Sieťový adaptér 50 mA

arcaniss
13. dec 2022

Ahote, potrebovala by som zohnať nový adaptér na svetelnú dekoráciu, lebo sa mi zlomil kolík do zásuvky. Nikde na nete však rovnaký neviem nájsť. Našla som len jeden podobný, tie parametre nie sú úplne rovnaké. Vedel by mi, prosím, niekto s tým poradiť? Ďakujem 🙂

arcaniss
autor
13. dec 2022
zahrajzlato
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zahrajzlato
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aalt
13. dec 2022

@arcaniss No nie je to to iste.
Tvoj stary ma vystupne napatie striedave 24VAC to AC je striedavy. Ten druhy ma DC to je jednosmerne. Co je to za dekoraciu? Ak len nejake ziarovky, tak by to mohlo byt jedno. Niekedy bolo vyrobit najlacnejsi zdroj prave lacnym transformatorcekom bez usmernovaca ak to stacilo. Dnes su naopak najlacnejsie prave jednosmerne bez trafa. Ale kupit sa urcite da.

arcaniss
autor
14. dec 2022

@aalt Dakujem za odpoveď 🙂 je to takýto ihlan. Pýtala som sa aj v elektre, povedali, že taký adaptér ako mám sa nedá už ani objednať... tak neviem.

aalt
14. dec 2022

@arcaniss cize vlastne iba "retaz" so ziarovkami? Bez blikania hudby a podobne? Myslim, ze na to mozes dat aj jednosmerny zdroj. Na tom stitku nie je nejake elektro info? A vyrabat sa taky podla mna este vyraba, len uz nie tak bezne a bude drahsi ako keby si nieco podobne kupila nove.

arcaniss
autor
14. dec 2022

@aalt áno, iba to svieti. Štítok je na fotke. Hmm, to je možné... A ten adaptér z toho difuzora by tam mohol byť?

aalt
14. dec 2022

@arcaniss ak som to spravne pochopil, tak tam mas 30 3V malych ziaroviek. Ak to iba svieti, tak to mozes napajat takmer hocicim teoreticky az do 90V a je jedno ci jednosmernym alebo striedavym. Najskor ale kupis nejaky 24V jednosmerny zdroj. Najvacsi problem bude ale, aby pasoval konektor. Alebo nejaku univerzalnu redukciu, akebo jeden vymenis, ale das prec obidva a spojis kabliky bez konektora. Alebo ak sa da, vymenit z toho stareho. To ale nech spravi niekto, kto to vie.
Ano, ten zdroj co si dala by na to mal fungovat. Ale ved sa opytaj v tom elektre na jednosmerny. https://www.compy.sk/kategoria/notebooky-a-ultr... toto mi hned nasiel googel

arcaniss
autor
14. dec 2022

@aalt Dakujem za radu 🙂ale teraz, keď sa pozerám na tie adaptéry, som si uvedomila, že ja mám ten konektor na kábliku na tom ihlane, nie je na adaptéry... cele zle 😔to môžem fakt vyhodiť🤷‍♀️

aalt
15. dec 2022

@arcaniss to chce iba pajkovacku a 5 minut ... inac mozno aj ten stary zdroj by sa mozno dal nejak podobne opravit. Ak ma "iba" zlomenu vidlicu ale inac je elektricky v poriadku ...

arcaniss
autor
15. dec 2022

@aalt tak takého šikovného v okolí nikoho nepoznám 🤷‍♀️😄 áno, len ten jeden kolík je nalomeny...