Šijací stroj Silvercrest z Lídlu

bibianka
21. sep 2013

Od pondelka v predaji. Uvažujem o ňom, ale presne na tento typ som nenašla žiadne referencie, nemá ani názov alebo číslo. Máte ho niekto? Aké sú skúsenosti?
http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/SID-09A53FAB-69...

zitaje
21. sep 2013

@bibianka aj mna by to zaujimalo, tiez nad nim rozmyslam...

laura27m
22. sep 2013

mna tiez 🙂 uvazujem este nad strojmi Singer 8280 a Singer 3232, tak ak by niekto vedel tieto 3 porovnat, bola by som rada.

wadja
22. sep 2013

aj mna zaujimana
@laura27m ja mam singer 8280 a niesom s nim spokojna ma len 7 stehov a je to len na take no sitie ako sitie ,sice je to znacka ale pre mna nic moc ale co uz mozem kedze som ho dostala na 30 a namiesto poradenia mi kupili nieco co je znacka .a kedze ja sa snazim o patchwork , sijem deky ,vankuse tak to nieje nic moc vysledok , to uz ked tak ti odporucim radsej lucznik.singerku ktoru mam by som hned menila a kupila iny

wadja
22. sep 2013
laura27m
22. sep 2013

@wadja tak to som prekvapena ze nie si spokojna s tym singerom, lebo som nan citala dost pozitivnych hodnoteni. No mozno zalezi na co ho clovek potrebuje. Ja potrebujem obcas skratit nejake nohavice, najcastejsie rifle, obsit zaclony, alebo nieco podobne. Laka ma sice aj patchwork, ale neviem ci sa do toho pustit.

marbalulka
22. sep 2013

@bibianka aj ja nad nim uvazujem a tiez som o nom nic nenasla.. laka ma to, ze ma celkom dost funkcii, pisu, ze 33 funkcii stehov. ja mam takisto stroj, ktory ma 8 stehov, ale teoreticky len dva a lisia sa dlzkou stehu, takze tiez nie som moc spokojna. clovek si povie, ze na obcasne presitie to staci, ale ja by som chcela cosi viac, taktiez kvoli patchworku.
@wadja tak to si dostala dobry darcek 😀 singer bola dobra znacka, ale myslim si, ze tie znacky uz nezodpovedaju tomu, ake boli pred 20-30 rokmi. moja sestra ma tiez singer (neviem ake cislo), ale bola 3x drahsia, ako ten moj lacny sunt a ten moj ma viac funkcii a sestru som nevidela na nom sit, zrejme, tiez nie je nadsena z daru, ako ty 😀
tak co, pojdeme si ho kupit?? 😝

bibianka
autor
22. sep 2013

singer už vraj nie je čo býval

wadja
23. sep 2013

@laura27m no preto ti staci , mne jednoducho nevyhovuje vobec , a asi ho aj predam aj ked je darovany a kupim taky co mne vyhovuje

wadja
23. sep 2013

@marbalulka jj uzasny , to tak ked niekto vybera podla znacky ale budis , darovanemu konovy na zuby nepozeraj no mohli sa spytat , a to je tak ked obchodne domy ponukaju taketo veci , je to proste robene pre nich. Idem dnes nan pozriet a popilit v spravach chlapovi usi :D nech kupi 😀 co pochybujem ja by brala lucznik rovno z netu .Inac moja mama ma Lucznik skrinovy a funguje jej uz 30 rokov Inac si si vsimla zeby sa dala na tej singerke vymenit ziarivka ? lebo ja nie 😀

bibianka
autor
23. sep 2013

už ho máte? 🙂

bibianka
autor
23. sep 2013

@loveli tie diskusie poznám, ale myslím, že to nie je presne tento, čo majú teraz

loveli
23. sep 2013

Ja si prave myslim ze je to stale ten isty, stroj vyberam uz dva roky tak to sledujem🙂 ale je pravda ze lidl len tak okrajovo, moc takym "supermarketackym" strojom nedoverujem. Kamaratka ma stroj z Metra za cca 100€ a je z neho na prasky🙂))

laura27m
23. sep 2013

kupili ste ho dnes niekto, alebo aspon boli pozriet? Co nan hovorite?

mimca77
23. sep 2013

Sijaci stroj SIlvercrest este nepoznam, ale inak s ich elektronikou mame same dobre skusenosti a este su aj za super ceny, takze predpokladam, ze aj sijaci stroj bude rovnako fajn ako vsetko ostatne. Zacalo to mixerom, ktory vysiel z D-testu ako jednoznacne najkvalitnejsi napriek tomu, ze stal 19,90 a pokracovala roznymi malymi kuchynskymi aj kupelnovymi spotrebicmi...a teraz si mi nasadila chrobaka do hlavy, lebo mozno sa k nim prida stroj 🙂

marbalulka
23. sep 2013

@wadja tak to neviem, tu singer ma sestra, tak by som sa musela opytat. ale ja mam stroj, ktory ziarovku nema 😀 a preto by ma zaujimalo, ci tento SiverCrest ma, neviem to identifikovat z obrazku a v popise to nepisu..
@mimca77 ja som vseobecne spokojna s vyrobkami z Lidla. elektorniku sme tam sice este nekupili, ale niektore oblecenia su kvalitne, aj knizky pre deti sa mi velmi pacia

Moj muz (sam od seba) povedal, zeby mi ho kupil ako darcek na narodeniny, ak chcem, takze sa isiel prave nan pozriet, teda, on nic nenapozera, takze ho isiel kupit 😀 Ak chcete, dam vediet 😀

majamat
23. sep 2013

ja som vyberala nejaky stroj a kocky z temy o siti plienok mi jednoznacne doporucili znacku Brother a mozno aj ine sa najdu. najlacnejsia verzia tejto znackyvyjde okolo 100e, ale nema vela stehov a finkcii, ci prislusenstva. uvazovala som nad nim, ale ked prisiel letak z Lidlu, dala som sa mm ukecat. on dba aj na to, aby sa to dalo dobre vyreklamovat a fakt je, ze s Lidlom sme pri reklamacii nemali problemy. tak som si ho kupila. predtym som mala len taky smej tesco za 30e, ale tento je podstatne lepsi. vela prislusenstva, vela stehov a slape jak raketa a je teda aj podstatne tichsi. som z neho celkom unesena. len dufam, ze sa rychlo nepokazi. nechce sa mi za par mesiacov zas riesit stroj, ale zas ak sa ma pokazit, tak do 2r. musim ho vytazovat.

bibianka
autor
23. sep 2013

@majamat no sranda, ten z Tesca mám aj ja, len bol v nejakej akcii tuším ešte za menej. Keby prešil aj hrubšie látky, možno by som si s ním aj vystačila, nepotrebujem stroj na šitie nových vecí, ale na údržbu toho, čo máme. Pri tomto z Lidli píšu, že je aj na hrubé, na nemeckom Lidli som si pozrela aj video , prešije aj riflovinu, tak hádam pár rokov by mohol vydržať.

majamat
23. sep 2013

@bibianka no veru urcite sije lepsie a nie je taky hlucny. ja som mala 2 z tesca, ale na jednom sa mi pokazil zavit na srobik, koty drzal ihlu a vdaka tomu vypadavala. tak som ho reklamovala a po mesiaci mi vratili peniaze. medzitym sme kupili aj mame k narodkam. no mame sa rozbehol stary stroj Cajka. uz obcas zblbne, ale po tolkych rokoch a stale sije. aj z neho nejake srobiky povypadavali a ide. len nit na cievku uz moc nechce navijat. mama zas vela nesije. tak som si ten tesco zobrala a zhodou okolnosti sa mi tiez pokazilo navijanie cievky. aj ked som s nim sila, obcas sil akoby sa mu nechcelo. presila som aj hrube vrstvy ( tusim s tym prvym ) a zvladol, ale nebolo to ono. bolo jasne, ze dlho nevydrzi. no neacil sa mi. kedze sa pokazilo to navijanie, reklamovala som a asi po tyudni sa mi ozvali a vratili peniaze.

bibianka
autor
23. sep 2013

ešte že v Tescu a Lidli nerobia problémy s reklamáciami

bibianka
autor
23. sep 2013

@majamat Ten môj z Tesca zatiaľ ide, ale pri hrubších látkach je to problém. Potrebovala by som si poskracovať nejaké veci a radšej sa do toho s tou hračkou ani nepúšťam, lebo sa len naštvem. A tu vedľa v Oprave odevov len za blbé skrátenie nohavíc pýtajú 10€ a trvá im to týždeň. Aj s tou srandou s z Tesca som ušetrila celkom slušný peniaz...

majamat
23. sep 2013

@bibianka ja som s nimi celkom dost posila. ako dlho ho mas? ak je v zaruke, riadne ho vytaz a vratia ti peniaze, lebo neviem, ci je dobre si ho do buducna nechavat. je to fakt smejd a urcite sa ti casom pokazi. nemam s neho dobry pocit. mm ma prehovaral, nech si ho zas kupim, ze vsak vyreklamujem, keby nieco, ale nemam na take sitie nervy. tento z Lidlu ma aj ziarovku, co je super a aj orezavac nite je fajn. a teda prislusenstva ma dost.

majamat
23. sep 2013

ja som s nim usila podsedak do kocika. urobila som ho z takeho lacneho podsedaku na stolicku a z jednej strany som dala pul latku a z druhej strany kord. takze celkom hrubka a vydrzal. len to nie je na dlhodobe pouzivanie.

bibianka
autor
23. sep 2013

Ešte je v záruke, porozmýšľam. Aj keby som s ním nič nerobila, o takých 5 rokov by už zrejme aj tak nešiel, pretože je prakticky bez servisu (napr. olejovanie...) a nebol by ani ako "hračka" pre malú. Totiž videla som Janome pre dievčatká a ten je teda o dosť drahší.

zitaje
23. sep 2013

Ja som si ho teda kupila.
Dnes som len navliekla nite a vyskusala stehy, celkom sa mi paci. 🙂
Trocha ma stresuje privela plastovych suciastok (kadejake tie paky), ale hadam budu drzat, kazdopadne blocek si starostlivo uschovam... a uvidime. Nie je moc hlucny a tych stehov ma ozaj dost. Ale teda skutocnne referencie zatial moc podat neviem.

bibianka
autor
23. sep 2013

@majamat Ešte je v záruke, porozmýšľam. Aj keby som s ním nič nerobila, o takých 5 rokov by už zrejme aj tak nešiel, pretože je prakticky bez servisu (napr. olejovanie...) a nebol by ani ako "hračka" pre malú. Totiž videla som Janome pre dievčatká a ten je teda o dosť drahší.

bibianka
autor
23. sep 2013

@zitaje z plastových pák mám tiež obavy - to bolo prvé, čo malý urval na tom z Tesca, takže niť tam mám teraz na dávkovači od Nurofenu 😀

zitaje
23. sep 2013

@bibianka 😀

majamat
23. sep 2013

@bibianka 😀 no z tych plastovych sucasti som mala tiez zly pocit. na tomto z Lidlu su tie tiez tie tycky na nitky plastove, ale vsetko ostatne je kovove. a daju sa pouzit aj 2 nite, takze ked to jedno odide, tak est druhe je pouzitelne.

marbalulka
24. sep 2013

@wadja pozerala som na tomto tu ziarivku a to sa musi normalne odmontovat asi cely kryt (iba na obrazok som mrkla). myslim si, ze aj na Singer by to tak malo ist, to asi len na tom sijacom stroji tesco nebolo 😀 ale ked je tam je uz ziarovka, mala by sa dat vymenit..