Skúsenosť so stavebným materiálom YTONG pri stavbe domu

spontanna
9. feb 2020

Ahojte ľudkovia plánujeme stavať dom s manželom svojpomocne 🙂 včera sme akurát našli stavebný materiál YTONG pozerali sme videá ako sa také domy stavajú a zapáčilo sa nám to chcela by som sa Vás opýtať čo už taký dom majú ste spokojní ? a samozrejme aj cena nás zaujíma lebo som počula že cenovo to je výhodné 🙂

mima1
9. feb 2020

My sme stavali cca pred 10rokmi z ytongu. Postavili sme sami. Mame 30ytong a 15cm zateplenie. Cenovo tazko povedat kazdy predajca vie dat zlavy cize treba si dat nacenit

katka8
9. feb 2020

@spontanna prvý dom z ytongu-max. spokojnosť, tak teraz pri druhej stavbe sme ho tiež zvolili. 37,5 lambda. este nebyvame, ale keď zakurime v krbe a prideme po troch dňoch, nikdy neklesla teplota pod 18 stupňov. Zatepľovať nebudeme, určite.

spontanna
autor
9. feb 2020

@katka8 ďakujem a mohla by som sa opýtať na cenu ? Asi koľko by ma stál projekt 125m2

annamivo
9. feb 2020

@spontanna moji súrodenci majú každý dom z Ytong a su spokojný. Cenu ti nik nepovie presne, treba ísť do stavebnin a pýtať urobiť cenovú ponuku. Aj my ideme brať teraz Ytong na jar. Najlepšie je brať potom všetko od jedného predajcu - lepšia cena ako skákať od 1 k druhému.

andri7
9. feb 2020

@spontanna Pracujem v stavebninách a nik seriózny Ti takto cenu z prsta nedá. Dobrý poradca si s vami sadne a na základe projektu domu nacení, alebo dá naceniť priamo do firmy Ytong. Cena závisí od celkovej stavby. Na základy potrebujete šalovacie tvárnice, železo, izolácie.... ich množstvo závisí od typu pozemku a pôdorysu domu. Či chcete podpivničený (ak máte suchý pozemok, neváhajte. V budúcnosti nebudete musieť stavať rôzne prístavby a prístrešky na bicykle, náradie atď...)
Takže si pozri na nete stavebniny v okolí stavby a najlepšie osobne si ich prejsť aj s projektami k domu.
Cenu za samotné tvárnice asi dostanete plus mínus rovnakú. Zaujímaj sa o cenu dopravy materiálu na stavbu a cenu ostatného materiálu. Mnohokrát je dôležité, aby Ti aj konkrétne stavebniny boli sympatické. Či Ti vedia poradiť strechu, komín, omietky, podlahy, sanitu...
Ytong i ja hodnotím ako stavebný materiál pre svojpomocné stavby. Veľká výhoda sú schody na mieru ako skladačka lego.

lilu2008
9. feb 2020

@spontanna ytong lambda 375 a 15 zateplenie. Zatiaľ spokojní.

katka8
11. feb 2020

@spontanna no neviem presne, ale my mame 160m2 zastavanej plochy, pamätám že za obvodové a nosné aj s prekladmy sme platili nejak 7,5 tis. Priečkove si nepamätám cenu