Skalka v kvetináči

18. júl 2022

Ahojte, dnes som si kúpila takéto krásne rastlinky. Ešte nikdy som skalky nemala. Chcela by som sa poradiť. Ta najdlhšia rastlinka je taka vysušena dá sa ešte zachrániť? Ako ich mam nechať prezimovat? Ako ich namnozit?

vso10
18. júl 2022

tá najdlhšia vyzerá ako kvitnúca skalná ruža, tie po zakvitnutí uhynú. no uhynie len tá jedna ružica, máš tam niekoľko ružíc, tých sa tá kvitnúca nijak netýka a budú rásť a rozmnožovať sa naďalej 🙂 prežijú aj vonku v kvetináči cez zimu

lintu
18. júl 2022

Su to skalne ruze. Zimu by mali aj v tej nadobe prezit bez problemov. Nepotrebuju specialnu starostlivost. Rozmnozuju sa jednotlivymi tymi ruzicami. V podstate ich uz aj mas rozrastene. Ale kludne mozes z kraja opatrne odtrhnut ruzicu a presadit ju inde. Tie dlhe stonky su kvety. Nechaj ich zatial tak. Po odkvitnuti treba pocitat s tym, ze zahynie cela ruzica, z ktorej stonka vyrasta.

viestta
18. júl 2022

Hlavne ich polievaj menej ako malo, vyloz na slnko a v zime daj tak aby do nich zbytočne nepršalo, nejakevkryte miesto pod strechou. A skontroluj ci z nich môže voda volne odteká, či má tá bodvanka dierky v dne. Ak nie, tak vyrobit