Sexuálne obťažovanie na základnej škole. Polícia vyšetruje učiteľa

minenkak
2. júl 2024

A čo, nerozumiem

kiwi3
2. júl 2024

co tym chcel autor povedat? taketo pripady boli, zial, vzdy, kedze ucitel je jedno zo zamestnani, ktore logicky pritahuje pedofilov. takze nie, skazenu dobu a podobne, to si mozte odpustit. treba viac citat a aj si pamatat. skor je hrozne, ako funguje legislativa, ze tito ludia casto este prechadzaju medzi skolami a nikto o tom nevie, bud to nemaju ani v registri trestov alebo sa do skolstva vratia, ked to uz maju zahladene.

viestta
2. júl 2024

Nastastie sa doba posunula, deti uz vedia (aspon niektore) zhodnotit co je a co nie je pripustne, vedia aj primerane reagovat. Aspon, tie, ktore boli poucene. Zial, tych poucenych je este stale malo, preto by sa mala ta tolkymi opovrhovana sexualna vychova stat sucastou osnov. Pretoze potom by sa pripady zneuzivania odhalili skor, mnohym by sa aj zabranilo, lebo deti by vedeli ako maju reagovat.

vanilkovazmrzka
2. júl 2024

Je to smutne. Rovnako ako to bolo smutne pred 10 20 30 x rokmi, teda ako vzdy, ked sa pedofili zameriavali na profesie v detskych kolektivoch.

barborachors
2. júl 2024

úplne normálne. na každej skole sa najde uchyl, skor je nezvyčajné ked sa na to príde. My sme mali tiez, mna dokonca obtazoval učiteľ z USA keď tu bol na stazi
.hold chlapi su na deti a lolitky co si budeme...

autor
2. júl 2024

@barborachors áno, ale tu učiteľ (“MUŽ”) obťažoval chlapcov, nie dievčatá.

viestta
2. júl 2024

A nie je jedno ci obtazuje dievcata alebo chlapcov? Je to obtazovanie, na pohlavi obtazovaneho ani obtazujuceho nezalezi. Bodka. Ci podla teba je to horsie, ked sa jedna o pedofilneho homosexuala? Pri hetero pedofilovi by si to nepovazovala za rovnaku tragediu?

autor
2. júl 2024

@viestta je to rovnaká tragedia, len že človek sa bojí o baby a oni si zneužívajú aj chlapcov. Najhoršie je, že väčšinou to vraj ani nie sú pedofili, ale dospelé socky ktoré si potrebujú vybiť svojú energiu na niekom kto je bezbranný.

letfenixa
2. júl 2024

@autorka "človek sa bojí o baby a oni si zneužívajú aj chalanov " ???? Pedofil obtazuje deti, ako píše @viestta, treba silnú sexuálnu výchovu a osvetu.

kiwi3
2. júl 2024

Hej, to som aj ja čítala, že ti, co skutočne zneužívajú deti sú casto sadisti a agresori, co vlastne tuto uchylku ani nemajú, že si proste riešia nejaké svoje egoisticke problémy. A skutoční pedofili sa väčšinou vedia ovládať, lebo im je jasne, ze ich konanie by bolo zle.

viestta
2. júl 2024

Autorka, a prave preto nam treba sexualnu vychovu ako sol. Pretoze, toto sa tyka vsetkych deti, vsetky deti maju byt oboznamene s tym co by sa mohlo stat a ako maju reagovat. Aj na pedofilov aj na tie tvoje socky, ktore nie su jedinou hrozbou. Pretoze ulistny a slizky, co obtazuje dievcata (aj dospele zeny) moze byt aj tvoj seriozne vyzerajuci sused, ktory chodi v obleku.

autor
2. júl 2024

@kiwi3 to je úplne strašné zistenie, lebo to fakt potom môže byť hocikto. Stačí ak má agresívne sklony, problémy so sebaovládaním a dieťa bez dozoru po ruke. 😳😳😳

letfenixa
2. júl 2024

@autorka pozeravam Law&Order: Special Victim Unit a myslím si, že sú všetci pedofili.

autor
2. júl 2024

@viestta nie moje ja by som ich vešala za … a čítaj s porozumením, že pedofil málokedy zneužije dieťa, oproti iným delikventom.

autor
2. júl 2024

@letfenixa čo to je?

autor
2. júl 2024

@letfenixa nie sú čítaj článok vyššie od odborníkov.

viestta
2. júl 2024

OBtazovanie, je obtazovanie. U malych deti to moze sposobit traumy, rovnako ako teenegerov alebo dospelych. Ide mi iba a len o to, aby kazdy vedel rozlisit, co nie je pripustne a ako ma reagovat ak sa mu take stane. Je jedno ci sa jedna o dieta, teenegera alebo dospeleho. A clovek s nejakou moralkou a svedomim nepojde za hranice, a za hranice moze ist nielen ten co si ho oznacila za socku, ale aj ukazkovy "solidak". To nie je o vyzore ale o obsahu gebule.

silvike
2. júl 2024

@viestta Na to snad netreba nejaku sex.vychovu v institucii. Staci aby rodicovi na tom svojom dietati zalezalo a taky rodic sa s dietatom rad primerane veku o takychto uskaliach porozprava. Rodic predsa najviac chce chranit svoje deti.

viestta
2. júl 2024

@silvike lenze rodicom na tom asi nezalezi. Ked zlyhava rodina, mala by nastupit institucia. Ja osobne som za to aby sexualna vychova bola v skolach. Staci co citam na MK, tak nezaskodila by ani dnesnym dospelym. A ked niekto neovlada ani najzakladnejsie veci, co odovzda svojim detom? Tie obrovske medzery, ktore ma aj on. A tu nejde iba o zneuzivanie a obtazovanie, to je len velmi mala cast z toho, kde maju aj dospelaci "medzery vo vzdelani".

autor
2. júl 2024

@silvike mňa obťažoval náš postihnutý sused z ulice. Chodil sa prechádzať poobede do areálu škôlky a ja s rodinnou kamarátkou sme sa tsm boli pohrať. Dal sa s nami do reči a ani neviem ako ma chytal v rozkroku (mali sme cca 6 rokov obe). Vtedy mi mama na to povedala, že sa mu mame vyhýbať oblúkom, a nikdy neísť do jeho blízkosti, že je chorý a môže nám ublížiť. Potom raz ma jeden pán volal k sebe pozerať papagája (to už som bola poučená). Stretol ma na námestí a pytal sa ma najprv kde je nejaký hotel, potom koľko je hodín a nakoniec ma pozýval k nemu domov 🙄. Vtedy som sa už bála a rýchlo som sa výhovorila na mamu, že ma čaká v aute tamto.

1ryba
2. júl 2024

A to ešte nevieš, že najviac detí je zneužívaných príbuznými či známymi rodiny.

letfenixa
2. júl 2024

@silvike koľko percent rodičov praktizuje dôkladnú sex.vychovu? Je to minimum.

1ryba
2. júl 2024

@silvike Myslíš tých rodičov, kde napr. dedko je otcom vnúčaťa? Lebo aj toto sa deje, akurát do rodného listu sa dá niekto iný, aby dedo nešiel do basy.

autor
2. júl 2024

@1ryba ? To odkiaľ máš. Už zistenie že aj chlapcov môžu zneužívať je pre mňa hrozné. Neviem si to a ani nechcem predstaviť ako môže niekto zneužiť chlapca a vôbec dieťa.
Pozerala som štatistiku čo sa týka zneužívania a celosvetovo vychádza, že každé 5 dieťa je zneužívané. Rozmýšľam, ktoré z triedy toto zažîvali.
Mne sa moja mama v ťažkej životnej situácii 20 rokov dozadu priznala, že ju zneužíval jej ujo, ale do detailov vtedy nešla a ja nemám odvahu sa v tom šprtať, aby som jej to znova nepripomenula.

1ryba
2. júl 2024

Ja som prekvapená, že nevieš, že aj chlapci sa zneužívajú. A odkiaľ? Zo štúdia na VŠ.

autor
2. júl 2024

@1ryba nie že som nevedela, nemyslela som že nejakého kreténa toto technicky môže napadnúť u chlapcov na ZŠ či dokonca ešte menších chlapcoch. Častejšie sa hovorí o zneužívaní dievčatiek. Čo si študovala ak sa môžem spýtať?

letfenixa
2. júl 2024

@autorka to si ešte v živote nepočula o sex.zneuzivani v katolickej cirkvi?

silvike
2. júl 2024

@1ryba Fuuu, tak tam sa pokazilo uz nieco velmi davno zrejme. Nie, nemyslim taketo pripady, ktorych je verim stale len mensina. Myslim nirmalne rodiny, kde rodicia svoje deti miluju, staraju sa o nich a snazia sa s nimi rozpravat aj o takychto temach.