Sirup Encephabol s tabletky Tebokan

16. jún 2020

Mamičky,prosím o radu tie ktoré máte skúsenosť s liekmi encepabol sirup alebo tebokan tabletky pri Vašich deťoch....
My máme podozrenie na autizmus ale nieje to isté moje dieťa má 2 r a 9 m
Nerozprávame len slovíčko mama neurologická nám predpísala tieto lieky na podporu spustenia reči....prosím o Vaše skúsenosti + sa chcem opýtať ako ste sa dostali k sirupu encepabol momentálne je len v ČR alebo Rakúsko dá sa kúpiť online napríklad?
Ak nie tak manžel povedal že ide aj do Rakúska chceme samozrejme len to najlepšie pre dieťa....ak treba ide sa tam...len ma zaujímajú vaše skúsenosti či je to bezpečné ďakujem....

sara07
16. jún 2020

v podstate su to náhražky za česky nootropil , generiká, nootropil sa stále da kupit v čechách alebo niektore lekarne ho objednaju
len pozor na dávkovanie
môže sa stat že prestane po tebokane spávat a bude podraždenejší
na spuštanie reči a dozretie nervovej sustavy napr mudr krejčirova čo je kapacita v tomto dáva vitamin B celá rada a nootropil
bezpečné ? no môže sa stat že bude divokejší, podraždenejší, aktivnejší
a možno by nebola zlá diagnostika nemusi mat autizmus môže mat expresivnu dysfaziu, to že nerozprava neznamená hned autizmus
prípadne sa skuste poradit ešte s pedopsychiatričkou aké dat dávkovanie , je dost dôležité

nikpa
16. jún 2020

Synovi, vtedy mal presne 2 roky predpisala neurologička tebokan, pol tbl. denne. Ja neviem ci to bolo z neho ale syn zostal v tom období veľmi nervózny a výbušný. Rozhodla som sa ho nakoniec vysadiť. Konzultovala som to aj s pediatričkou, potvrdila mi ze deti po nom zvyknú byť dráždivé. Neurologička samozrejme trvala na tom, ze to z tebokanu nie je. Je to len čisté ginko ale teda neviem. Syn máva takéto obdobia kedy je viac zúrivý, no vtedy to bol extrem.

autor
16. jún 2020

Tebokan dávkovanie poltablety denne ....aj my ráno najlepšie vravela neurologická z môže byť podrazdenejsi atď...no ja sa normálne bojím.....neviem no neviem či mu to dať chcem mu pomôcť ale ak má byť zúrivý alebo mať problém zo spánkom....tak neviem

slimacica
16. jún 2020

Ahoj!
Mójmu synčekovy bol predpísaný Encephabol,mala som veĺmi ťažký pôrod a ten si vypítal svoju daň na mojom synovi.Skončili sme v Nitre v inkubatori a lekár mu predpísal tento liek,ktorý som objednávala z Ciech z lekárne na podporu mozgu...maličký nevedel sať a týmto spôsobom ho chceli nakopnúť.Pomohol nám.
Mali sme aj iné potiaže nielen toto.

nikpa
16. jún 2020

Skus ten tebokan, keby si pozorovala, ze je podráždený alebo výbušný, ľahko ho vysadis

sara07
17. jún 2020

môj syn uplne prestal spat poobed , bol zurivejší po tebokane a ked už nechcel spat aj v noci vysadila som ho po 7 dnoch,tiež neurologička zurila
nootropil zvládal dobre bral ho pol roka , zabral ale chcelo to čas

sara07
17. jún 2020

@nikpa ano vysadíš, ale mne 3 ročné dieta potom už nevedelo spat poobede

jajanr
19. aug 2020

Ak by bol zaujem zostalo mi jedno neotvorene balenie encephabol sirupu a viem ze sa tazko zhana

autor
19. aug 2020

@jajanr samozrejm ano

mulher
3. jan 2024

@slimacica dobry den . Mozem sa spytat kde ste ho objednali?

mulher
3. jan 2024

@jajanr dobry je to este dostupne?

jajanr
3. jan 2024

@mulher dobry den nie…ten prispevok je uz velmi stary