Sen o Bohu

lauriema
4. aug 2020

Ahojte, dlho som dnes rozmýšľala ci tu mam napísať, ale musím vnútorné to tak cítim. Sníval sa mi sen veľmi živý. Kresťania určite budú vedieť o com píšem a nekrestania tu je vysvetlenie:Ježiš Kristus bol zoslany na túto Zem. Zomrel za naše, moje i tvoje hriechy. Aby som ja, ty mohla večne žiť to znamená žiť po smrti . Pri niesol na túto zem lásku, dobrotu i odpustenie nechal nám 10 Božích príkazani podľa ktorých sa mame riadiť. Ide o to ze v tom sne sa stalo toto iste viete že Ježiš ma prísť druhý krát na túto Zem pre ľudí ktorý v neho uverili a žijú ako sa patrí na Kresťanov. Mne sa snívalo ze sa zrazu zotmelo a každý videl Ježiša ako zostupuje k zemi, zrazu začali miznut ľudia aj mne zmizla dcérka najmladšia ale ostatný dvaja syn 8 a dcérka 5 ostala. V tom sne kričím Pane ved aj ja som tvoja a Pan mi povedal veľmi milo a nežné ešte nie si pripravená. Zobudila som sa a v hlave hneď musím toto povedať všetkým ľuďom neviem prečo ale musela som či už za reagujete tak ze ma odsudite alebo hocijako inakšie..

moonlight1210
4. aug 2020

teoreticky si videla druhy prichod a zaciatok 1000 rocnej kristovej rise.

alebo sa ti len cez to, co je tvojmu rozumu najvplyvnejsie, premietlo nieco, co podvedome vnimas.

len pre poriadok - 10 prikazani nezniesol z hory mojzis?

lauriema
autor
4. aug 2020

@moonlight1210 bol to veľmi veľmi živý sen.

777januska777
4. aug 2020

No máš možno pocit, že to musíš povedať, lebo to chceš zo seba dostať. Ono neveriacim ľuďom tvoj sen nič nepovie a teda asi to nepovie ani nikomu inému, len tebe. Lebo je to asi sen len pre teba a o tvojich pocitoch. Môže byť vnuknutim od Boha, ale skôr to bude sen ktorý je z tvojho vnútra z toho čím prechadzaš. Odporúčam ti tieto veci riešiť na kresťanských skupinách na modrom koniku, lebo toto sú veci veľmi problematické a myslím si, že neveriace baby ti v tomto neporadia a nepomôžu. Tiež som veriaca, ak chceš napíš mi skúsim ti poradiť alebo ti niekoho odporučiť.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanulienkat
4. aug 2020

@viestta tak ako kresťania prebrali väčšinu svojich sviatkov, alebo ich nanútili nasilu ľuďom. A nie, Ježiš nebol zoslaný na zem. Normálne sa narodil dvom ľuďom. Len cirkev si potrebovala vymyslieť nejakú bájku pre ľudí aby ich slepo počúvala.

cherry19811
4. aug 2020

😀😀😀 snivala sa ti normalna rozpravka😀😀

ella_price
4. aug 2020

@stanulienkat Presne tak. Cez náboženstvá a vieru sa ľudia ovplyvňujú/ovládajú najlepšie. Celá táto vec s 'Božským diktátorom' mi príde absurdná.

terezka1947
4. aug 2020

Z viery inych sa nevysmieva.
To by mohlo fungovat uz aspon zo.slusnosti.
Do krestanov si kazdy kopne....
Preco sa nesmejeme z moslimov,zidiv,hinduistov???
Ved trosku ucty,respektu....
Ked ja niecomu neverin ok.....ale nemusim vysmievat druheho

solange7
4. aug 2020

@lauriema vsimla som si, ze casto pises o nabozenstve a popritom vlastne neriesis ziaden problem. To nemas vo svojom bydlisku nejake komunitne centrum katolikov(alebo cosi), s ktorymi sa mozes rozpravat? Pripadne forum priamo zamerane na nabozenstvo? Pretoze sa mi zdas byt akasi stratena aj napriek tomu, ze si veriaca.

lenocka12345
4. aug 2020

@terezka1947 takto , ja som neveriaca , je mi úplne jedno , čo si kto myslí , v čo verí , rešpektujem to ....
ale nesúhlasím , že do kresťana si každý kopne. Ako ateistovi mi bolo uštedrených toľko kopancov od veriacich , že by si neverila ! Kresťania nie sú obete , netreba zas z nich robiť trpiteľov a utláčaných , lebo v niečo veria

lauriema
autor
4. aug 2020

@777januska777 Ďakujem si zlata napíšem ti

lauriema
autor
4. aug 2020

@solange7 Mas pravdu som stratená.To však nemá súvis s vierou.Musela som to sem napísať

0silvia0
4. aug 2020

@lauriema v com sa cítiš stratená? možno sen je odpoveď, ktorú hľadáš...

lauriema
autor
4. aug 2020

@0silvia0 Možno mi chcel Boh povedať ze sa mam viac naňho spolahnut

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
4. aug 2020

@lauriema možno ti chcel Boh povedať, že je všetko presne tak, ako má byť, nemáš sa o nič strachovať a nechať všetko na ňom... vlastne áno, píšeš vlastne to isté, len inými slovami...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
777januska777
4. aug 2020

@lenocka12345 som veriaca a dosť to asi záleží od človeka akého stretneš. Tak ako veriaci aj neveriaci je blbec. Ale teda musíš uznať, že o veriacich sa všade hovorí aké sú to ovce a idioti, o ateistoch som také veci ešte nečítala.

0silvia0
4. aug 2020

píšem všeobecne: pokiaľ jedni druhých (veriaci a neveriaci) nezačnú akceptovať bez tých pridaných podprahových emócií (väčšinou s negatívnym podtónom), tak sa celkovo ako ľudstvo veľmi ďalej nepohneme...

sapetka
4. aug 2020

Ludom sa sniva co maju v podvedomi, niekde citali videlu poculi. Nehladala by som za tym nic viac.

panelacikova
4. aug 2020

@lauriema a možno ti chcel povedať, že ti neostáva nič iné, len sa spoľahnúť sama na seba. a prostredníctvom nejakej (pre teba konkrétnej) viery sa ti môže podariť to, čo sa ti doteraz nedarilo

panelacikova
4. aug 2020

@777januska777 ono to bude asi tým, že ateisti sa nesnažia za každú cenu presvedčiť veriacich, že boh je vymyslený. ale je množstvo veriacich (píšem teraz o fanatikoch), ktorí budú tlačiť kaleráby do hlavy všetkým, hoci nik o to nestojí..

matqa411211
4. aug 2020

@panelacikova a ja to zažívam presne práve naopak, sústavne pri nejakej téme, článku len výsmech na neveriacich a útoky, urážky a výsmech. Tu to isté, "ateisti sa nesnažia za každú cenu presvedčiť veriacich, že boh je vymyslený" Nie? Už len tento príspevok, pani si len napisala o svojom sne, nikde nikoho o ničom nepresviedča iba píše v čo verí a v čo je presvedčená. A kto zaútočil ako prvý? Skús si to pozrieť a zistíš. Zaujímalo by ma prečo ateistom nedá spať niekto kto verí v niekoho kto podľa nich neexistuje 🙂 prečo je také tažke nás v tom proste nechať a žiť si naš život a tému proste prescrollovať...

matqa411211
4. aug 2020

@matqa411211 *na veriacich

ella_price
4. aug 2020

@matqa411211 A ty si spravila teraz čo? Napísala si bezvýznamný komentár k vyjadreniu, ktoré si tiež mohla úplne odignorovať a ktorý sa ťa v podstate ani netýkal.

777januska777
4. aug 2020

@panelacikova ale snažia 😀 joj ako veľmi radi niektorí nadávajú. Ja som mala známych ateistov, ktorí keď zistili, že som veriaca (raz som mala jeden citát na tričku, na ktorí sa pytali, dovtedy ani len netušili, že som veriaca). Ale teda čo potom spustili, to vám bolo teatro, nadávanie na cirkev, nadávanie na to aki sme hlupáci, keď sme veriaci a ako oni nechápu ako môže byť niekto veriaci atď. 😀 Ale tak to je v podstate človeka, každý chce toho druhého presvedčiť o svojej pravde a kým to nedosiahne väčšinou nevie prestať. A to sa podľa mňa dosť odvíja od inteligencie človeka, ak vie prestať riešiť vec na ktorú nemajú rovnaký názor. Priznávam sa, že aj ja som často taká, že sa snažím druhých presvedčiť, našťastie mám manžela, ktorý je veľmi inteligentný a ten ma dokáže krotiť. 😀

panelacikova
4. aug 2020

@matqa411211 skúsim stručne. ja som veriaca. nie práve v konkrétneho Boha, ale proste v niečo medzi N a Z. ale....veriaci mi už patrične lezú na nervy. falošné, strojené úsmevy, vždy šťastné nálady, spokojné tváre. budú sa pretvarovať, hoc ich vnútri niečo bude žrať. len preto, aby ukázali ostatným, aká je viera silná.

a ešte niečo. zažila som len minimum skutočne veriacich ľudí. t.j. ľudí, ktorí ostatným ponúkali len dobro a lásku. ktorí skutočne vo svojom vnútri milovali Boha a práve preto o ňom nemuseli hovoriť ani písať. pretože ním "žili". ich konanie bolo priam božím konaním. ale toto budem darmo písať niekomu, kto pociťuje nátlak od ateistov, pretože práve takýto veriaci nevie, čo je skutočná viera v Boha.

to je ako viera v muža - manžela - partnera. až keď 100% veríš, zažívaš 100% lásku a vášeň. to isté je s vierou v boha, len keď 100% veríš, tak sa tak aj 100% chováš a žiješ. nie je potreba to podsúvať ostatným

panelacikova
4. aug 2020

@777januska777 tak ja si neodpustím poznámku, za ktorou si budem stáť celý život. viera v boha a cirkev nemajú spoločné nič

alexandraalexandrova
4. aug 2020

@lauriema aj ja mavam velmi zive sny. Nic ale nemaju so skutocnostou. Sen vyjadruje skor tvoje vnutorne myslienkove pochody a obavy a nie je to proroctvo do buducna...takych ludi co dokazu vidiet buducnost je velmi malo a keby si k nim patrila uz by si to vedela davno...

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz