Škoda fabia - recenzie

25. máj 2024

Potrebujem lacné rodinné auto, ktoré odjazdí cestu naskrz republikou 2x mesačne. Myslíte že škoda fábia je dobré auto? Po kúpe zo zahraničia je aký postup a koľko sa platia ročné a mesačné poplatky za auto? Isofix majú všetky auta od nejakého roku?

zmrzlinka2021
25. máj 2024

Skoda fabia v prvom rade nie je rodinne auto. Je to auto pre jednu/dve osoby, ktore neriesia vela batoziny.

25. máj 2024

Kup si toyotu,avensis,corollu,idealne benzin,o ktoru sa niekto aspon trochu staral a mas problem vyrieseny...

simsalabim
25. máj 2024

Mali sme kedysi davno skoda fabia combi a v pohode sme isli aj na dovolenku k moru, s 2 detmi s hlbokym kocikom v kufri a neskor aj s 3 detmi. Nemala som pocit, ze sa tlacime, ale nedavno som sedela v novej skode fabii (nie combi) a zdala sa mi daka uzsia a mensia... no mozno preto, ze som uz zvyknuta na vacsi priestor.

25. máj 2024

Fabia IV je dobre auto a beznemu cloveku/rodine posluzi aj ako jedine, ak nejde o velku rodinu, alebo "vozicov kvanta veci" na vylety/dovolenky. Ak chces cosi trochu priestrannejsie (rodinnejsie, dovolenkovejsie (kufor)), pozri aj Skoda Scala (akcie, skladovky).

really8
25. máj 2024

Fabka sa vobec neoplati. Medzi nou a octaviou neni az taky velky cenovy rozdiel (hovorim o novom aute) a je neporovonatelne horsia ako octavia.

fido69
25. máj 2024

Ja by som rovnako uprednostnil Škodu Octavia. Pohodlné auto s veľkým kufrom. Mne slúžila 16 rokov a nikdy žiadna porucha. Len výmena oleja. Cenový rozdiel tam už nebude veľký.
Čo sa týka Isofixu, tak to si nedávaj ako podmienku. Myslím si, že bezpečnostné pásy stačia. Neviem či je v súčasnosti Isofix montovaný štandardne, ale Octavia ho mala a nikdy som ho nevyužil. 😉

25. máj 2024

Mozes napisat,co je lacne auto pre teba?

kaktusik007
25. máj 2024

naskrz republikou - zo severu na juh ci z vychodu na zapad? alebo kombinovane - BA-KE?

rodinne? teda rodina - rovna sa kto?

lacne? lacne pomer cena/vykon? lacne lebo rozpocet nepusti? lacne z pohladu zarabam 3 tisicky ci 3 stovky mesacne?

limoncino
25. máj 2024

Mne osobne sa Fabia zle šoféruje. Neviem, som zvyknutá na iný typ auta. Ak by som musela kupovať Škodovku ako rodinné auto, išla by som už radšej do Octavie

25. máj 2024

V prvom rade maj na pamäti, že Fabia ako model úplne končí (combi sa už nevyrába a liftback končí budúci rok). Prečo chceš kúpiť výbehový model? Keď chceš malé rodinné auto, tak skús Kamiq, alebo málo jazdenú Octaviu ktorá si drží svoju hodnotu a celkovo toho vydrží oveľa viac. Ja som mal Octaviu 2, a bolo to skvelé auto. Do Fabie by som nešiel

25. máj 2024

skor by som odporucila vw golf kombi...

25. máj 2024

@luxus10 do 4000€ nekúpim.

kaktusik007
25. máj 2024

autorka, ocakavat, ze do 4000 eur kupis rodinne auto ktore bude v pohode zvladat 2000km mesacne.... je usmevne

hladaj priblizovadlo, limuzinovy typ s vysokou vybavou - ale teda to bude mat velmi vela najazdenych kilometrov a tak neviem ci nebude viac v servise, ako na cestach..... A o spotrebe radsej nepisem.

fabia - po pol roku takejto premavky budes mat toho auta plne zuby

25. máj 2024

No to bolo treba napisat hned ze jazdenku do 4000€. V tom pripade Skoda ma tu nevyhodu, ze si dost drzi ceny jazdeniek (aj z dovodu dostupnosti servisu, ND a diagnostiky + know-how vzhladom na masovost). Hladal by som jednoduche benzinove auto v co najlepsom stave (pedantny majitel a/alebo malo km), neburane, nelakovane. Za 4 tis. je maximalne Fabia II, kde by som sa radsej vyhol prvej generacii motora 1,2 TSI (s rozvodovou retazou, motory EA111). Novsie, dobre 1,2 TSI (EA211 s rozvodovym remenom) sa uz do Fabie II nedostali.

majka99999
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
25. máj 2024

autorka a co skoda rapid? ta ma slusny kufor...

25. máj 2024

@luxus10 ano, aj priestor na zadnych sedadlach v pozdlznom smere je dobry. To je podobne ako novsia Scala. Jedine na sirku su trosicku uzsie ako niektora konkurencia (v danej triede a cenovej urovni). Ale s rozpoctom cca 4 tis. to nevyda ani na Fabiu III, nieto pekny Rapid (co nema stare TSI s retazou).

25. máj 2024

fabia kombi...s nizkym najazdom...

25. máj 2024

Ak hľadáte rodinné auto do 4k, tak môžem ponúknuť svoju Octaviu 2. V jeseni menené brzdy, olej, filtre. Teraz v marci spojka aj zotrvačník. Žiadna hrdza. Najazdené 270 tisíc s veľmi cenným a úsporným motorom 1,9 TDI.

naneta258
25. máj 2024

@zmrzlinka2021 akoze nie... naša ma 23 rokov a cestovali sme nou 5 členná rodina do Talianska, Chorvátska, Bulharska niekoľko rokov a v pohode, sme tu a žijeme 😀😀 v čase keď som bola dieta.

@yosi rok výroby?

25. máj 2024

pozor, na vysoke najazdy, tam je uz opotrebene vsetko, aby preslo stk...bez dalsich nakladov...

25. máj 2024

@yosi ked je taky cenny preco ju predavas😉.Pises v marci spojka a zotrvacnik.Tak dalsi na rade je vyfuk,chladic,brzdove trubky,loziska,turbo,alternator,starter🤔...zabudol som na nieco?😂😂😂

25. máj 2024

hladala by som co najnizsi najazd, inak bude viac v servise ako na pouzivanie...

25. máj 2024

@luxus10 nie vzdy je to tak.Mne nevadi kupit auto co ma aj cez 200k,ale treba ho dôkladne pozriet a vediet,ktore auto - znacka a model sa oplati kupit s vyssim najazdom km.

25. máj 2024

Vyrobená 12/2006, do prevádzky daná 2007. To auto dostalo vždy všetko čo dostať malo. Kúpil som nového Karoqa a Octavia je mi tým pádom zbytočná. Niekoho ešte poteší. Až do tohto marca keď odišla spojka nikdy nebola pokazená.

@yosi stk do kedy?

25. máj 2024

Ano, ani starsi rocnik, ani vyssi najazd nemusia byt problemom, dolezity je celkovy stav (najvacsi problem, ktory sa niekedy uz tazko riesi, je korozia, lebo ta casto ide zvnutra dutin nosnikov, stykov plechov...) Ale na kupu takeho auta treba byt sam znaly, resp. mat (najlepsie v rodine) znalych ludi (autickar konickar, dobry; automechanik). A vtedy aj naklady na vymenu/repas niektorych dielov podliehajucich opotrebeniu, nemusia byt vyssie ako prehliadky noveho/zanovneho auta v drahom znackovom servise (lebo predlzena zaruka a pod.)

25. máj 2024

@luxus10 do leta 2025. Minulé leto som s ňou bol v Chorvátsku normálne. Na diaľnici východ - západ to žerie okolo 5 litrov

30katrusa40
25. máj 2024

Čítala som že zhanas auto do 4000€ my sme minulý rok kúpili Renault fluence . Jazdím na cca 2000 km mesačne . Spotreba je 5,1l/100km máme diesel. Ja som spokojná. Sme 4 a bez problémov sa pohodlne odvezieme. Cena bola 3600 vtedy bol nájazd cca 190 000.