Škrečok a deti

cuci22
28. nov 2018

ahojte baby.nemate niektora skusenost zo skreckami? nasa mala by si strasne priala pod stromcek skrecka a nevieme ktory druh je pri detoch najlepsi.Spravat sa ktomu vie uz mala zajacky,morca a podobne ale teraz by chcela skrecka nevieme ci dzungarskeho alebo syrskeho alebo akeho.Dakujem za radu 🙂

beky1813
28. nov 2018

Dzungarskeho nie. To bola jedna malá chlpata prskajuca, hryzuca potvora 😂 ale bol vtipny, ked skakal na klietku a prskal ako elektrika

bebecookies
28. nov 2018

Syrsky je podla mna pritulnejsi ale vsetko zavisi od toho ako sa k nemu clovek chova, myslim ale ze zajac a morca su viac vhodne na hladkanie a mojkanie ako hocijaky skrecok..tie si ziju tym svojim nocnym zivotom a behanie v kolese je casto skuska nervov 🙂

nmhc
28. nov 2018

My mame dzungaraka a je super, rad sa mojka, chodi na ruku, vobec nekuse a ani neprska 😊😊 rad papka ovocie a nerobi ani velky hluk 😊😊😊😘

lucia147852
28. nov 2018

Je jedno akeho. Len kupte od malinkateho mala. A dajte pozor aby mu dcerka neublizila aj nechtiac. Hlavne kym.si zvykne. Mala som vsetky druhy ale dzungara ktory kusal nie. Jeden syrcan kusal ale toho sme dostali uz dospeleho. Pred smrtou ostal kamos 😂😂😂

janci05
28. nov 2018

Ja som mala ako dieťa ak si dobre pamätám angorského dlhosrstého škrečka. Neviem či je to nejaký podobný druh ako sýrsky, ale ten vôbec nehrýzol. Ale mala som aj samca aj samičku. Samička tá vedala aj pohrýzť, ale samec nie. No a to nočné šramotanie, to k nim patrí. Sú to nočné tvory.

danielanicka
28. nov 2018

Ja som mala Sýrskych a hrýzli neskutočne, Džungarských tiež. Tí hrýzli menej a podľa mňa sú aj kľudnejší. No podľa mňa je najlepší Roborovský, je najkľudnejší, len mu netreba dávať koliesko. Lebo on nemá nikdy kľud a môj tak zahynul, lebo neustále behal v koliesku. Mala som aj morča aj zajaca, sú to náročnejšie zvieratá, ale aj najpritúlnejšie. Teda aspoň zajac, morča bolo trochu divné.

sissy27
28. nov 2018

@cuci22 neviem akú veľkú dcéru máš, ale skôr by som sýrskeho, keďže je väčší oproti džungarskému. Hľadajte mláďa priamo od chovateľa, nie z obchodu a ako si ho vychováte, naučíte, to už bude na vás. Zo začiatku sú všetci plachí, ale rýchlo si zvyknú a vedia byť prítulní.

annamarin
28. nov 2018

Mali sme dzungarskych a boli celkom fajn. Par z nich ale kusalo, obcas aj smrdeli co si pamatam. 😆 Teraz mame roborovskeho ktoreho sme nasli na ulici. Zlatsieho skrecka som nevidela. Je strasne pritulny, nehryzie, pride mi ze ked mu chvilku necistime tak to praveze vonia. ❤️ No na druhu stranu oproti ostatnym strašne rýchlo beha a velmi rad. Ci by ho dcerka ustrazila. 😄My sme mu kupili taku tu gulicku pre skrecky a tam sa vysanti do sitosti. 😄😄❤️

lucinka993
29. nov 2018

My sme mali dzungarskych samček a samicku.. Boli riadne prítulný a nikdy nehryzli. Treba si hlavne kúpiť mladého, aby sa dal ešte ochocit 🙂 a hlavne nedávať veľa jest skreck9via majú radi, keď si to zahrabu 🙂

pupavocka101
29. nov 2018

@lucinka993 takehoto mat to je podla mna zbozne prianie mnohych 🙂 my sme mali samceka a to bola konecna, ten len prskal furt, nik ho chytit nemohol, ked som mu menila hobliny tak to bol boj 😀

0silvia0
29. nov 2018

@cuci22 koľko má dcéra rokov keď ste už stihli mať toľko zvierat?

klarissa25
29. nov 2018

Ked su dvaja nehryzu ked je sam ano, ak by ste sa predsa rozhodli pre dvoch odporucam dve samicky

bambulka712
29. nov 2018

My sme mali dzungaraka, bolo to uzastne zvieratko. Nechal sa hladkat a bol mojkacik 🙂 dokonca nas prekvapil, niekolko krat sme ho nasli mimo akvaria a potom sme zistili, ze si dokazal zahrabat spodok kolesa na behanie pilinami tak, ze sa nehybalo, vyliezol na domcek , z toho na to koleso (bolo pri stene akvarka) a sup von 🙂 🙂 🙂 Ale ked sme mu doniesli priatelku tak ta bola riadna protiva, hryzla... tak to asi zavisi aj od toho na akeho natrafis...

lindusss2016
29. nov 2018

U mna sa vystriedali takmer vsetky hlodavce, dzungarskych skreckov som mala za svoj zivot dokopy okolo 300, bez prehanania. Hocijaky bude v pohode, ale treba si zobrat od mladatka a neustale sa s nim hrat, brat ho na ruky. Najlepsie aby nebol sam. Ale top vsetkych hlodavcov je potkan, inteligencne sa to neda porovnat.

0silvia0
29. nov 2018

@lindusss2016 presne toto mi napadlo, mali sme tiež škrečky, morčatá, králiky, ale ak chce niekto fakt že prítulné a učenlivé zvieratko, potkan je najlepší presne tak ako píšeš. Len sa dožívajú málo rokov. Mali sme z chovnej stanice a dožili sa ledva dvoch rokov. Králičica sa naopak dožila 10,5 roka.
Ale pozor, ak sa niekto inšpiruje, tak pravý chovateľ nikdy nechová len jedneho potkana, ale zásadne minimálne dvoch.

lindusss2016
29. nov 2018

@0silvia0 tak dva roky je dost malo na potkana 🤔 to ako zomrel na stsrobu ci nejaku chorobu?

0silvia0
29. nov 2018

@lindusss2016 no práveže tie prešlachtené sa veľa nedožívajú. Jeden mal nádor, druhému ochrnuli nohy, liečili sme to s veterinárom, doma som tomu jednemu pichala kortikoidy, ale nepomohlo to, len sa trápil. Ale chovateľka sa o oboch zaujímala, aby vyselektovala z chovu jedince s chorobami. Ale aj chovateľka má kopu potkanov na stránke, ktoré sa dožili cca len dvoch rokov, niektorí menej, niektorí viac.

0silvia0
29. nov 2018

@lindusss2016 teraz som na stránke chovateľky pozrela ostatných súrodencov našich dvoch potkaníkov, takmer všetci zomreli vo veku dvoch rokov.

lindusss2016
29. nov 2018

@0silvia0 😕 to je dost blbe.... my sme chceli dcerke kupovst potkany tiez z CHS, nakoniec sme si to rozmysleli, ze este pockame. Ja som mala vzdy vsetky zvery z chovproduktov (vtedy este o internete a inych moznostiach nebolo ani chyru, ani slychu) a dozili sa viac

0silvia0
30. nov 2018

@lindusss2016 no ja som chcela byt zodpovedna a nekupovat od nejakeho mnozitela ktory da nejaky hoci pribuzensky vrh na predaj do chovproduktu, ale toto mi fakt nenapadlo. Kralicicu sme mali z chovproduktu a dozila sa uctyhodneho veku.

wokokoza
30. nov 2018

@lindusss2016 Ako hovoríš, aj my sme mali toľko toho a všetky zvieratká z bežného chovproduktu a úplne v pohode, dlho žili, zdravé boli, že neboli problémy a teraz je to už úplne iné. Je mi tak smutno z toho :(

0silvia0
30. nov 2018

@wokokoza ako to myslíš, že teraz je to už úplne iné? čo je iné?

wokokoza
30. nov 2018

@0silvia0 Tie zvieratká v chovproduktoch často majú nejaký problém, že sú choré alebo niečo, aspoň teda podľa toho, čo kamoška hovorila. Lebo kupovali myšku a mala nádor. Potom kupovali škrečka, ten mal niečo s očkom.

lindusss2016
30. nov 2018

@0silvia0 ja neviem, ale podla mna incedt medzi hlodavcami je celkom bezny aj vo volnej prirode, nie? Co sa da kupit v chovoroduktoch teraz, to uz nemam prehlad. Naposledy som mala potkana cca 13 rokov dozadu

0silvia0
30. nov 2018

@lindusss2016 no hej, incest medzi hlodavcami je pravdepodobne bežný, ale v prírode máme aj prirodzenú selekciu, kde menej zdatný jedinec sa ďalej nemnoží, nakoľko keď je chorý, slabý, väčšinou sa stáva potravou pre predátorov. Ja keď som mala od králikov raz v živote mladé a niečo som zháňala v chovprodukte a spomenula som, že mám mladé, chceli ich odo mňa ihneď odkúpiť. Vôbec ich nezaujímalo, že nie sú preliečené, vôbec ich nezaujímalo, že sú ešte malinké na predaj, pre nich čím menšie tým lepšie a predajnejšie. Samozrejme som ich do chovproduktu odmietla dať a radšej som ich darovala ľuďom, ktorí si po ne prišli a boli odstavené vo vhodnom veku. Aj toto je problém, že niekto množí zvieratá pre predaj, samica je tehotná vkuse a vyčerpaná, mláďatá sú príliš skoro odstavované a potom s ich zdravotnými problémami nech sa trápi budúci majiteľ. Preto som toto nechcela podporovať (ale iste sa nájdu aj poctiví chovatelia), radšej som oslovila chovateľku, ktorá evidentne potkany zbožňuje, ale nakoniec boli chorí tak isto ako tí chovproduktoví, takže som dospela k záveru, že som k ničomu nedospela... 😂

lindusss2016
30. nov 2018

@0silvia0 ja som chovala skreckov este ako dieta, taketo veci mi vtedy ani nenapadli 😀toto sa riesi az teraz posledne roky. Ale ako hovorim, tiez sme chceli malej od chovatelky kupit papierove potkany, no teraz si ma dost zneistila...

0silvia0
30. nov 2018

@lindusss2016 to ma mrzí, že som ťa zneistila, ale veď kontaktuj priamo chovateľku poprípade sa pozri na jej stránku. Tá naša mi našich papierových potkaníkov dokonca domov priniesla (chcela vedieť do akého prostredia idú), dávala mi mailom rady, dokonca každého jedného má na stránke uvedeného aj s príčinami a rokmi úmrtia. Síce sa fakt veľa nedožili, ale aspoň viem, že s nimi bolo výborne zaobchádzané, nikto na nich neprofitoval a nezarábal a mali tú najlepšiu starostlivosť.

magdarinka9
11. dec 2018

@cuci22 treba sa mu venovat od prveho dna. Potom je jedno akeho🙂 ja sommala len dzungarskych, dozili sa kazdy okolo 3 rokov a nikdy ma nehryzol ani jeden.

terkasro
16. jan 2019

mi máme tiez skreckula dzungarskeho ale iba první den prosím ako ho mám skrotit

hello21
25. apr 2020

ahojte, mate skúsenosť s dreveným kolesom na behanie namiesto plastového? vraj su neni hlučné - čo by sme na náš spánok extremne potrebovali 🙂 mimochodom tiež máme dzungarskeho a hryzie 🤦‍♀️