Škaredá tvár z profilu

13. dec 2023

Hned na uvod napisem, ze si o sebe nemyslim, ze som extra skareda, podla mna som priemerne pekna. Nikdy som nemala nudzu o chlapcov. Kazdopadne na fotkach z profilu sa na seba nemozem pozerat... je to nieco hrozne.

Nevyrazna sanka, okruhla mala brada, nos s hrbolom, usta mam vacsie ale prirodzene ich mam naopak ako smutny smajlik. Da sa s tym nieco robit? Plastiku nosa poznam, ale da sa tvar upravit aj inak ako plastikou? Napr ta sanka? Napada mi make up ale az taka zdatna nie som a do priestoru si bradu nenatiahnem...

vanilkovazmrzka
13. dec 2023

Ved ty sa z profilu nevidis, tak kasli na to ;)

egonsk
13. dec 2023

Bud zo sebou spokojna, ked ta tvoj partner lubi taku aka si, tak mu to urcite tolko neprekaza.

autor
13. dec 2023

@vanilkovazmrzka
Bola u nas rodinna navsteva, fotili deti a ja tam, otocena zboku. Nuz... pohlad na seba ma az bolel, vyzeram hrozne a odvtedy az premyslam, ze ked ma takto vidia ini.....☹️☹️☹️

vanilkovazmrzka
13. dec 2023

Ale tvoji blizki ta odjakziva poznaju aj z toho uhlu a maju ta napriek tomu radi, nie? Zbytocne sa trapis. Pozri sa na zeny, ktore na svojich tvarach neustale nieco vylepsuju… na konci dna vyzeraju vsetky ako jedna, a dost casto ako jedna neesteticka kreatura…

trema
13. dec 2023

Poriesia to rozne vyplne, kyseliny, neviemco.. ale naozaj ti to treba? Doteraz si s tym zila v pohode

danielahamar
13. dec 2023

Keď len toto je problém, stále je to ok 😁😉

marianarem
13. dec 2023

Nikdy si nemala nudzu o chlapov, pravdepodobne mas aj blizkych ludi, ktori ta maju radi. Aj ti chlapi, aj ti blizki ta zboku videli (a nie raz) a nicomu to neublizilo. Myslim, ze ta tvoja tvar celkom dobre funguje 🙂
Ked sa na teba pozera iny clovek, nikdy nevidi fotku. Fotka je plocha, nehybna a v podstate vytrhnuta z kontextu (z coho moze byt dobre umenie, ale nie je to to, ako ta vidia ini ludia). Ja na mnohych fotkach tiez vyzeram divne - vselijake grimasy, oci privrete alebo vykrutene dohora, dve brady a neviem co...ale dobre sa mi s mojou tvarou dari, tak co 🙂

miadi
13. dec 2023

Na tu bradu existuje impantat, len ci z toho nebudes mat blby pocit nieco cudzie citit pod kožou. Aj lacnejsie bude ked ta fotia vzdy sa pozeraj do objektivu. Mozno staci ked sa budes viac usmievat a kutiky budes mat vzdy hore 😊

madeincssr
13. dec 2023

Straaaašne veľa ľudí sa na fotkách na seba pozerá nadmerne kriticky. A sú tu, sú milovaní, sú šťastní... Nekaz si život/náladu nadmerným trápením sa nad detailmi svojho vzhľadu. Krása človeka pramení z celej jeho osobnosti.

kvadrinkaaa
13. dec 2023

Ľudia sa vzájomne vnímajú ako celky. Kašli na profil 😚

h2
13. dec 2023

Och, neblázni, prosím ťa! Si normálne pekná baba, ktorá nemá núdzu o chlapov, ale kvôli fotkám z profilu by si bola ochotná sa meniť? Vieš, prečo sa sama sebe z profilu nepáčiš? Lebo tak sa normálne nikdy nevidíš, nie si zvyknutá na svoju podobu z tohoto pohľadu. Stavím sa s tebou, o čo chceš, že ostatní na tvojom profile nič hrozné, ani neobvyklé, nevidia.

moonlight1210
14. dec 2023

Akonahle si zacnes davat vyplnat a upravovat tvar z profilu, aby vyzerala plnsie, lepsie, zmeni sa ti aj z pohladu spredu. S tym rataj. Crty uz budu ine, posunute. Tak aby si potom nebola nestastna, ze spredu zrazu uz nevyzeras dobre. Alebo ze to uz nie si vobec ty.
(Co je vec, ktoru preberaju s ludmi i psychologovia, lebo niekedy ta zmena moze necakane silno zasiahnut psychiku. A niekedy nestaci vybrat vyplne na navrat k povodnej tvari, lebo uz sa to neda.)

Lebo to, ako vyzeras spredu, je zavisle aj od toho, ako vyzeras zboku. Ako su crty tvojej tvare ulozene.
Navyse, tvoji blizki i ti muzi ta nevidia nehybnu, zaseknutu v priestore a case, ako je to na fotke. Vidia ta v pohybe, v mimike. Usmievas sa, rozpravas, mas rozne vyrazy tvare podla aktualnych pocitov. Co je nieco uplne ine ako fotka. A taku ta vidia 99% casu. Nie nehybnu.

Ked sa zacnes davat prerabat, je tiez sanca, ze zapadnes do toho prudu umelych zien s velmi podobnou strukturou tvare (tvar sanky, brady, licnych kosti, nosa,…). Stratis nieco osobite, vynimocne, len tvoje v crtach tvare, co k tebe muzov vzdy pritiahlo. Budes sice upravena, ale tuctovo “standardne” pekna.

Nehovorim, ze sa mas zmierit s tym, ako vyzeras z profilu, ale zvaz rizika. Tvoj profil je sice dan za to, ako vyzeras spredu, ale ci odstranenie platenia tejto dane ti neprinesie len nove dalsie trapenia so vzhladom.

limoncino
14. dec 2023

Chápem Ta, mám to rovnako, ale kašlem na to len si poviem to čo mi je tam zase? 😂

snowflakenel
14. dec 2023

Vyplne kyselinou hyakuronovou dokazu v6modelovat tvar. Kukni kliniky

snowflakenel
14. dec 2023

Nie je to trvale sice, kyselina sa vstrebe po case

marcellka32
14. dec 2023

Dá sa jemne modelovať kyselinou nos aj brada. ..nebudeš vyzerať ako kreatúry (tie robia iné veci), s citom lekára na klinike sa dajú dosiahnuť krásne výsledky.... niečo to stojí ale výsledok stojí za to... nezmení sa ti ani pohľad spredu, ani zboku ....ako hovorím ale s citom lekára ktorý má mieru a skúsenosti...

banyka
14. dec 2023

Mám to veľmi veľmi podobné . Všimla som si to ešte ako nástročná a odvtedy ma to " straší " na fotkách z profilu. Našťastie ich nie je veľa 😀 Ale pozriem, zhrozim sa zo seba 😀 a vypustím z hlavy. Zabudnem na to až kým neuvidím zas nejakú momentku z profilu .

simsalabim
14. dec 2023

Myslim si, ze clovek sa nevnima objektivne. Ludia ta vnimaju uplne inak a costokrat si ani nevsimnu to, co tebe tak vadi. Ja mam napriklad odjakziva pocit, ze mam hrozny hlas. A predstav si, ze za tie roky mi kvantum ludi - znamych aj neznamych, len tak z nicoho nic povedalo, ze mam uzasny hlas, ze by som mohla pracovat v radiu a podobne. Naposledy mi to cez telefon povedal pracovnik poistovne...ze tak prijemny hlas uz davno nepocul 😂 Ked sa niekedy pocujem vo videu, v zazname z prezentacie a podobne, nechapem, o com tocia....

A zaujimave je, ze aj herci casto hovoria, ze sa neradi na seba vo filme pozeraju.

madeincssr
14. dec 2023

Vnímanie svojho hlasu (na zázname) je takmer vždy negatívne z objektívnych dôvodov. Svoj hlas si počujeme "zvnútra" a to znie úplne odlišne ako ostatným zvonku.

simsalabim
14. dec 2023

@madeincssr no mne sa nezda ani ked si ho pocujem bez zaznamu... co ale len potvrdzuje, ze ludia nas vnimaju inak, ako vnimame my seba samych.

seag
14. dec 2023

Tento tvoj príspevok ako by som písala o sebe... tiež rozmýšľam čo s tým mojim profilom. Zatiaľ by som chcela iba jemne vyskúšať kys. hyal. do sánky na zvýraznenie kontúr a možno troška do brady- tu je aspoň tá šanca, že ak to nebude dobré nie je to trvalý efekt.

limoncino
14. dec 2023

@simsalabim presne ja keď sa počujem zniem sama sebe ako mutant z inej planéty 😁

carduelis
14. dec 2023

Ak máš na mysli niečo takéto, tak to môže byť dôsledkom oslabených svalov, zlej polohy jazyka a nesprávneho dýchania. Dá sa to riešiť 👍

autor
16. dec 2023

@carduelis
Tento obrazok je brutalny, druhy priklad na mna uplne sedi☹( ako to najdem? Dakujem ❤️

carduelis
17. dec 2023

Ja sledujem na fb jednj klinicku logopedicku ktora sa tomu venuje, ma o tom aj dost prispevkov. Napr tu jeden:
https://www.facebook.com/100064653853203/posts/...