Situácia vo svete

sivypegas
2. okt 2017

Ahojte,takato tema tu este nie je a myslim si,ze aj mamicky na materskej dovolenke by radi diskutovali,co je nove vo svete a na SK😀

libawet
2. okt 2017

@sivypegas ja už na to nehovorím nič. Nemá to význam, pretože ovplyvniť to nemôžeme, teda aspoň nie my - tí najposlednejší. Mohli by sme, lebo je nás viac a tú silu jednoty by sme im ukázať mohli, ale....kto začne? Vidíme študentov, že bojujú proti korupcii, zíde sa ich niekoľko tisícok a čo je z toho? Skutok sa nestal....od kauzy gorila som prestala sledovať politiku. Voliť nepôjdem. Nie je koho. Všetko je to tam zlodej na zlodejovi. Snažím sa byť zdravá, byť zamestnaná, triediť odpad a žiť si svoj život.

dskjhfdlkdjhl
2. okt 2017

@sivypegas takychto tem tu uz bolo viac, staci pohladat, vsetky skoncili zamknutim kvoli hadkam. Niektore uz ani nenajdes, lebo boli vymazane. Takze Ti prajem, aby tato debatka dopadla lepsie. A moj nazor na situaciu vo svete? Je to tazka situacia a bohuzial nejde to k lepsiemu, skor naopak.

deti95060810
2. okt 2017

nič - neovplyvním

eva8
2. okt 2017

@sivypegas
myslím, že niektoré mamičky sa zaujímajú o prítomnosť a budúcnosť svojich detí, o to napr. o koľko sa zvýšia ceny energií, v obchodoch, aká je situácia v školstve.... A aj celková situácia vo svete je zaujímavá, ak sa chystajú na dovolenky, služobné či štúdijné pobyty do zahraniča.....

halienka
2. okt 2017

určite sa treba zaujímať o situáciu vo svete a aj politiku, lebo presne pre to, že sa mnohí na to vykašlú, tak to vyzerá tak ako to vyzerá, zlodeji nám vládnu, robia si z nás pomaly ale isto otrokov a my rezignovane čušíme. Nuž potom si naozaj nič lepšie asi nezaslúžime. Len tlak čo najväčšieho množstva ľudí môže niečo zmeniť, to je pravda, ale tým pádom sa ráta každá "duša", každý jeden je dôležitý.

libawet
2. okt 2017

@halienka OK, tak to zorganizuj a poďme im tú silu ukázať. Lebo o tomto to je, musí byť niekto prvý, ten vodca, no a ten tu chýba.

eva8
2. okt 2017

@libawet aj voľbami sa dá aspoň čo-to ovplyvniť. Nemyslím, že treba zakladať nejakú novú stranu. Podľa mňa má myšlienka obrovskú silu, keď si ľudia uvedomia to rozprávkové, že dobro víťazí nad zlom, myšlienkami, konverzáciou sa vytvorí nejaká sila. Tu na sk začať iba voľbami - ak niet koho voliť, tak aspoň "najmenšie zlo". Ale kabát sa ľahko prezlečie, čím pre viac ľudí daný vodca rozhoduje, tým je pod väčším tlakom. Ak sa vytvorí nová strana, nebude mať dostatok hlasov ak nebude mať prostriedky na propagáciu. A tak je to zacyklené. Výsledky posledných volieb - obrovská zmes strán s rozdielnymi programami v parlamente. Treba sa potom sústrediť na výcuc - spoločné body v programoch a na tom stavať. Aj keď by nastal odklon od pôvodnej línie v smerovaní - voľby by predsa ukázali, že občania s tým smerovaním neboli spokojní. Ja som za spoluprácu a spoločné hľadanie riešení

libawet
2. okt 2017

@eva8 doteraz som tak volila - najmenšie zlo, no už nebudem. Nemá to význam s tým, čo tam je, tam už nie je nič najmenšie zlo. Je to banda zlodejov, podvodníkov a klamárov, všetci do jedného. Keby to fungovalo ako vo Švajci, referendami, tak tam by sa čosi robiť dalo. No ako u nás dopadli referendá ? Vždy neúspešné, akože....

nelinka2009
2. okt 2017

@eva8 znie to ako rozpravka
Bodaj by sa stalo.

sivypegas
autor
2. okt 2017

@libawet tak,to zalezi hl od povahy naroda, v AT si nedovolia politici tak kradnut,v Cesku zobrali do basy politika,kt prisli na obohacovanie,na Sk sa nic nedeje,este dostanu pokutu za ohovaranie.A potom,kazdy slovak,verim tomu kebyze je pri koryte,na nic ine nemysli,len na to ako sa nabalit,Lebo taku vychovu a naturu ma 70% Slovakov.Posledna drzost,eurofondy na skolstvo su fuc a aj nas prezident sa ukazal.Ale,vsetci ideme volit Fica,lebo dal stop migrantom.@halienka

vroni
2. okt 2017

@sivypegas, teraz neviem, ci hovoris o nejakom inom At ako zijem ja alebo si posledne tri dni bola mimo. Prave vychadzaju na svetlo sumy a sposoby, ze aj obaja slovenski Robovia zeleneju zavistou....

sivypegas
autor
2. okt 2017

@vroni rok som mimo,to fakt? No ale tam aspon ludia slusnejsie ziju.

vroni
2. okt 2017

@sivypegas, ano, ziju a ano, fakt. Handrkuju sa ako ozrani v krcme (vratane slovnika) a zhanaju nejakych par miliard, ktore sa vyparili a nikto nie je zodpovedny....

sipopa
2. okt 2017

ja mam chut sa odstahovat na inu planetu 😂 😂 keby to tak slo tak ani nevaham. lebo uz mam pocit, ze za chvilu sa tu zacne taka vojna a vsetci na to doplatime

halienka
2. okt 2017

@libawet no a toto je druhá chyba, čo ľudia robia, neustále čakajú a spoliehajú sa na nejakého vodcu, nejakého supermana, ktorý ich z toho marazmu vyvedie. A to je chyba, lebo tým sa vlastne neustále staviame do polohy tých ovečiek, toho stáda, ktoré musí niekto viesť, inak neurobia ani krok a ani nedokážu samostatne myslieť a hlavne mať osobnú zodpovednosť, je totiž pohodlné potom hodiť vinu na toho vodcu, že to on, on to nezvládol, on to zle zorganizoval, ja nič, ja som ho len nasledoval...Ak budú ľudia furt čakať na vodcu, tak sa vždy dočkajú niekoho, kto ich nakoniec nejak len využije podľa svojich predstáv a môže nimi manipulovať ako s ovečkami. Dnes je už ale iná doba, dnes musí každý prebrať osobnú zodpovednosť a konať sám. Revolúcie sú naprd, požierajú svoje deti, protesty tak isto, dnes je protest každý týždeň a nič z toho, veď vláda nie je zaviazaná čokoľvek zmeniť alebo riešiť ak sa nejaký protest uskutoční, takže sa vždy len z chuti zasmejú a je po všetkom. Dokonca niektoré protesty organizuje z pozadia aj samotná vláda, aby ľudia takpovediac "vypustili paru" , trochu sa vykričia a zas bude chvíľu kľud, a oni to dobre vedia. Ale k ničomu ich to nezaväzuje. Ja osobne vidím cestu inde. V zmene myslenia a k tomu môže prispieť každý jednotlivec. Áno, je to cesta pomalá a nenápadná, žiadne prudké zmeny, ale je to istejšie ako tie prudké zmeny, ktoré dokonca môžu niekedy stáť kopu ľudí ich životy. Dnes máme v rukách skvelý nástroj, internet, pokým nebude cenzúra, ľudia môžu slobodne vyjadrovať myšlienky, spájať sa, hľadať pravdu a rozširovať ju čo najväčšiemu počtu ľudí. Čím viac ľudí pochopí ako sa veci majú tým sa začne spoločnosť meniť, pretože budú už robiť tlak na tie zmeny. Ako sa napríklad začínajú meniť pomaly potraviny, pretože ľudia si už začínajú vyberať tie zdravšie potraviny, kde je menej éčok a to tlačí na trh, aby sa začal meniť, aby sa pomaly začali vyrábať viac potraviny bez éčok a iných sajrajtov. Áno nie je to zo dňa na deň ale pomaly sa to mení. A takto sa môžu meniť aj iné veci. Myslíš, že prečo sú pre politikov a elity tak dôležité médiá? Prečo sa ich snažia ovládať? Pretože myslenie ľudí, tej obrovskej masy ľudí je pre nich dôležité, potrebujú ovládať myslenie ľudí aby si mysleli to čo oni chcú. Preto je pre nás dôležité si dohľadávať informácie sami a robiť si názor sami, nenechávať sa nikým viesť ale poctivo tomu venovať čas, každý sám za seba a zodpovedne. A zrazu mnohí zistia, že pravda je niekde inde a začnú sa aj adekvátne k tomu správať, už nebudú s prepáčením žrať to čom im ako vždy nejaký vodca naservíruje. A to je tá osobná zodpovednosť a to čo by mali dnes ľudia robiť. Tiež sa každý môže zúčastňovať regionálne na zasadaniach, alebo na internete sledovať stránku Portál právnych predpisov, kde zo zákona musí byť zverejnená každá jedna predložená novela, preštudovať si ju a kľudne vzniesť hromadnú pripomienku. Ak takáto hromadná pripomienka nazbiera minimálne 500 podpisov, tak musí byť zohľadnená a musí byť predstaviteľ tejto pripomienky prizvaný na rokovania. Keď si vezmem, aké smiešne číslo to je na celé slovensko, len blbých 500 podpisov a ani toľko ľudí sa koľkokrát nezaujíma aby sa niečo zmenilo. A tam je reálna šanca zasahovať do legislatívy. Ale ľudia majú v paži, nechce sa im to ani čítať, radšej budú čakať na vodcu, ktorí im prikáže čo si majú myslieť a čo majú robiť. Bez osobnej zodpovednosti sa tento svet nikdy nezmení tak ako treba, vždy sa budú len striedať režimy, ktoré ale nakoniec aj tak vždy krachnú.

nelinka2009
2. okt 2017

@halienka krasbe si to napisala😁😂😁😂 je to ako definicia pre slovo OVECKY

nelinka2009
2. okt 2017

@halienka donedavna sim bola presvedcena, ze niesom normalna... Vidim, ze je takych blaznov viac chcala Bohu...

halienka
2. okt 2017

@nelinka2009 tak to s ateším, že nie som sama 😀

nelinka2009
2. okt 2017

@halienka po materskej zalozime polit. stranu 'matky Slovensku, Slovensko matkam'

halienka
2. okt 2017

@nelinka2009 výborný nápad, hneď by som mala asi 10 návrhov zákonov 😀

vroni
2. okt 2017

@halienka, prebrat osobnu zodpovednost je pre vladnu nomenklaturu (slovensku, europsku, akukolvek) nocnou morou. Clovek uvazujuci je triedny nepriatel, idealna je nevzdelana ci aspon ignorantska masa, lahko ovplyvnitelna a poslusna. A veru sa politikom dari takuto homogennu masu vytvorit (na vydesenie odporucam navstevu Svedska). Sama urcite nie si, ale vela podobne angazovanych tiez nenajdes...

nelinka2009
2. okt 2017

@vroni berieme ta 😁😂😁😂

halienka
2. okt 2017

@vroni presne tak to je, a tá vládna nomenklatúra robí všetko možné aby ľudí udržala v tomto stave, dokonca aj ten stav frustrácie kedy už ľudia kašlú na politiku zo znechutenia im vyhovuje. Vo Švédsku mi žije veľmi dobrý kamarát a viem čo sa tam deje. Bohužiaľ ľudia sa z toho preberajú veľmi ťažko, ten pocit nemohúcnosti niečo zmeniť je veľmi silný a reálny, nevidia iné možnosti, pretože niekto im povedal, že jedinými možnosťami sú voľby, možno referendá, nejaká tá petícia či protest a koniec.

vroni
2. okt 2017

@nelinka2009, ok, ako prvy krok navrhujem zrusit volebne pravo a zaviest volebnu povinnost. Fakt, to by sa mi pacilo! Ma to zopar statov, dokonca aj v EU, volebna ucast na Sk je na hanbu sveta, tak by boli ludia donuteni aspon zdvihnut zadok. Kto “nema koho“, moze volit neplatne, aj to je nazor.

vroni
2. okt 2017

@halienka, ano, viem. Svedsko je model krajiny, kde je osobna zodpovednost niekde na urovni psychiatrickej diagnozy. A je to veru citit.

halienka
2. okt 2017

@vroni a ty tam žiješ?
Inak k právu voliť ja mám trošku opačný názor, ja by som ho naopak ešte obmedzila 😀 právo voliť by mal len ten, kto sa skutočne informuje vo svete politiky a to by dokazoval nejakým testom pred volbami. Tiež až od určitej výšky IQ by sa mohlo voliť, nie kadejaký, čo sa nevie ani riadne podpísať, čo už môže taký zvoliť. To právo by bola zároveň aj povinnosť, čiže ak by človek, ktorý prešiel testami, absolvoval by ich len raz pred prvými voľbami v jeho živote, ak by takýto človek len raz neprišiel k voľbám, tak by stratil možnosť ísť k ďalším, musel by znova absolvovať test. Vyselektovali by sa ľudia, ktorí o politike nevedia nič a idú voliť, lebo niekto im povedal koho majú voliť, tiež by sa vyselektovali hlúpi ľudia, ktorí nie sú schopní chápať súvislosti a rozhodujú sa zle. Potom by tie výsledky vyzerali úplne inak. Viem, že je to ale nedemokratická predstava 😀 teda aspoň podľa dnešnej definície demokracie, kedy všetci môžu všetko a zodpovednosť nemá nik za nič.

nelinka2009
2. okt 2017

@halienka akurat som ti chcela napisat, ze to smrdi komunizmom a diktatorstvom, ale v poslednych vetach si ma zabila 😁😂😁😂 ja by som obmedzila vol pravo vekom 25-65 rokov, to by mohlo stacit a bolo by to aj demokraticke, politikom by som stanovila plat nemenny 1000€ v cistom a pri akolmkolvek podozreni z nelegalnej cinnosti by sli sediet na dozivotie - zbavila by som ich imunity

Potom by som riesila,skolstvo, zdravotnictvo a armadu, ozbrojene zlozky... Potom infrastrukturu... Atd

moni73
2. okt 2017

@halienka toto co si opisala je pre mna zly sen. Selektujem, selektujes, selektujeme... ved iba moj nazor je spravny...

nelinka2009
2. okt 2017

@moni73 zly sen??? Teraz zijes v dobrom sne???

nelinka2009
2. okt 2017

@sivypegas 😁😂😁😂 a vlakyyyy zadaraaaa 😁😂😁😂