Sekta Novija Gána Sepata

5. apr 2024

Ahojte. Moj znamy padol do tejto sekty. Podla neho to ake sekta nie je, je tym uplne pohlteny. Podstata je veganstvo, 21 dnovy post, pitie 2dcl vody zo studnicky denne, ufologia, popieranie rozdelenia Ceskoslovenska a kopu inych bludov, ktore stoja za precitanie. Co myslite, aky to ma vplyv na psychicke zdravie? Konkretne tento znamy sa oddelil od rodiny, dal vypoved v dlhorocnej praci a fyzicky sa zmenil na trosku kost a koza. Myslite, ze je z takeho niecoho vychodisko? Je mi ho luto, kedysi sme si perfektne vychadzali a teraz sa uplne aj od nas odstrihol. Neznesie ine nazory ako tie jeho, ktore su podla neho tie prave. Mozno skritizujete moj pohlad na vec, ze sa staram, ale nie je mi ton jedno.

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
7miriam77
5. apr 2024

Fuha, tak to je sila 🤭, žiaľ, asi mu nijak nepomozete, musí sa sám spamätať. Možno sa uvedomí, ak príde naňho daka choroba a dohovoria mu lekári.

saraxyz
5. apr 2024

Rešpektovať. Je to jeho rozhodnutie.

juliacenc
5. apr 2024

Popieranie rozdelenia cesko-slovenska? 😀 ved to ani nezapada do dalsich bludov o mimozestanoch, jasteroch a neviem com vsetkom 😀

ibatanecnica
5. apr 2024

je to jeho život, treba ho nechať tak, rešpektovať, jemu to asi vyhovuje
Inak nepočula som o tejto sekte ešte. Idem pozrieť čo je to zač.

monro
5. apr 2024

Ak je niekto takto sfanatizovaný, ťažko pomôcť, lebo pomoc neprijme a celú situáciu vidí úplne inak. Pripomenulo mi to môjho bývalého priateľa, ktorý sa po našom rozchode dal na pránu (život bez jedla). Tri týždne vraj okrem vody nič neprijímal. Ja som ho náhodou stretla akurát ako skončil tú očistu, nazvime to. Myslela som, že je chorý a umiera, tak zle vyzeral. Bolo mi ho veľmi ľúto. Po nejakom čase sme boli na káve a už vyzeral lepšie, ale hovoril, že si to zopakuje a samé kecy o tom ako mu to strašne pomohlo vidieť veci inak. On bol strelený nejakým spôsobom aj predtým, ale toto už bolo skutočne moc. Ľudia rozhodujú o sebe, je to ich život, Mne to len potvrdilo, že rozísť sa bol dobrý krok.

saraxyz
5. apr 2024

@ibatanecnica ja to tiež dnes registrujem prvý krát a teda začala som čítať.. fuu https://www.bezcirkvi.sk/novija-gana-sepata.html🤣

autor
5. apr 2024

Oni popieraju kvantum veci, doktori nas chcu zabit a oni su nadranena rasa, nejaki persuanes ci kto.. vodca sekty mal kedysi bordel, kde robila jeho manzelka a tam ju zastrelili. Ma dlhy v hodnote 9mil ceskych korun... na YT maju kanal Spravy z galaxie. Zo zaujimavosti som si vypocula jeden diel, hroza...sama konspiracia a hoax. Napriklad pitie krvi kvoli omladzovaniu, Putin je klon a ine... on bol chalan predtym katolik, sice nepraktizujuci, ale v Boha veril. A som si spomenula, ze aj on chcel prejst na zivot bez jedla, len z energie. A este dodam, ze nonstop chodi bosy

autor
5. apr 2024

@chodec15 presne, bohuzial hlupost sa neda vyliecit

autor
5. apr 2024

@7miriam77 lekarov on odsudzuje a nenavstevuje.. vsetko si vylieci nejakou energiou sam

autor
5. apr 2024

@monro tiez zaujimavy pripad... ktovie, preco niektori ludia stratia rozum a daju sa na cestu dobrovolneho nicenia vlastneho zdravia

alickapusinka
5. apr 2024

Strašne ten chlap potrebuje ísť na psychiatrické oddelenie na vyšetrenia . Debil. A TY ľudia sú ešte väčší debili ako ON sám. To kde ich spoznal tvoj známy.

autor
5. apr 2024

@alickapusinka na internete cez Yt kanal spravy z galaxie...aj mna do toho tahal

autor
5. apr 2024

Nie raz sa so mnou spojila jeho rodina, ze ci mu nevieme nejak dohovorit, su z neho zufali a hanbia sa za neho... este mi povedal, ze moja dcera neni moja dcera, ale iba biostroj ci co 🤣 a jeho rodicia nie su jeho rodicia... ja byt jeho otcom, spak ruky dostane

monro
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monro
5. apr 2024

Tak ten môj nebol členom tejto sekty ale veci, čo tu čítam, o takých rozprával aj mne. Boli sme spolu skoro 5 rokov, počas covidu mu úplne preplo, normálne sa s ním ani nedalo rozprávať.

sandra49
5. apr 2024

Práve čítam o tej sekte. Yt kanál správy z galaxie poznám a sledujem, ale nie všetko, len čo ma zaujíma. Na stránke píšu ze ide o aurorana. To je velmi známa firma. Takže nie priamo zakladatelia yt kanálu zpravy z galaxie. S auroranom len robili rozhovor a asi on odkázal na túto jeho sektu. Hneď sa mi to nezdalo. Takže toto sú presnejšie info. Tiež sa zaujímam o duchovný rozvoj a ezoteriku ale toto, čo píšeš, je pritiahnuté za vlasy. Auroran je stara firma. Na neho som nič dobré nepočula, akurát len od ludi ktorých stiahol zo sebou, tak ako tvojho kamoša. Je mi to ľúto naozaj. Ale neurobíš nič...je to jeho rozhodnutie a je tak zmanipulovani tou sektou, že šanca je mala aby zmenil názor. Jedine ze by niekto iný, tiež na duchovnej ceste, ale rozumnej, nie takejto mimo, si ho nejako skúsil stiahnuť k sebe..pretože sú takí, ktorí praktizujú rôzne veci ale nie tak, aby to ohrozilo ich zdravie. Proste napriek všetkému používajú zdravý rozum..

kokosolupany
12. júl 2024

Dobry den, mohli by ste ma prosim kontaktovat na moj mail martinkurca@gmail.com, prosim? Mam zaujem o Vas pribeh

kokosolupany
Autor odpoveď zmazal
Zobraz