Skúsenosti s firmou Zaren - zrušenie objednávky

edita0527
4. apr 2017

Ahojte,dneska bola u nas zenicka,kt prezentovala vyrobky od Zaren. Objednali sme si matrac,ale akonahle odisla,sme sa rozhodli,ze nechceme.Hned som ju volala,aby zrusila objednavku,ale tvrdila,ze uz sa neda...co ked si neprevezmem tovar?Dostanem pokutu?

sissy27
4. apr 2017

@edita0527 zo zákona máš právo do 7 dní odstúpiť od kúpy... A okrem toho ona je povinná preukázať sa živnostenským oprávnením... Pozri si zákon na ochranu spotrebiteľa, podomový predaj.

edita0527
autor
4. apr 2017

Hned som ju volala,ze nechceme.Povedala,ze uz odoslala a uz sa to neda zrusit.A po prevzati mam 14dni na vratenie,a peniaze nam vratia.Preto nechapem,ze zrusit Hned nemoznem podla nej,ale po prevzati mozem vratit...
A tvrdila ze musim to prevziat,lebo Dostanem pokutu

sissy27
4. apr 2017

@edita0527 nie, nedostaneš pokutu akurát ona nedostane svoj podiel a pozor, nemáš na to 14 dní - to platí pri nákupe cez internet!! Hoď si do googlu to čo som písala vyššie, tam si prečítaj zákon a môžeš ho dotyčnej prečítať tiež.

edita0527
autor
4. apr 2017

Zacala som si citat,ale nevyznam sa v zakonoch...pisala som im hned email o zruseni,dufam,ze sa ozvu...a poslem im aj formular o odstupeni.

dominika6
5. apr 2017

@edita0527
kúpiť molitan za 1000,- evri? sa ti divím

ajkaja
5. apr 2017

Rozhodne, jej zavolaj a povedz, že o to nemáš záujem, že to proste neprevezmeš.(žiadna pokuta ti nehrozí), pošli im to aj písomne. Toto je podomový predaj a tu tiež platí 7 dňová lehota. V zmysle ustanovenia § 12 zákona o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji (zákon č. 108/2000 Z. z.) máte právo od takto uzavretej zmluvy odstúpiť bez uvedenia dôvodu do 7 pracovných dní odo dňa prevzatia tovaru alebo od uzavretia zmluvy o poskytnutí služby, pričom je nevyhnutné, aby bol v uvedenej lehote Váš list o odstúpení od zmluvy doručený predávajúcemu.

edita0527
autor
6. apr 2017

Dakujem Vam za info!👍

adriana377
20. sep 2017

@edita0527 Dobrý deň môžem info?Ako to nakoniec všetko dopadlo?ďakujem

adriana377
20. sep 2017

@ajkaja
Dobrý deň.Jednej pani ste radili ohľadom vrátenia tovaru cez podomovom predaj bola to edita 0527
Neviete ako to dopadlo?? Potrebovala by som vedieť podobný problém mám aj ja ďakujem za skorú odpoveď mám už nato len 6 dni

edita0527
autor
20. sep 2017

Dobrý, hneď som im písala e-mail o zrušení. Aj som volala nasledujúci deň ráno, volali ma späť aj na e-mail odpovedali, že objednávka je stornovaná!
Takže podarilo sa to!

adriana377
20. sep 2017

Tak super.Lebo ja som akurát včera podpísala zmluvu za matrace ale obávam sa aké budú

adriana377
20. sep 2017

@edita0527 môžeme ešte poprosiť čo ste tam napísali alebo povedali. Dakujem

edita0527
autor
20. sep 2017

jasne, mám ešte ten mail.

Hned ako odišla od nás som začala hladať na nete recenzie, a rozmyslela som si to a volala som ju,že nechceme, ale one povedala,že dostanem pokutu ak to neprevezmem a že už to nahrala do systému a nevie zrušiť! hahaha 😖

Toto som písala najprv:
"Ziadam vas o zrusenie objednavky,ktora bola podpísaná cca pred 20 min.
Prosim info o zrusení .Sprostredkovatelka bola informovana telefonicky a tvrdila ze ona uz nevie zrusit."

A ráno som ich volala o 7:30, a volali ma späť neskôr, že dostali mail a stornovali objednávku. Aj potvrdili mailom:

"Na základe prijatého odstúpenia od kúpnej zmluvy Vám oznamujeme, že Vaše odstúpenie berieme na vedomie. Na základe uvedeného bude objednávka - návrh kúpnej zmluvy stornovaná."

adriana377
20. sep 2017

@edita0527
No ja som už volala tak vraj nemám ani zásielku preberať a že už to dajú ďalej vedieť a posielala som aj mail.Ale ešte mi neprišla žiadna správa o stornovani objednávky.

adriana377
21. sep 2017

@edita0527
Dobrý deň.Este mám na vás malú otázočku Za aký dlhý čas vám odpísali ten mail?ďakujem

edita0527
autor
21. sep 2017

vecer o 21:30som pisala a nasledujuci den okolo 13h som dostala mail o stornovani

miro_mp
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bart79
16. apr 2018

@dominika6 to neni molitan

matazirafa
16. apr 2018

@edita0527 že si takých ľudí vôbec pustíš do domu.. Málo bolo všetkých tých dokumentov a upozornení v tv, novinach a na nete vsak.

dominika6
16. apr 2018

@bart79 a čo to podľa teba je

bart79
16. apr 2018

@dominika6 no ak by si nevedela nie všetky matrace sú plnené molitanom, je v ňom prírodný kaučuk, mám taký doma asi rok a od vtedy vstávam oddýchnutý.

dominika6
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matazirafa
17. apr 2018

@dominika6 to je nejaky ich diler, sa ani nenamahaj s nim 😉

bart79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
litty04
5. jún 2018

Dievčatá prosím o pomoc, som nahnevaná asi aj sama na seba, lebo včera bola u mňa pani na prezentáciu matracov zo Zarenu, mám už od nich vysávač.. Som spokojná, no ale k veci objednala som si matrace, vankúše a prikrývky ale v čom je problém. Dala som si to na splátky a pri jej výpočte mi to vyšlo preplatiť niečo cez 100 eur, samozrejme som bola spokojná, no mne to nedalo lebo včera bol zhon a dosť neskoro odchádzala, tak som si to dnes hodila do kalkulačky no a šok ( preplatenie o 500 eur) mne ona vlastne namiesto 4 rokov splácania, ktoré mi samozrejme do zmluvy hodila,stále predo mnou hádzala 3 roky splácania, čiže ma tým klamala. Dá sa mi odstúpiť od zmluvy keďže bola včera spisana? Ako mám postupovať, kde sa odvolať. Diky vopred za info a radu

edita0527
autor
7. jún 2018

@litty04 uz som vam pisala spravu.

dominika6
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lukasskalos
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denisababicova
12. feb 2021

Uz ste niekto reklamovali výrobok?ako rýchlo a ci vôbec vrátili peniaze?

evrlina
2. júl 2024

@edita0527 blbosť...môžete zrušiť hneď a nemusíte ani prevziať...len ona aby nestratila províziu, tak tlačila na Vás