti slniecko-ako keby to krava lizala,urcite MATNU !!! Keby som mohla-hned ju vymenim..

tindes
23. feb 2022

@dovozadokoca presne.. viem to porovnat,lebo v jednej kupelni mame lesklu a v druhej matnu..

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz