Shamballa náramky - názory a skúsenosti

faustina333777
19. jún 2014

Ahojte, skor nez ma vacsina vyhlasite za ortodoxnu neviem co, precitajte si to dokonca a nez nieco odpisete napocitajte aspon do tridsat. 😀
Pred casom sa na MK rozmohlo vsetko okolo shamballa naramkov. Mne osobne sa az tak nepacia, ale zapacili sa mi tie detske s menami. Ide o to ze som praktizujuci krestan a vlastne shamballa je o tom ze nosim nieco na ruke co ma neviem ake energie a neviem na co. Chcem sa spytat shamballa naramok vyuziva energie z guliciek ci z toho snurkovania. Ja ich beriem ako moderne satanase, neverim v ne. Ale deckam by som rada take naramky uviazala. Iba snurka a pismenka ziadne tie farebne gule k tomu... A preto ma zaujima ci je shamballa naramok len tie gulicky, alebo aj ten sposob snurkovania? Pripadne len snurkovanie a detske mena z pismenkovych goralok? Pre pochopenie nechcem aby decka nosimi shamballa naramky...Ale to viazanie sa mi paci, mali by tam iba pismenka so svojimi menami. Ja osobne som aj proti cervenym stuzkam na ruky deti...ale to je o inom.
Pripadne ak sa tu najdu krestanske mamicky a maju to nastudovane v com su vlastne samballa naramky zle ze som davnejsie citala na nete clanok ze su to moderne satanase? Dakujem za kazdu radu. V kazdom pripade nechcem rozputat nejake burlivu diskusiu, len patram po jadre veci. Dakujem!

marse
19. jún 2014

@faustina333777 tak dost pochybujem ze tie s menami maju nejaku shamballa silu 😀 je to iba modna vlna.. ide o to ako to beries, .. Ak budeš to brať iba ako modny vystrelok tak to tak ber, ale su ludia co veria aj v silu znackoveho ramu na okuliare 😀 😀

moderne satanase?? Ani do 40 nestacilo ratať 😀 😀

a najlepsie je tvoj nick popri tom..faustova segra? 😀 😀

alessandra_s
19. jún 2014

Teiž si nemyslím, že by mali nejakú silu (možno iba ak tomu človek peknve verí), ide asi iba o modny trend. Už keď tak, by som skôr bola za tie červené šnúrky - kabbalah náramky, ale píšeš, že si proti nim. 😉

kiki68
19. jún 2014

moderne satanase? Musis si uvedomit,ze je to stale len vec,cize naramok bude stale iba naramok, to,co tomu prisudzuju ludia je ich viera v to,ze to pomaha. Cize niekto veri v toto,iny si zase omota okolo ruky inu snurku, niekto ruzenec. Ale ak si doam zviazes hocaky naramok a budes to povazovat za dekoraciu na ruke, nedas to nikde vysvatit,ani nic podobne bude to iba naramok bez akehokolvek vyznamu. Ziadne koralky, viazanie uzlikov nespravi nic. Kde by to tu energiu aj vzalo. Okolo toho,ze co su nejake moderne satanase by som videla siroku polemiku, nakolko ludia sa ozdobovali a chranili roznymi naramkami, priveskami, symbolmi vo vsetkych obdobiach a v roznych kulturach. Krestanska kultura na nasom uzemi je tiez len vysledok toho,ako sa prisposobovala slovanskej a germanskej kulture, cize sa veci,sviatky, spajali dokopy,aby ludia prijali novu vieru v jedneho boha. Ludia vzdy povazovali to,co nepoznaju za zle, teda ma neprekvapuju nejake clanky o modernych satanasoch. Ale pokial si ja nebudem mysliet,ze nejaky motuzik na ruke ma naozaj nejaku moc nieco spravit,tak to bude len obycajny motuz a nic viac. Tieto veci skor funguju ako placebo efekt, teda ked clovek silno veri,tak zrazu vidi,ze to ma nejake ucinky. Rovnako ej to aj s cervenymi maslickami proti urieknutiu, to je tiez nieco,co sa transformovalo z velmi starych zvykov a kultury. Ludia totiz stale funguju tak,ze maju v podvedomi ritualne spravanie, potrebuju verit niecomu ako vyssiemu principu. Je to v nas zakodovane, tak vieme fungovat a udrzat si v sebe poriadok. Samozrejme u kazdeho ma toto spravanie iny stupen. Cize byt Tebou zacnem nad vecami uplne triezvo uvazovat. Vezmi si napr. pred x rokmi popularne naramky priatelstva, aj tie boli s menami robene,alebo vzormi a nijake magicke vlastnosti sa tomu neprisudzovali. Ja mam napriklad prenajaty dom, v ktorom niekto,co to tu dekoroval, neviem ci omylom spravil na kachlickach dole pri dverach runovy znak v tvare blesku. Je to znak slnka,stastia a ochrany domu. Pochadza zo starej severskej kultury. A teraz mam sa toho bat,ze je to nejaky satanas,ked su to len kachlicky? alebo to mam brat podla staroseverskej tradicie a kultury ako znak ochrany a slnka? Cize zase bude len na mne ci v to vobec budem verit. Ja studujem dlhu dobu stare kultury, historiu, aj to bola sucast mojho studia na vyske. Preto by som radila nerobit paniku a neprisudzovat veciam ziadne uzasne schopnosti.

faustina333777
autor
19. jún 2014

@kiki68 Dakujem za radu, skoda ze nebyvas za rohom, myslim, zeby sme si rozumeli. Ja som studovala filozofiu, ale vzdy som chcela dejiny. A presne ako si napisala je to o tom ci verim, ze ma naramok nejaku moc, alebo to beriem ako pisali vyssie len za modny vystrelok. 😎

kiki68
19. jún 2014

@faustina333777 To ano, ja sice umenie, ale historie tam bolo dost a posledne roky som robial rozsiahlu pracu na temu ritualy v umeni a kulture. Tam som msuela studovat asi vsetko mozne, vtedy clovek pride na to,akym blbostiam ludia veria 😀 Podla mna je to hlavne modny vystrelok tieto naramky, podobne ako tie rozne kurzy so zdravymi kolacikmi pozehnanymi a podobne kraviny,co stoja strasne vela penazi. Ludia su svojim sposobom zufali si myslim,lebo fungujeme uplne inak nez sme boli povodne nastaveni. 😉

niky21
19. jún 2014

Kočky, satanas je len otočený kríž 😀 ale šnúrky nie... Ak tomu neveríš, tak je to v poho. 🙂

cobhan
19. jún 2014

su to obycajne naramky, pokial si ich nenechas posvatit, tak aj obycajnymi naramkami ostanu. Alebo si myslis, ze ludia, co ich vyrabaju sa pritom modlia Otce nas a Zdravas Maria?

caoli
19. jún 2014

jedneho dna si niekto ruku, krk, nohu oviaze oranzovou masličkou so zelenymi zajacmi, zavesi na fb a vyhlasi, ze odteraz je toto to prave energeticke. onedlho to budu nosit tisicky ludi, lebo nemat to nie je in. dalsie stovky preto, lebo si uvedomia, ze shambala im nepriniesli, co si od nich slubovali, tak mozno tieto zajacove su konecne to prave. a miliony si to neuviazu vobec, lebo veria v uplne ine sily, ako su hlupe povery.

ossr
18. jún 2015

Vyrabam z drahých kamenov kuk moj album