Škodca na muškátoch

leelu
18. apr 2020

Poradte mi, prosim, co to je a ako sa toho zbavit. Vytiahla som zazimovane muskaty a v jednom kochliku takato pliaga. Dake belave larvy, su na stonkach, nie na listoch a robia taky belavy chuchvalec alebo pavucinku v okoli ( neviem to inak pomenovat). Poradi dakto??

kiki68
18. apr 2020

Moja mama to vzdy likvidovala riedenou jarovou vodou, cize kuchynsky saponat a voda do flasky a postriekala rozprasovacom. Mama je chemicka a vzdy jej to zabralo.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzi56
18. apr 2020

Vyskúšaj tu Jarovi vodu, alebo mydlovou vodu, ja ju používam na mšice, vyskúšala som asi 5 druhov chémie, a toto je najlepšie , a chémia nikdy nepomohla, raz sám sa tak nasrala, keď som sa nevedela zbaviť msic, že som paprikam v skleníku ostrihala všetky listy😂😂, to bola nadhera🙈

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
leelu
autor
18. apr 2020

Velmi pekne dakujem za rady. Su to moje prve zimu prezivsie muskaty, tak ich skusim este zachranit. Snad sa to nedostane aj na zvysne dva kochliky, tie zatial nevyzeraju byt napadnute.

ivankamirka
19. apr 2020

Skús najlepšie organofosfat ak ešte zoženieš dursban(skončil predaj) , alebo reldan. Z tých čo sa dajú kúpiť v zahradkarstve decis na kvety, postrek opakovať po troch dňoch 2-3x,vždy čerstvý roztok, alebo si kúpiť rozrobeny decis a priamo striekať.

leelu
autor
19. apr 2020

Este otazka - kupila som Dursban aj Mospilan (ked je to taka pliaga, ako pisete, nech mam riadne zbrane 😎) ... mam okrem postihnuteho muskatu preventivne postriekat aj tie, co vyzeraju byt v pohode? Predsa stravili spolu celu zimu na chodbe doslova "bok po boku"

ivankamirka
19. apr 2020

@leelu áno, treba aj tie postriekať, a zopakovať postrek

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liana03
19. apr 2020

@leelu my sme to mali minulý rok, striekali sme, ale nepomohlo, musela som ich aj tak vyhodiť

leelu
autor
19. apr 2020

Dakujem este raz srdecne za vsetky rady ❤ ako Micurin amater si to velmi vazim 🌷