Sklenený pohár na kávu Macchiato z kávovaru Tassimo

janci27
23. sep 2020

Ahojte, prosim vas, tie z vas, ktore mate doma kavovar na kapsule Tassimo, vedeli by ste mi poradit, aky velky objem pohara staci na tieto kapsule Tassimo Jacobs Caramel Macchiatto? Na nete hladam nejake pekne pohare, ale maju roznu velkost od 260ml az po vyse 300ml. Myslite, ze mi budu tie mensie okolo 260 ml stacit? Nechcem prilis velke. Ma to byt ako darcek a velmi sa nevyznam v tychto kapsulovitych kavach, ake byvaju velke, pripadne ci si mnozstvo vody viem sama regulovat. Ak by ste mi vedeli dat tip na e-shop (pripadne kamenny obchod v BA) na nejake pekne pohare s uskom na macchiato, budem rada 🙂 Dakujeem

cookie29
23. sep 2020

Na Tassime máš na každej káve (obale) napísané množstvo vody. Na ten Macchiato karamel ide tuším 280ml

elenka74
23. sep 2020

@janci27 Ja mám Dolce Gusto a poháre sme kúpili v Pepcu a pekne sme sa sekli, lebo mali byť tuším 280 ml a nemajú reálne ani 250 ml. Tak používam klasický pohár, ktorý má asi 300 ml. Chceli sme tieto z Ikei, ale ich akurát nemali.
https://www.ikea.com/sk/sk/p/beproevad-pohar-ci...

janci27
autor
23. sep 2020

@cookie29
@elenka74 Dakujem pekne, ano 280 ml to je. A to som vsade studovala na obale, ked som kapsule kupovala, ci tam tuto informaciu nenajdem, len velky pohar nakresleny bol, a nevedela som sa nijak dopatrat, ze ale aky velky. Tak uz viem, kde to na obale hladat aspon pre buducnost 😉
Tie z Ikei su pekne, ja som chcela nieco taketo:
https://www.alza.sk/banquet-hrncek-skleneny-dvo...
Len som si nebola ista, ci nebudu velke na tie kapsule.

moname
23. sep 2020

včera som brala v Pepcu k Tassimu

veronikaa006
23. sep 2020

@moname aj ja mám z Pepca také vysoké sklenené s uškom.

janci27
autor
23. sep 2020

@moname
@veronikaa006 a su tieto z Pepca velkostou dobre na Tassimo Macchiato? aky maju objem?

moname
24. sep 2020

@janci27 ahoj,prepáč spala som teraz som v práci teda objem neviem,ale úplne plný je pohár a ten spodok na odtekanie bol vybratý aby som vedela vybrať kávu

janci27
autor
29. sep 2020

@moname dakujem, kupila som ich z Pepca tiez a uz sme ich aj so sestrou u nej skusali a su super. Presne ako pises, pohar uplne plny, ale zase nepreteka, je tak akurat a tiez sa musel vybrat ten spodok, aby sa tam ten pohar zmestil. Cize aj ja odporucam. Mala som v plane kupit skor tie dvojstenne pre krajsi efekt, ale na poslednu chvilu som nezohnala za dobru cenu, v Banquete dost predrazene, tieto z Pepca su nahodou super 👍

moname
29. sep 2020

@janci27 som rada
ja som na skúšku kúpila 2,ale ešte dokúpim