Škoda Fabia

27. aug 2022

Dobry den,

zacinam si robit vodicak. Samozrejme sa obzeram uz aj po auticku. Velmi sa mi pacia tie nove fabie. Dokonca by som si vedela kupit aj novu, kedze sa mi aj ako automat nova zmesti do rozpostu.
Avsak asi 3 ludia mi povedali, ze fabiu nie. Ze je to papierove auto, hrackarske auto, bakelitove auto 😂🙈
Tak som na vazkach. Manzel nechava viac menej rozhodnutie na mna. Je len akysi poradny organ.
Naozaj je fabia tak “zle” auto? 😏
Dakujem za kazdu pripomienku

bimbambom
27. aug 2022

Ja mám moju 16r. Žiaden problém . Názor si už utvor sama 😂

zuzubb007
27. aug 2022

Mudrlantov je vzdy, ja osobne neuznavam velmi tuto znacku, skor volkswagen daky golf by som si radsej vybrala, a po dalsie pri skodovke je istota lacnejsich nahradnych dielov a oprav

ildiko36
27. aug 2022

Kup si take auto co ma velky kufor, v časom sa ti to zide ja mam fabiu ale to preklínam.ani detsky kocik sa nezmesti do kufra😰

mikadooo
27. aug 2022

Nové neviem. Mama mala fabiu 10 rokov, my sme kúpili inú, ojazdenú 5-ročnú kombi, tiež bola spoľahlivá, žiadne horšie opravy sme neriešili. mali sme ju okolo 6-7 rokov a potom ešte v ok stave predali ďalej. Ale všetko to boli "staré" fabky.

autor
27. aug 2022

@ildiko36 tak mladsi uz ma 2,5 roka. Starsi 9 rokov. Cize ja uz max len nejaky golfac. Kedze urcite sa hned nechystam vozit decka. To uz bude mlady aj bez kocara

autor
27. aug 2022

@zuzubb007 ano este golf sa mi paci. Ale ten novsi do 20tis eur nevopcham 😂 a to teda je uplne uplne maximum moje. Kedze tolko viem dat “na drevo” okamzite bez uveru/leasingu

autor
27. aug 2022

Ja sa budem presuvat hlavne praca-domov a opacne. Od roboty to mam cca 30 min autom. Cez mesto (BA)

miankass
27. aug 2022

Pracujem v oblasti automechaniky, som lakernicka a mozem ti povedat ze skody fabir su velmi spolahlive auta, maju lacne diely ak sa nieco "dokafre" , a najmenej mame tieto auta v servise.. za mn urcite fabiu,alebo seat a nissan . Akmas nejake otazky kludne sa pytaj co mozem poradim.

ivka225
27. aug 2022

Pri tvojom rozpocte by som uvazovala aj o Toyote, napriklad tejto: https://www.autobazar.eu/toyota-auris-16-valvem...

autor
27. aug 2022

@miankass dakujem 🙏
@ivka225 no pozerala som aj toytu. Najme yaris. Ale tie stare rocniky sa mi velmi nepacia (hlavne interier a paka na automaticku prevodovku) a tie nove su mimo mna 😂

marsmykkok
27. aug 2022

Nie je to luxusné auto, rovnako ako iné "ľudové" značky. Ale na jazdenie stačí, hlavne vybrať dobrý motor to je základ (nejaké rozumné parametre a možno aj už odskúšaný a používaný v iných modeloch) Ostatné je na tebe ako budeš jazdiť a starať sa.
A názory mudrcov s malými guľami čo potrebujú luxusnú značku aby si niečo dokázali a nakoniec kúpia ojazdený 20 ročný šrot s pretočenými kilometrami a x krát havarovaný, len nech majú super značku by som vážne nebrala.

autor
27. aug 2022

@marsmykkok ja som skromna. Nepotrebujem luxusnu kravicku. Myslim aj na to, ze to auto treba zivit 😂
Na znacku auta som si nikdy nepotrpela ani u muzov. Hlavne ze ma to odviezlo z bodu A do bodu B 😄
My mame octaviu. Ale je to dovoz zo svajciarska. Bola kupovana skoro nova a v inej vybave ako pre sk trh. Ale ja potrebujem male auticko do mesta 😅

lilinka88
27. aug 2022

Ja som chcela tiež Fabiu, mechanik mi odporúčal Toyota a nakoniec som kúpila Peugeot 208, 4 ročný za super cenu,s minimom najazdených km a som spokojná

luxus10
27. aug 2022

ja by som isla radsej do vw polo s automatom, do aut s nizkym najazdom...ako do fabie,,,,tienove fabky uz nie su to o byvali....

kuk
https://www.autobazar.eu/inzercia/volkswagen-po...

kormino
27. aug 2022

Mám fabiu 9 rokov,bola kupovaná nová.Jazdím do práce 30 minút ,ešte nikdy nebola pokazená,baterku mám povodnú.Je síce pravda,že 8 rokov som jazdila len ozaj krátke trate,ale aj tak ja som sa na nej naučila samostatne jazdiť.

kristiii
27. aug 2022

Fabia je fajn autíčko, len treba vedieť, aký motor hľadať.. Inak by som si z "malých" áut vyberala Japoncov (Suzuki, Honda..), ja mám Hondu jazz a som maximálne spokojná-nizka spotreba aj lacná údržba

iveta7677
27. aug 2022

My sme kupili fabiu combi pred 3 mesiacmi. Mame skoro full vybavu.Ako nove trojrocne a sme velmi spokojni. Mozem len odporucit. Akurat jeden moj postreh vzadu nie je tolko miesta ako vo vacsich autach. Mame este renault scenika a tam je vzadu vela miesta.

nikpa
27. aug 2022

Dnes je väčšina áut ,,papierová,, len niekto si myslí, že keď ma VW tak je väčší pán ako ten na škodovke. To by chcelo na chvíľu nakuknúť ako sa tie auta vyrábajú... By sa divili, čo dávajú do tých akože vychytených značiek a ako ich stĺkaju dokopy, veľký rozdiel medzi lacným a drahým nie je, platíš za značku, presne tak ako nap. pri teniskách. Takže kľude si tu fabču kúp, nové je nové a podľa mňa neobanujes. Čo sa vražania peňazí do nej týka, má lacné a dostupné diely.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
27. aug 2022

@zoro9836 juuun vsetci mi radia tu toytu. Ja sa s tym autom nevie akosi stotoznit 😂😂😂
Pride mi take neutulne. Ja viem, ze je to blbost. Ale ze totalna.
@nikpa 👍
@iveta7677 a dve autosedacky tam vpracem? 😂

alexka89
27. aug 2022

My máme combi..veľký kufor...teraz na nej chodím ja a zvykla som si ..najprv som nevedela sa s ňou stotožniť bola som zvyknutá na naše druhé auto ale teraz sa mi lepšie na nej chodí ...a u nás veľa vidím že mávajú často túto Fabiu ...ľudia ju asi kupujú kvôli niečo mu

avanka
27. aug 2022

My sme mali škoda Fabia combi,rok výroby 2003 ,kupované nová a teda,kazilo sa všetko a stále..vozila nás síce 12 rokov,ale pri kúpe ďalšieho pred 7 rokmi sme už do škody nešli. Aj keď veľa ľudí si fsbie chvália,za nás už nie.
Kúpili sme nový Volkswagen golf sportsvan a spoľahlivé,úžasné auto..
Kufor je pre nás dosť dôležitý,aj my máme 2 chlapcov,11 a 14, chodíme na dovolenky. Fabia má aj dosť málo miesta vzadu na nohy

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
avanka
27. aug 2022

Áno,dáš tam v pohode 2 autosedačky,ale nás chalani okopavali, je tam málo miesta. 3 dospelí ludia tam majú problém sa pomestiť. Preto pre nás podmienka pre kúpu auta bola dosť miesta vzadu,čo vw spĺňa

autor
27. aug 2022

@zoro9836 pozeram este ten golf a huyndai
@avanka ja som malinka. Mam 155 cm, cize za mnou bude dost miesta 😂

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
27. aug 2022

@zoro9836 hmmmm. Si nepotesil 😂

hefo
27. aug 2022

Podľa mňa je Fabia veľmi tuctové auto, neurazí, ale ani neohúri. Pokiaľ berieš auto len ako spotrebnú vec na vozenie sa odniekiaľ niekam (a niečo ako zábava z jazdy ti nič nehovorí), tak môže byť.

iveta7677
27. aug 2022

To neviem treba vyskusat. Ale podla mna ano.

katelinn
28. aug 2022

Ja mam fábiu 3 s automatom kupovanú ako novu pred 7 rokmi a za mna super a to aj vela jazdim. Mam ju vo full vybave a je to svizne, sikovne auto.