Sen s mŕtvym

22. apr 2022

Stalo sa to niekomu?Mala som roky priateľa, rozišli sme sa veľmi ma ľúbil, ale komplikovaný vzťah veľké problémy.Rok na to spáchal samovraždu.Dnes v noci sa mi sníval s ním veľmi živý a zvláštny sen.Znova som v sne riešila jeho problémy, neverila, kontrolovala ..tento mesiac neviem či aj nie tento týždeň je výročie jeho úmrtia.Je tomu 20 r.Roky sa mi s ním nesnívalo.Na ducharciny, vysvecovanie neverím čo spraviť?
Zapálit sviečku, ísť na hrob?
Jeho rodina bola veľmi pobozna a mama sa nevedela zmieriť, že spravil hriech.

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kandelabra
22. apr 2022

šla by som na cintorín, zapálila sviečku, pomodlila sa... pre pokoj duše

autor
22. apr 2022

@viestta práveže vôbec.Az dnes po tom sne som rozmýšľala, že sa to stalo v april

jersey87
22. apr 2022

Veď keď na to neveríš, tak to nechaj tak. Bol to len sen... Keby si na také veci verila, mohla by si niečo urobiť.

zuzzuzi909
22. apr 2022

Tak ja by som zapalila sviecku aspon doma, alebo isla na cintorin. Aby som mala klud, aby som sa ja pokojnejsie citila.

cukroska
22. apr 2022

Určite ak máš možnosť, išla by som na hrob sa za neho pomodliť a zapáliť sviecku. Takto sa ti pripomenul. Čo bolo, bolo.. Vždy musíme prejsť určitou cestou. Zo zlého sa poučiť a zabudnúť a spomínať len v dobrom.

radacak
22. apr 2022

Ja poznám také že keď sa ti sníva s mŕtvym tak ťa volá ku hrobu..išla by som na cintorín alebo aspoň zapalila sviečku doma a venovala tichu spomienku

autor
22. apr 2022

@cukroska
@radacak pôjdem.Nikdy som tam nebola.Je mi z toho smutno bol to veľmi dobrý človek😢

cukroska
22. apr 2022

A nato si predovšetkým musíš odpovedať sama, ako to cítiš. Ja osobne na tieto veci verím a často sa mi sníva s ľuďmi ktorých som mala rada, alebo prežila určitú časť života a už nie sú medzi nami a hlavne ss mi vtedy prisnije al som dlhšie nebola v cintoríne. Paradoxne dosť zvláštne sa mi stalo v nedeľu. Teda neberiem to ako znamenie nič. V nedeľu sme v rámci výletu navštívili dedinku Štítnik kde kedysi pôsobila moja kamarátka ako evanjelická farárka. Dosť ma to mrzelo, že kým žila nikdy sme sa nijako nestretli tam. Volala ma veľa a nejako to nevydalo. Tak som si ns ňu spomenula na tie pekné veci z mladosti, detstva, pozrela nádherný evanjelický monumentálny kostol a trochu bola aj smutná s toho, že som ju tam nenavštívila kým bola tu medzi nami. Stretli sme sa raz u nás možno necelý rok pred smrťou. A zaujímavé je, že večer po výlete mi vyhodilo na fb spomienku s nou ❤️. Je to také zvláštne. Vôbec som netušila, že to bolo v ten deň pred rokmi.

cukroska
22. apr 2022

Ved práve to.. Zaslúži si. Aspoň raz. Ale všetko je na vás ako to cítite.

bloger
22. apr 2022

Môže byť v očistci a potrebuje modlitby. Daj odslúžiť svätú omšu.

radacak
22. apr 2022

Môže byť že práve preto sa ti s ním sníva...mne sa zvykne nájme zo starkou keď dlho nejdem na cintorín alebo aj zo svokrom...ak by sa ti náhodou nedalo hneď ísť tak zápal sviečku

radacak
22. apr 2022

@cukroska ♥️

cukroska
22. apr 2022

@radacak u mňa je to rovnako. Ak neviem ísť zapálim doma.

maria39
22. apr 2022

a ako je to vlastne z tymi co sa vobec neprisniju a pocas zivota ze snimi boli v blizkom vztahu je to akoze mu je dobre ze sa mi vobec v sne neukaze dakujem

tosomja
22. apr 2022

Mne sa dlho snivalo s nebohým bratom. A chodila som na cintorín, aj doma sme zapálili sviečku. Snívalo sa mi stále to isté, že drží bábätko v náručí, ktoré plakalo, volal má k sebe, nech si ho vezmem, a prestalo plakať.
Keď som otehotnela, prestal sa mi snívať.

majkabambulik
22. apr 2022

Je to zaujimave, pretoze tato skusenost potvrdzuje to, co hovorila Maria Simmanova, rakusanka, ktoru navstevovali duse. Ak ma niekto zaujem, vysla kniha, ktoru maju v knizniciach, alebo sa da zohnat v knihkupectve https://www.martinus.sk/?uItem=162192 Ona mala presne takyto isty pripad, ked jej dusa mladika, ktory spachal samovrazdu prisiel povedat, ako velmi trpi po smrti, pretoze on musi trpiet pocas tych vsetkych rokov, ktore mal na tomto svete este zit a taktiez musi trpiet aj tu ukrutnu bolest, ktoru maju jeho milovani rodicia z toho, ze spachal samovrazdu. Povedal, ze to utrpenie je ovela horsie, ako to, pred ktorym utekal a "vyriesil" ho samovrazdou. Marii Simmanovej tvrdili duse, ze ich strazni anjeli chodia po tomto svete a snazia sa najst niekoho, kto by im pomohol vydostat sa z toho utrpenia,lebo anjeli mozu predkladat do nasej mysle spomienku, predstavu (rovnako ako diabol). Jedina pomoc, ktora im skutocne v utrpeni pomoze je uprimna modlitba nas, zivych, sv. omsa-no jedna nestaci-trpiaca dusa pocas sluzenia sv. omse pocituje ulavu od utrpenia. Urcite jeho rodicia dali odsluzit tzv. gregorianske sv. omse, co je 30 po sebe kazdy den odsluzenych sv. omsi. No podla Marie Simmanovej, duse jej vyjavili, ze bezny clovek trpi za to zle, co vykonal na tomto svete priemerne nasich 20-60 rokov. Samovrah to ma urcite horsie. Pre nas je odchod z cintorina po pohrebe to posledne co sme pre nasho milovaneho cloveka urobili, no Maria Simmanova hovori, ze presne vtedy az zistia nebohi, kto ich skutocne miloval a nenecha ich v krutom utrpeni splacania ich dlhov, ked je moznost zaplatit za nich Kristovou nekrvavou obetou-sv. omsou ci modlitbou. Skor sa zamyslime nad sebou, ci tiez tak nedopadneme, ze najblizsi za nami trochu poplacu a potom si na nas uz nikto nespomenie, mozno raz do roka pridu na cintorin, no nase vence, kvety ci sviecka dusiam vraj vobec nepomoze...

natassa2
22. apr 2022

Niekedy mavam velmi divne sny, no naucila som sa za nimi proste nic nehladat. Nerobilo mi to dobre a bola som z toho nasledne len neista a nervozna

lilly2303
22. apr 2022

Mne hovorili že vtedy treba ísť na cintorín zapáliť mu sviečku na hrob, alebo ku krížu. Mne sa zvykne snívať keď dlhšiu dobu nejdem na cintorín. Teraz mám bábätko tak som asi pol roka nebola, tak sa mi začali snívať sny s cintorínom aj 2 krát do týždňa, potom som išla na cintorín, odniesla kvety a zapálila sviečku a sny prestali. Mne starká hovorila že sa to sníva vtedy keď na nás myslia a chcú aby sme ich prišli navštíviť. 🤷

sszuzu8
22. apr 2022

Pripomenul sa ti. Mne sa bežne sníva s mŕtvymi