Šialené teplo v byte a novorodenec

aylinn
1. máj 2020

Ahojte, bývame na šiestom poschodí rovno pod strechou a už teraz nam začina neuveriteľný hic.
Ja sama lapám niekedy po dychu. Máme klímu kým sme sami tak si ju zapiname ale za mesiac mam rodiť,bude väčšie teplo a ja sa bojím že mi malý nebude vedieť dýchať alebo že vnoci prestane dýchať (monitor dychu nemám). Máme len jednu izbu a nechcem púšťať klimu keď už tu bude. A zase keby som aj nechala pustenu klimu a išla sa snim prejst a po prichode domov ju vypla, tak za 5 minut je tu tak isto teplo. Myslite že je lepšia volba ventilátor? Alebo ako to mám riešiť keď aj dospelý človek ma problem to zniesť :( ako znašaju babatka teplo?

gabsisi
1. máj 2020

@aylinn nám sa narodil syn v júli v najväčších horúčavách, keď bolo.v byte 28 stupňovú. Klímu sme nechali pred jeho narodením vydezinfikovat a používali sme ju bežne .... ale dávala som pozor aby na neho nafúkalo a tiež sme neklimovali na 20 stupňovú.

simik238
1. máj 2020

Toto aj mna zaujíma. 🙂Tiež čakáme babo, v july a v byte mame peklo aj 32stupnov 🙈

gabsisi
1. máj 2020

@simik238 to teplo je otravne .... ja som sa však tešila že nemusím prezliekať a obliekať seba sj decká na prechádzky. Toto je oooobrovska výhoda . Inak k tomu teplu nám najviac pomohli vonkajšie rolety. Tie stiahli teplo aj o 4 stupne. Kebyže ich mame skôr, ani klímu by sme nepotrebovali. Mame vonkajšie biele plastové a super

mogaa
1. máj 2020

@gabsisi aj nám najviac pomohli vonkajšie rolety....sú uplne super, nechávam tvorené okno a len stiahnutú roletu a v byte je chladno...jediná nevýhoda že je prítmie....

simik238
1. máj 2020

@gabsisi my sme v podkroví tak neviem či by tie rolety pomohli 🤔

nikpa
1. máj 2020

@aylinn môj maly veľmi zle znášal teplo doma, niekedy sa mi zdal az prehriaty, mal horúcu hlavu, červené líca, bol mrzutý. Riesila som to tak, ze som v tých najväčších horúčavách l vypadla k rodičom na dom. Nie každý to tak môže riešiť, jasne. Inak stále zatiahnuté závesy a zdržiavali sme sa v ,,najchľadnejšej,, izbe. No a ten monitor dychu by som si zaobstarala, nie kvôli teplu v byte ale zastaviť dych sa mu môže hocikedy bez ohľadu na teplo. Je to vec ktorá môže bábätku zachrániť život, za pár euro aj na bazari kúpis.

gabsisi
1. máj 2020

@nikpa úplne súhlasím.... zo zimomriavkami si dovolím tvrdiť že nám monitor dych zachránil prvého syna

aylinn
autor
1. máj 2020

@nikpa akože mame k dispozicii priatelovych rodičov oni maju dom so zahradou aj bazenom ale tam nechcem chodit kazdy den..komu by sa chcelo. A ten monitor dychu tu v spanielsku vobec nepouzivaju ani nepredavaju 😏

maciatkolulu
1. máj 2020

@aylinn tak si objednaj z sk....

zuzuliennka1
1. máj 2020

@aylinn staci klimu spravne pouzivat - nepustat ju na menej ako 23 stupnov, aj 23 je uz fakt minimum, nechat narazovo vychladit a vypnut, pripadne u nas napr. bezi klima na 24 stupnov kontinualne, je to tak akurat, ze sa vlastne v byte hybe vzduch, nestoji, nie je teplo... ak sa klima pouziva spravne, moze ist aj s babatkom, samozrejme nesmie fukat priamo na neho, ale to ani na dospelaka

maciatkolulu
1. máj 2020

@aylinn amazon.com ti snáď dovezie aj do španielska, určite si vieš zohnať, ak chceš teda si myslím. Nemáš rodinu na SK, nevedia kúpiť a poslať, keď by to nešlo cez Amazon napr. 😉

albertka1980
1. máj 2020

Ja mam julove babo a klimu sme bezne pouzivali. Nesmie fukat priamo na babo a teplota 23 -24 stupnov. Aj pediater Ti povie, ze je to lepsie, ako pekelne horucavy (pod strechou mozes mat kludne teplotu aj 50 stupnov).

lentilkaxxx
1. máj 2020

My máme integrovanú klímu pre celý byt (vnútorný, južný, pod strechou). Zajtra ideme so susedom na poval nad naše 2 byty pokladať 15 cm sklenú vatu ako izoláciu v lete pred teplom a v zime pred chladom. Sused chce objednávať aj vonkajšie žalúzie. Že ich majú jeho rodičia na chalupe a efekt vynikajúci.

majamat
1. máj 2020

@aylinn ventlator, to neviem. ten prud vzduchu by nemusel robit dobrotu.
co sa tyka novorodenca, hlavne prve dni po narodeni zvlada vysoke teploty. ved babatko ma v brusku medzi 36-37°C. ked sa babatko narodi, dokonca ho treba ohrievat, pripadne zabranit podchladeniu. cize na zaciatku to nebude pre babo zle. potom neskor uz to bude horsie.

aku mate doma telotu?

aylinn
autor
1. máj 2020

@majamat uff netrufnem si asi tipnuť dnes sme mali 30° vonku takze vnutri urcite tych 33° a to este ani nezacalo poriadné leto. Ventilator sme chceli hlavne aj z financnych dôvodov lebo klima nam v lete robí 300€ účty za elektrinu ale dnes sme skonštatovali že to nepôjde bez nej. Skapeme tu bez klimy. Takže asi naozaj skusime klimovať a stiahnuť rolety sice tu budeme jak v bunkri ale čouž

majamat
1. máj 2020

@aylinn fuha, tak to je fakt dost. prve dni to babatku fakt vadit nemusi, to az neskor, ale netusim kedy asi.

amelie2017
1. máj 2020

My sme tiez byvali pod strechou, nastastie mala uz mala v lete pol roka. Klimu sme nemali, cez den zavrete okenice, na vecer vyvetrat, urobit prievan a nechat otvorene okno. Uprimne mala zvladala teplo lepsie ako my. Kedze kvoli nej sme nechceli pustat ventilator, len pri ozaj hroznych nociach sme si dali tak, aby fukalo na nas a na nu nie.
Inak kamoska rodila v juli a v pohode to dali. Este malu na noc aj plienockou prikrivala.

kristina2412
1. máj 2020

Moja druha dcera sa narodila zaciatkom augusta,bolo 34 stupnov,klimu sme nemali. Teplo znasala dobre , len som ju primerane tomu obliekala,ziadna vrstva naviac ,ani dlhy rukav, prikryvala som len plienkou, nedavala do zavinovačky.

lucindav
1. máj 2020

@aylinn určite lepšia klíma ako prehriatie. Takze klimovat, ale s rozumom. Aby neboli teplotne šoky a aby nefukalo priamo na drobca. Nezabudni že bábätka nevedia regulovať teplotu, ale ani jeden ani druhý extrém nie je dobrý.

berry266
1. máj 2020

my sme klimu používali celé leto. dcéra mala vtedy 4 mesiace. úplne v pohode. nech na babo nefuka a nieje moc zima. nastavovaní sme na 24 najmenej asi...

tatinka
2. máj 2020

@aylinn ahoj,ja som rodila zaciatkom jula,v byte sme mali cca 32 stupnov,klimu sme nemali,v noci som nechavala maleho spat len v plinocke plus bodycko,prehodila som ho latkovou plienockou,cez den ked bolo este viac teplo,mal na sebe lej plienku,holy bol a prehodeny latkovou plienockou ,ked uz bolo fakt na skapanie teplo,zapla som ventilator tak ,aby nefukal na maleho a zavesila som na ventilator mokry uterak,inak kludne mozes nad postielku robit taky stan z mokrej plachty cez den aj na noc,je to vyborna vec napomocna....

tatinka
2. máj 2020

A okna stale zatiahnute a otvorene boli len zavcasu rano a neskoro vecer,von sme tiez sli len rano ked nebolo este take prudke slnko

aksuram
2. máj 2020

Samotná klíma nieje až taký problém. Skôr to ako sa používa. Nemal by byť väčší teplotný rozdiel medzi klimatizovaným prostredím a exteriérom ako 5az 7 stupňov. To je rozdiel odporúčaný pre dospelých. Pre bábo by som sa držala asi Max 5. Lebo tie teplotné šoky keď pôjdete von sú naozaj narocne pre organizmus.
My sme si dali žalúzie a rozdiel teploty máme niekedy aj viac ako odporúčajú pri klimatizovanom. Ale dôsledne musím na vychodnych oknách mať zatiahnuté žalúzie od východu slnka, a na západných hneď ako sa k nim slnko blíži zaťahovať taktiež a tie nechať až do noci.

tenerifka
2. máj 2020

@aylinn neviem si predstavit byvat na pevnine a nepustat v lete klimu, my ked sme boli parkrat v juni v Andaluzii, tak to bol masaker. Dokonca aj tu na Kanarskych spavame v noci s pustenou klimou (august/september). Babetko takisto trpi pri velkych horucavach, musite ju pouzivat, nastavis na vyssiu teplotu a slaby prud vzduchu, a tie faktury sa nejako zaplatia. Ake su vyhliadky tvojho muza na pracu?

aylinn
autor
2. máj 2020

@tenerifka no on je na erte ibaže tento mesiac nedostane nič keďže niesme v tom zozname a na erte je podla mna tak 80% zamestnanych ludi a vraj ani 40% z tych co su na erte nebudu vyplateny takze je to naprd. Ale nejak ratame s tym ze povyhadzuju všetkych čašnikov barmanov a nechaju si iba managerov a tí budu robiť všetko. Takze snad coskoro sa vrati do prace

tenerifka
2. máj 2020

@aylinn ono najprv pojdu ti, co su najkratsie vo firmach, je jedno, aku maju poziciu, prave kvoli odskodnemu. Ked je ERTE z vyssej moci, mali by to zaplatit do 10.5., nasi zamestnanci tiez este nic nedostali. Je to cele nafigu. Ty sa ako citis? Uz sa to blizi....

aylinn
autor
2. máj 2020

@tenerifka noo on je tam dlho, už 5 rokov cca. Niektorí generalni manazeri tam niesu tak dlho.
A nevieš nahodou ak by to tento mesiac nedošlo tie peniaze,znamená to že nam to pride o mesiac za 2 mesiace alebo to znamená že tù splatku jednoducho zrušili? Vobec neviem s čim mame ratať. Majitelka nastastie povedala ze nemame riesit najom ze potom sa vyrovname ale ajtak je to nanič... ja fyzicky dosť zle aj psychicky. Dotoho to teplo, včera sme už mali 30°. No nebudem klamat uz by som to mala najradsej zasebou 😂

amelie2017
2. máj 2020

@aylinn ak mu nevyplatia teraz, tak anl, v juni dostane za 2 mesiace. Od datumu, akeho spravila firma erte. Muzovi tak teraz budu platit april plus niekolko dni z marca. Jemu to nastastie stihli schvalit.

juliet86
2. máj 2020

navid na ochladzovanie bytu: mokry uterak pred radiatorom. tmave folie na okna. vonkajsie zaluzie. napustit studenou vodou aj vanu aj umyvadlo. voda ti teplotu stiahne. my byvame v podkrovnom byte ale na slovenskum bez klimy bu sme uhynuli. jasne ze ju skusim pouzivat co najneznejsie skrz babatko

aylinn
autor
2. máj 2020

@amelie2017 no aj jemu pisal generalny že sa tam vošli ešte medzi tych ktorym to schvalili ale teraz mi vravel ze v aprili dostal iba za 15 dni co odrobil este od zamestnavatela a ze z erte nič. Tak som zvedava. Lebo maly sa narodi a my bez koruny 🤦‍♀️ ale ja stale verim ze v juni uz pojde do roboty. Ci som naivna?🤣