Shih-tzu - skúsenosti

23. dec 2021

Ahojte, chcela by som steniatko shih-tzu, mate s týmto plemenom skúsenosti? Akú ma povahu? V čom sú jeho pozitíva, negatíva? Viem,ze sa treba starať o srst, pravidelne ho cesat, kefovat,kúpať.
Viete odporučiť chovateľa, chovnu stanicu alebo niekoho, kto ich predáva? Najlepšie východ SR, alebo stredné Slovensko.
Mala som predtým yorkshira a maltezaka, teraz zvazujem inu rasu🙂
Ďakujem za prípadné info, krásne sviatky🎄🥳

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
23. dec 2021

@cocolino234 nemyslela som mojim príspevkom množiarnu, chcem psika s pp...nie bazos a podobne pofiderne predaje. Ale fajn, snad sa vam uľavilo a dali ste osvetu.

autor
23. dec 2021

@cocolino234 akoby chovna stanica psikov nepredavala, ale darovala. Nerozumiem preco si vzdy na modrom konikovi, potrebuje niekto rypnut.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
23. dec 2021

@cocolino234 jasne, inteligentná žena hneď píše cudzím osobám, že sú jednoduché 🙂 Žiadnu radu som nedostala, pýtala som sa na skúsenosť s plemenom- odpoveď(aj keď som jednoduchšia nevidím) ani odpoveď ohľadom chovnej stanice. Nezapajam sa do diskusií,kde neviem poradiť. Čítam s porozumením. Nechcela som fb skupinu,tych je xyz na fb.. Takže bol váš príspevok mimo, nikomu nepomohol. Vy ste si rýpla a snažila sa ma uraziť, čo sa vám ale nepodarilo. Nabudúce venujte čas radšej niečomu inému.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mariska1989
23. dec 2021

Malý sme už dospelú .o srsť sa fakt treba starať .čo sa týka k deťom bola úplne super .neviem či sme mali čistokrvnu alebo s niečím malo zmiešanú ale sem tam bola jej srsť kade tade takže som musela pri najmenšej často zametať aby náhodou . Nakoľko mala dcéra alergickú reakciu a nezlepšoval sa to tak sme museli hľadať nový domov. Malý sme ju 2 mesiace .k srdcu prirástla hneď a stále veľmi chýba . Neviem či len naša alebo všetke sú také ale naša rada poležala nepotrebovala aktivitu . Keď sa chcela zahrať tak sa hrala sama s plišakom . Keby sa to u nás zlepšilo určite by bola medzí plemeno ktoré chcem

autor
23. dec 2021

@cocolino234 no jediný, kto nechápe ste vy. Ale nebudem sa tu naťahovať na slovíčkach. Ja nehľadám psíka bez pp, celý čas sa to snažím vysvetliť, vy na mňa útočíte bez príčiny, poučujete ma a pritom o to ani nestojím..
a nepíšte, že jednoduchou ste nemysleli mňa...😉
Viem, že sú to krížence, môžu mať rôzne vrodené ochorenia. Majitelia nemaju stražený počet vrhov, množia a obohacujú sa.
Ja ich podporovať nebudem ani nechcem,preto som chcela radu ohľadom chovnej stanice.

Každopádne stále dúfam, ze mi niekto poradi.
Ďakujem😉

mijunik
23. dec 2021

Ahoj, radu si už dostala, ale nedá mi nenapísať. Ohradila si sa voči príspevku
@cocolino234 podľa mňa neoprávnene. V Tvojom úvodnom príspevku si napísala okrem chovateľa a chovnej stanice aj “alebo niekoho, kto ich predáva”. To sa dá pochopiť aj tak, že je Ti jedno, odkiaľ toho psíka kúpiš, hlavne, že to bude shih-tzu. Vieš, nepoznáme Ťa a nemôžeme vedieť, ako si v tejto oblasti edukovaná a ide o to, aby sa nepodporovali množiarne. Tak predpokladám, že @cocolino234 to napísala preventívne. Číta to veľa ľudí, hádam sa aj takto zvýši povedomie o potrebe zamedziť množiteľom zarábať na utrpení zvierat. Nebolo to určené ako výčitka Tebe, ale ako usmernenie. Krásne sviatky, dievčatá. 😊

jazernica
23. dec 2021
Používateľ jazernica je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jazernica.

Stále dokola, niekto sa spyta na dané plemeno...a hneď príspevky kúp si utulkaca, nepodporuj mnoziarne.
Niekoho kto ich predáva, môže byť človek ktorý je majiteľom PP fenky a psíka, a?
Akoze trápne už fakt. Poberte si tie utulkace domov všetky, vy ochrankyne.

romea
23. dec 2021

@cocolino234 ja osobne si myslím, že si ju poucovala zbytočne o chovných psoch, často ľudí sto chutí, ži a nechaj žiť sa hovori

romea
23. dec 2021

@cocolino234 nemusíte nútiť hneď každému svoj názor a ľudia nie sú sprostí vedia ako to chodí so psami, v dnešnej dobe ľudia už majú povedomie o tomto probléme, je to však na každom rouhodnutie

autor
23. dec 2021

@mijunik ok, možno som zle formulovala vetu, čo som však následne dovysvetlila😉...Pani tiež reagovala prehnane, už len tým, že začala trápnymi urážkami o mojej inteligencii . Pritom zrejme vôbec nepochopila, že chcem psika s pp. Takto reaguje dospelá inteligentná žena? Je fajn písať o množiarňach, nekupovať psíky z takého prostredia, z neregistrovaného chovu. Chovné stanice psov taktiež predávajú, takže to bolo myslené len v tomto zmysle.
Skúsila by som možno nejaku hromadnú prednášku, článok, blog a pod., aby ľudia boli uvedomelí. Ale to nebolo cieľom tejto diskusie, ale to, či má niekto skusenost s konkretnou rasou.

brembo
23. dec 2021

ahoj máme toto plemeno niekolko rokov. Budeš musiet dost často vysávat,chlpy nájdeš všade. Naša je teda dost žiarlivá a na cudzích ludí utočí výhradne zo zadu. Zvačša si toto plemeno vyberie svojho gazdu samo.Je to pomerne priatelské plemeno,s detmi žiadne problémi nemá,ba práve naopak. S cudzími návševami je to rozne,bud si niekoho za chvilu oblubi alebo niekoho nie,ani za svet.Toto plemeno je pomerne inteligentné,človek sa často čuduje,kde sa berie tolko inteligencie v tak malej hlave. Treba zamerat starostlivost o oči,uši a srst.

tetasa
23. dec 2021

Cauko ,ja mam uz 8 rokov a bolo to najlepsie rozhodnutie hlavne preto ,ze do bytu.Nas je ako macka,spi skoro cele dni ,ma krasnu srst,priznavam ze ho vobec nekefujeme kazdy deñ,a vobec mu nevypadava tolko chlpov ako som si myslela ze bude.Je priatelsky,k niektorym ludom bojazlivy,zeby nejako utocil s tym som sa este nestretla.Nevydrzi dlhe prechadzky,veeelmi rychlo sa unavi,nie je velmi aktivny,skor idealny pre male deti a starsie osoby.Kde ti neviem poradit pretoze nezijem na Sk.😘

autor
23. dec 2021

@tetasa dakujem vam
@brembo

vivitn
23. dec 2021

Ahoj, mám shi-tzu od šteniatka.Teraz bude mať už 12rokov.Má úplne priateľskú povahu.Znesie sa úplne s každým psíkom, skôr sa väčších bojí.Na ľudí nebola apsolútne nikdy agresívna.Zo srsťou je to horšie.Česať sa nechce a tak dávam strihať.Teraz na starobu začala mať problémy z očkami a o jedno žiaľ, už prišla.Boli sme tento rok na operácii a už má len jedno a aj s tým už máme problémy.Ma suché oko a tak musíme stále kvapkat kvapky.Stretla som sa z viacerými majiteľmi tohto plemena a iba si povahu vychvaľujú.Brat má napríklad maltezáka a ten sa teda neznesie zo žiadnym psom.

brembo
23. dec 2021

ten náš problémi teda s cudzími psami nemá,ale ako tu čítam,tak je skor hyperaktívna,i ked dost milým sposobom.

vivitn
23. dec 2021

@tetasa presne,ako píšeš.. naša je nenáročná na prechádzky.. ráno sa teda nehrabe skoro von a keď prší,tak vrčí, keď musí ísť von😂vyciká sa a beží domov...a tiež súhlasím, že je to psík vhodný pre dôchodcov🤗

luci310
23. dec 2021

Autorka vyzerá byt zodpovedná a verím, že by si nekúpila psíka bez pp a čo sa týka shih tzu, tiež si ho plánujem kúpiť ale až tak za 6-7 rokov, pre mna je to dokonalý psík vzhľadom, keďže ma krátky noštek a ma dlhšie chlpy a ma perfektnú povahu do bytu 🙂

jess31
23. dec 2021

Výhoda tohto plemena je, že má vlasy nie srsť takže nebude plznúť. Sú veľmi tvrdohlavé.Ak chcú ísť doprava tak do prava proste pôjdete 😁. Našu mám 12 rokov.Je žiarlivá,miluje mužskú spoločnosť,rada spí cez deň!Je trucovitá, snaží sa vybojovať si svoje Prechádzky ufff nehrozia Vycikať a domov najlepšie by bolo nechodiť von.Musim ju občas naháňať,aby som ju von dostala.🤦 Čo sa týka srsti ak ste mala maltezaka je to to isté 😉.Moja napríklad neznáša česanie takže dlhá srsť nehrozí.Upozornila ma , že nečesať kúsala do hrebeňa.Ako je staršia je z nej potvorka taká čistá trucovitá babička 🙈🙈🙈,ale keď bola mladšia mala neskutočne úžasnú povahu . Ináč naša je super môžeme s ňou cestovať aj na druhý koniec sveta a vydrží.Dovolenky absolvovala každý rok.Oni sú v tomto fakt fajn.Za mňa teda zhrniem.Pre nenáročných úplne super Ak hľadáte aktívneho psíka nehrozí 😁.

magduska2
23. dec 2021

Ahoj ja som shih tzu mala a bol to úžasný psík 🥰 Milovala som ju,bola prítulná, zlatá..ale aj uštekaná .Povedala by som,ze bola aj velmi "citlivá" velmi reagovala na "zlo,zlých ludí" bola dost 'obranárska'
Niekomu vadí ked psík šteká...často som sa stretla z názorom,"tieto malé plemená sú uštekané" Ale mne jej povaha vyhovovala...ako hovorim bola oddaná a ochranárska.
Jediná nevýhoda bola naozaj zdĺhava údržba o 'dlhé vlásky ' časem som ju však strihla na krátko a pohodička.
Ak by som si mohla znovu kupit psíka,určitě by som sa rozhodla znovu pre ňu.
Taká bola pred stříháním a po 😊

autor
23. dec 2021

@magduska2 krásna❤️❤️

suepe
23. dec 2021

Toto je náš fešák. Je už druhý a musím povedať, že je to super havko k deťom. Manžel mu stále vraví, že on je skrytá sorta, že je dušou vlčiak 😂😂😂 ako už bolo skôr napísané, starostlivosť musí byť, ale to si vyžaduje každý psík. Je hravý, múdry, tvrdohlavý, vychcaný 😉
Tým, že je malý, problematické oči, uši, možno vo veľkých teplotách horšie dychanie-krátky nos. Tým, že "vlasom" treba venovať zvýšenú pozornosť, poprípade častejšie kúpať, sa môžu objaviť problémy s pokožkou. Inak ozaj super havko.

cucica
23. dec 2021

Aj moja sestra ma uz 14 rokov tuto rasu psika a je uzasny. Priatelsky, kludny, vela spi oddychuje, nikdy nerobil zle. Ked som bola tehotna na rizikovom, prelezal mi pri bruchu pol dna, malu sa s nim vobec nebojim nechat hrat. Srst ma uplne super, ked'e vlasy, tak neplzne vobec. Jedine ked pri mne v noci spal, tak mi vadilo to jeho zalizovanie jazykom 😂 ale mame ho cela rodina velmi radi.

vivitn
23. dec 2021

Toto je naša Daisy...teraz je tesne po strihaní,tak teraz vypadá,jak malá Čičava.Je to pekný rozdiel,pred a po strihaní🤗na poslednej foto,bola po operácii očka 😢

brembo
24. dec 2021

@vivitn ten náš keď prší,tak ani ňufák nevystrčí cez dvere. A keď je vonku niekde mokro,tak radšej do nás dobiedza,aby sme ho preniesli,lebo si nechce labky namočiť

autor
24. dec 2021

Su krasni ❤️❤️❤️

perthes
20. jan 2022

@brembo veď ten psík neplzne, či áno ? Teraz som sa stratila. Lebo tiež zvažujeme kúpu toho psíka a ja celý čas žijem v tom že má vlasy

jess31
20. jan 2022

@perthes Neplzne. Má vlasy.Ja som alergická na srsť. Preto sme vybrali rasu Shi-tzu😉.Budete spokojná.😘