Situácia v obchode

18. jan 2024

Ahojte, dnes sa mi stala situácia ktorá ma zaskočila, vždy sa snažím byť slušná k ľuďom v službách, dnes som platila v obchode a ešte som si pýtala jedny terea cigarety, predavačka sa začala hrabať v heets a opýtala sa ma znovu že ako hovorím že červené terea, ona zobrala heetsky a išla ich blokovať, hovorím že pani ale ja som chcela červené terea a nie heetsky načo hneď po mne vybehla predavačka že ona nieje hluchá a nemusím to 10 krát opakovať že mi dá terei len ich musí nájsť že nablokovala heetsky lebo majú rovnakú cenu. Načo som slušne odpovedala že okej nemala som to odkiaľ vedieť že vidím že blokuje heetsky ktoré som nechcela, jej reakcia bola že či mi ich podáva do ruky že nikto mi heetsky nedáva tak čo rypem, pritom som bola úplne kľudná, chlap za mnou poznamenal že som drzá soplana (áno vyzerám na 15 aj keď už dávno nemám) a že kde je akože úcta k starším ľuďom a že on byť predavačkou nič mi nepredá, predavačka ešte utrusila že áno vyzerám ako soplave decko a vypýtala si občiansky, ten som jej vklude ukázala, hodila cigarety na pult zaplatila som a odišla, ešte má tam komentovala s tým pánom čo stal za mnou.
Prekvapilo ma ako dokážu ludia reagovať ja som ju slušne upozornila na to že mi blokuje niečo čo som nechcela...ale keď už sa začali do mňa navážať nevedela som ako v takej sekunde reagovať...čo je podľa vás lepšie ignorovať to alebo použiť niečo na obranu
Prípadne by ste sa sťažovali? Stále to mám v hlave...

danka2009
18. jan 2024

mala si jej nechať celý nákup a odísť hneď by ju sranda prešla, alebo nahlásiť veducemu predajne

syslik81
18. jan 2024

by som sa na nu stazovala..aj ked maju rovnaku cenu mala ta upozornit -nemoze si len tak blokovat co chce- ten blok si mohla mat pre niekoho a mohla si tam chciet presne to co si kupovala ... a uz duplom by na teba nemala stekat aj keby si bola dieta alebo dospela.. ucta ma byt z kazdej strany

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimi3008
18. jan 2024

Povedala by som, ze ja sa k nej chovam slusne, tak si taketo drze spravanie od nej vyprosim, ze sme husy spolu nepasli a oznamila by som jej, ze prave mierim k jej nadriadenemu. S tym, ze nakup by som jej tam nezaplateny nechala.

domkakvet
18. jan 2024

Podla mna islo o nedorozumenie

valeria_h
18. jan 2024

Predavačke by som povedala svoje a tomu chlapovi čo stál za mnou by som povedala, nech si zatvorí ústa aby po nich nedostal, samozrejme nákup by som nevzala a dala si zavolať vedúcu.

96barbora
18. jan 2024

Ucta k starsim ludom konci tam, kde sa nevedia spravat aj oni uctivo. Slusne spravanie k ludom v sluzbach takisto.

jana_eyre_2
18. jan 2024

Ľudia sa nevedia chovať tak nejako v poslednom čase mám dojem že celkovo.. ale len tak spomeniem, že keď by mňa niekto oslovil "ale pani, ja som chcela" tak mi to tiež príde trocha podráždené.. ľudia jednoducho oslovenie pani bez mena často používajú v podráždenej reakcií.. tak možno z toho vzniklo nedorozumenie..

autor
18. jan 2024

Nechať tam nákup mi vôbec nenapadlo škoda, hneď som si pomyslela že sa pôjdem sťažovať ale rieši niekto takéto sťažnosti?
@jana_eyre_2 ako inak osloviť predavačku? Pani predavačka? To sa mi skôr zdá ironické v tejto situácii, hovorila som úplne kľudne žiadny podráždený ton ale teda možno to zobrala ako hovoríš

jana_eyre_2
18. jan 2024

Nie, ja reagujem zväčša bez oslovenia, "prepáčte ja som si prosila to a to" vravím s úsmevom.. málokedy sa mi stáva, že by ma niekto bral ako drzu..

selest
18. jan 2024

Mohla si ist na info alebo za veducou spisat staznost. Na jednej strane islo nedorozumenie, na strane druhej sa ta mala opytat nie nablokovat hocico lebo ved rovnaka cena, kedze mozes nakupovat pre niekoho.. Sposob akym ti to "vysvetlila" tiez sa mi nezda spravny, v sluzbach by sa mala vediet spravat normalne a slusne odkomunikovat veci. Ale tiez robim pri kase a poviem ti ze presne takto drzo sa ku mne sprava kazdy piaty zakaznik. Prosto ludia sa nevedia spravat a cim mladsie vypadas, tym viac si dovoluju.

autor
18. jan 2024

@selest je to taký malý obchod na okraji mesta, niesu tam informácie a vedúci tam nebýva väčšinou večer ale len doobeda, nakupujem tam často. Ja som tiež niekedy brigádovala v Tescu a neznášala som arogantných zákazníkov takže si naozaj dávam pozor ako sa rozprávam s predavačkou, len ma zarazilo že teda blokuje heets keď som pýtala iné, ozvala som sa kvôli tomu ja nemám odkiaľ vedieť že to blokuje lebo majú rovnakú cenu a myslím že to sa nemôže robiť, a aj keď po mne vybehla som reagovala kľudne na čo má ďalej osočovali a to ma zaskočilo, zas toľko sa nestalo si myslim

vroni
18. jan 2024

Upratala by som najprv toho velkohubeho chrapa za sebou a pani predavačku hneď následne. Som bytostne alegicka na ľudí, ktorí si myslia, že si na mne môžu vyhonit ego.

luccija
18. jan 2024

Veď mala komunikovať nablokujem tieto, ale pôjdem ich zobrať vedľa.Inak to jej nebude chýbať v stave veď nablokovala niečo čo ma síce rovnakú cenu, ale inú typ tovaru, ale to už je jej problem

muchacici
18. jan 2024

Lezú mi na nervy tí starí, že ich musím ctiť len preto, že sú starí, hlavne, keď sú drzí a neslušní, lebo ja tiež nie som malé sopľavé decko a taktiež vyžadujem slušnosť. Tu sa s tým stretávam bežne, a tak ti poviem, čím menšie h***o, tým viacej smrdí. Každý sa tu nosí ako pán a pritom sú to obyčajní chudáci, ktorým chýba sebareflexia

nikaeli
18. jan 2024

'prepáčte, že som otravovala, nemusíte ich ani hľadať, kúpim inde, dovidenia'

a pánovi za tebou by som možno šplechla niečo v tom štýle, že na váš názor sa nikto nepýtal, ja tiež nekomentujem váš vek (plešinu 😛 čokoľvek)

banalu
18. jan 2024

Ja som raz omylom vzala zlu zavaraninu, brala som dve z jednej palety, kde boli vsetky rovnake (az na tu jednu teda), nevsimla som si, ze druha bola ina. Ked mi to blokovala, tak som si pri odkladani vsimla, ze to je ine, tak vravim, "prepacte, ale toto si neprosim, to som musela zle vziat, chcela som dve tieto - ukazujem na tu spravnu". A ona na mna vybehla nech si to teraz idem odniest (cez pol obchodu) naspat, ze ona nema priestor pri pokladni na moj nechceny tovar. A ked jej tam kazdy z radu nieco necha, tak kde to akoze ona ma skladovat. Stala som tam a pozerala na nu ako tela na malovane vrata. Po tom co som sa spamatala z jej vystupu jej vravim, ze v inych obchodoch s tym nemaju problem (ked je nieco napr. poskode, tak si to nechaju pri pokladni), a ze mi je to luto, ale bolo to zamiesane na palete a proste som si to nevsimla. Zacala po mne kricat, ze tu niesom v inom obchode a co si to vobec myslim o sebe, ja som sa uz neveriacky zacala pozerat po inych predavackach a ludoch. A vravim jej oki, nemusi po mne kricat a nech mi da svoje meno, lebo na menovke ma napisane len "predavacka". Tak, hned zacala, na co mi to akoze bude a ci sa chcem stazovat a ona mi svoje meno neda a mozem sa aj na hlavu postavit. A to bol zlomovy bod. Jedine co som povedala bolo - zavolajte mi vasho nadriadeneho. Prisla aj sbska a ja som stale dookola opakovala, zavolajte mi manazera alebo veduceho predajne. Bolo vidiet, ze je z toho v soku a ked prisla jej veduca vysvetlila som situaciu - ludia za mnou, ale pritakali ked som hovorila co sa stalo. Samozrejme prislo ospravedlnenie s tym ze si veduca s nou pohovori...
neviem co sa s nou stalo, od vtedy sa tomu obchodu vyhybam (uz su to asi 3 roky) 😂

marienka1989
19. jan 2024

s ľudstvom to ide dole vodou....tiež som zažila včera nepríjemnú situáciu, bolo to ale v nemocnici...chodím so synom na rehabilitácie po vážnom úraze, cvičí s pani doktorkou v jednej miestnosti a v druhej majú všetku dokumentáciu, sú tam tri sestričky, a vždy si tam idem potvrdiť paragraf do práce...včera som tam šla tak, ako vždy, postavila som sa pri dvere a čakala, kedy vyjde p. sestrička, že ju poprosím...neklopala som, nepchala som sa nikam....samozrejme ako som sa postavila ku dverám ma staršia pani upozornila typom oslovenia "mladá pani" a pokračovala "my sme prišli skôr, my tiež čakáme, ...." bola tam ešte s jednou, ešte o kúsok staršou pani... pekne slušne som jej vysvetlila, že idem si len po potvrdenie do práce, že nejdem ani dovnútra, že mi to pani sestrička len opečiatkuje a odchádzam...po 10 minútach vyšla pani sestrička, poprosila som ju o potvrdenie a ona mi povedala (keďže tam sme so synom často a už nás na oddelení všetci poznajú, máme dobré vzťahy, sú veľmi milé všetky sestričky tam) aby som šla dovnútra, že mi to potvrdí...ja som zaváhala na sekundu, ale vošla som, ani dvere som za sebou nezavrela, lebo som vedela, že je to otázka 10 sekúnd a idem preč. A naozaj, trvalo to len tých pár sekúnd, ale aj za tú chvíľu ma pani z čakárne stihla prekliať a vykričať tam všetkým prítomným, že som povedala, že ani nepôjdem dovnútra, že čo sú to za ľudia v dnešnej dobe, klamári a zlí ľudia....ale to, že ona ma tam prekliala, to bolo podľa nej asi prejav toho najlepšieho človeka na planéte 😅 pani sestrička sa len začudovala, kto to tam kričí na chodbe, som jej vysvetlila, že som vošla dovnútra ku nej, aj keď som povedala, že dnu nepôjdem a že to je ten dôvod....len sa zasmiala, ja som sa poďakovala a odišla som....na tetu, ktorá tam ešte stále horekovala som sa pre istotu ani nepozrela (aby ma neprebodla pohľadom😀), pozdravila som sa na odchod všetkým v čakárni a odišla som...potom, ako som sadla do auta, to na mňa tak doľahlo, že prečo si človek musí sám do života prinášať takú negatívnu energiu, alebo zlobu, alebo ako to nazvať....nechápem

hope87
19. jan 2024

No mna taketo veci tak rozburcuju, ze argumenty sa zo mna len sypu 😀. V prvom rade by som si to vybavila s panom za mnou, ze nech sa laskavo nevyjadruje na moju adresu, ze ja nie som ziadna soplana ale dospela zena a vyprosim si jeho vyjadrovanie. Nasledne by som sa otocila na tu predavacku a po LOPATE by som jej vysvetlila, ze ked blokuje nieco INE ako si si vypytala a NEPOVIE ti, ze to blokuje LEN PRETO, ze to stoji rovnako, nech sa NECUDUJE, ze si sa ozvala. A SLUSNE! Ze nech sa laskavo spamata, ako sa rozprava s ludmi, ktori ju len slusne upozornia a dava si pozor na usta, ze ty nie si jej kamaratka a pravidelne minas v tom obchode peniaze ale ze sa nemusi bat, ze uz ta tam neuvidi a mozno, keby som bola velmi vytocena, by som jej ironicky poslala pusu na dlani 😀

eva8
22. jan 2024

Aj predavacka moze mat pms. Nechala by som to tak, skor pana by som s usmevom poprosila o vreckovku (na sopliky)

lulupulu
22. jan 2024

@eva8 nech ma aj zápal mozgu, takto sa správať nemôže!

pusinka263
22. jan 2024

Mam 35r a stale sa neviem zastat sama seba. Takze ti úplne rozumiem. Su ludia ktori sa nedaju a hned zareagujú na take spravanie ako mala predavacka. Ja by som asi len stala ako blba a este sa jej aj ospravedlnila. Je to asi vychovou a povahou.
Na druhej strane,ona ti mala slusne povedať ze blokuje ine,ale to len preto ze........a da ti tie ktoré chces.( Aj ked ako to potom ráta ked maju inventuru ked to takto robí bezne)...ludia su dnes ozaj sprosti. Uz aj ja sa snazim branit sa, ked zacne napr.sestricka u pediatricky zvysovat hlas...hovorim si..akym právom ked ja som k nej slusna?
Drzim palce aby si zvladala taketo situacie ❤️

taga
22. jan 2024

Akoze ja sa nevyznam, ale ako moze blokovat jedno namiesto druheho, co taka inventura napr?

taga
22. jan 2024

@hope87 ja som rovnaka, ja by som na mieste sfukla predavacku aj pana za mnou... aby mi nejaky stary paprdo hovoril ze som soplana? A predavacka sa do mna obuvala, lebo ona ma bordel v tovare, nevie, kde co ma a blokuje krizom krazom? Taku nehrali teda ani omylom

andreatytler
22. jan 2024

Otrasne. Neviem co je horsie ta predavacka alebo ten chlap.
Fakt je ze podobne spravanie predavaciek sa da cakat (to by ma tak nesokovalo), ale nazvat niekoho drza soplana a apelovat pritom na uctu je nepredstavitelne.
Ako sa poznam isla by som bez slova prec, lebo nedokazem na nic ine prist v tom soku a hneve. Potom sa doma na seba hnevam.
Idealne by bolo sa na tu predavacku stazovat, ak tam nebola veduca, tak by som ziadala jej meno. Na toho chlapika fakt neviem ako reagovat, to je taka spodina ze akakolvek debata s nim ma len posunie na jeho uroven.

taga
22. jan 2024

@marienka1989 chyba, pri vychode z dveri si mala zastat a pokojnym ale pevnym hlasom tej pani vysvetlit, ze poradie pacientov urcuje lekar a nie ona! A ze nikomu neprajes nic zle, ale kazdemu prajes, mech sa mu stonasobne vrati to, co ti zela. Az potom dovidenia

katka700
22. jan 2024

Nič si z toho nerob, niektorí sa chovajú jak vo svojom milovanom sociku. Ako sa hovorí na hrubú dieru hrubá záplata. Keďže nie každého baví hukat po ľuďoch, nabudúce nechaj nákup na pulte a choď preč.

h2
22. jan 2024

No mne by teda, okrem prístupu, vadilo aj to, že mi blokuje niečo iné, než to, čo si reálne kupujem. Lebo v prípade reklamácie nikoho nebude zaujímať, že to má rovnakú cenu. Na bloku to nie je, tak budem môcť ísť do... Čiže je by som pani predavačku dôrazne požiadala, aby to stornovala a nablokovala tovar, ktorý si kupujem.

dadka_bb
22. jan 2024

Ja som niekedy ticho, a potom ma doma ide rozdrapit a mrzi ma ze som nic nepovedala, a napadne ma hned 10 roznych scenok ako by som chcela reagovat.
Alebo hned vyskocim aj ja , papulujem, aj ponadavam ak treba 🙈 a potom ma tiez zase doma mrzi ze mi je zle na brucho až, že aka hanba ,že takto podla mna žena matka nema reagovat🤣🤣
Ciže nič čo urobím ,aspon u mna, nie je na 100% ze by som bola spokojna.
Bože veď predvčerom v dmke,živy priklad. Pani pokladnicka starsia pani mi nechcela naskenovat qr kod,lebo som jej tam švacla vreckovky za 15centov,že nech mi pipne a nabije 500b,že potrebujem na plienky tie body. A ona si 15x musela mliet svoje,že mi to pipne až nad 1 euro. Ja jej 15x naspat milo že nieee netreba na 1euro. A dalsia starsia pani uz gulala oci predo mnou, .no ale celkom som bola statocna. Nakoniec to ofrflala,ogulala ocami,ale pipla,a mala som pravdu ze to šlo.. iní by to možno vzdali už..

khr2016
22. jan 2024

Inak ja som minule pri samoobslužnej pokladni si nablokovala žuvačky Orbit 2x ovocné a 2x mentolové ako 4x mentolové. A hneď som bola upozornena, ze aj ked je rovnaká cena je tam iny kód. Ze to nemôžem. Čiže aj ona mala blokovať to co ste kúpila a nie niečo iné, co ma rovnakú cenu.... Ja osobne by som jej povedala, ze ale ja sa s vami bavím slušne, poprosim o to isté aj vás. A pán za Vami? Ten sa do toho nemal co starať ...

Inak toto zbožňujem, že "starší" ľudia s nimi sa mladí ľudia musime baviť slušne, ale oni nemusia ...