Šéf má pozitívny test. Mám byť aj ja v karanténe?

27. jan 2022

Ahojte....šéf mi volal,že si doma robil test a vyšiel mu pozitívny. Že si mám aj ja v robote urobiť. Že oni budú v karantene a ak ja budem negatívna, tak normálne v nedeľu a pondelok pôjdem do práce, no nemala.by som ostať v karanténe? Včera sme spolu boli celý deň v práci 🙄

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
27. jan 2022

@mb2021 nie som očkovana

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
27. jan 2022

@mb2021 no hej, včera bol so mnou v práci skoro celý deň, ani jeden z nás nie sme očkovaní. Hovoril,že len 5dni stačí byť v karantene a že ja keď budem negatívna, mám prísť normálne do práce, ale teda nevedela som,či ako neockovaná teda nemám ostať doma alebo ako.
To mám zavolať vlastne lekárke a nahlásiť si na tie 2 dní PN alebo ako?

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
27. jan 2022

@mb2021 jasné jasné rozumiem, lebo ja nemám vôbec žiadne príznaky ani nič, a aktuálne som v práci, vraj zavrieť vôbec nemusím

autor
27. jan 2022

@mb2021 a včera mi aj vravel,že bol nejaké papier zaniesť kamarátovi, ktorý bol pozitívny, neviem načo sa teda trepal za mnou do práce, ah jaj

ninusa221
27. jan 2022

To by mal ist na pcr keď si robil len doma test. A ked mu vynde pozitívny tak od vtedy sa mu ráta karantena. A kedze ty niesi očkovana mala by si ostať v karantene. A ísť na pcr potom. On by ta mal nahlásiť keď mu budu volať z úradu

autor
27. jan 2022

@ninusa221 neviem vôbec,či ide na pcr,len skrz toto mi dneska volala :/ ževraj by mal stačiť už aj len domáci test ale absolútne nemám šajnu

janai1
27. jan 2022

No keďže platia nové pravidlá tak aj domáci test sa normálne uznáva a nie nemusí ísť na PCR ako ti tu píšu 😉 šéf je v karanténe a ty ako kontakt tiež, máš zavolať lekárovi, nahlásiť si PN a spraviť si testy aj domáce kľudne... Ak budeš mat negatívny test si v karanténe 5 dní, ak pozitívny a máš príznaky to rozhodne lekár, ak nemáš príznaky tak tiež 5 dní

panizima
27. jan 2022

Ja som bola 2 dní s pozitívnou šéfkou v kancli, nevediac ešte, covid som nedostala

asocial
27. jan 2022

ma pravdu. od utorka staci domaci test, ale ten ti musi potvrdit lekar. Okrem toho PCR alebo AG v MOMke. Staci domaci, ale musi ti ho uznat lekar.

renka30
27. jan 2022

Uznáva sa už aj domáci samotest, ale nech sa objedná na PCR ak bude pozit. bude mať aspoň doklad o prekonaní. Ty si v karanténe 5 dní, pokiaľ sa 24 hodín pred skončením karantény nevyskytnú u teba príznaky, karanténa končí. Prípadne si urob test 2. - 3. deň od posledného kontaktu

autor
27. jan 2022

Volal mi,že zajtra ide na pcr, že dá mi vedieť výsledky....dokedy asi budú výsledky? Lebo toto som popravde nikdy ešte neriešila? Viem,že antigenovy do 15minut ale PcR neviem :/

janai1
27. jan 2022

Do 96 hodín

autor
27. jan 2022

@janai1 až? Fuuu tak asi ideálne vybaviť PNku však?

zuzks5
27. jan 2022

byt tebou, tak by som sa nahlasila normalen an pcr test, ze si bola v kontakte s pozitivnou osobou a uvidis, na kedy ti ho daju. ak nechces ist do prace tak potom jedine asi pn

janka1011
27. jan 2022

Však normálne choď do práce, nie si chorá. Keby som mala byť v karanténe za každého pozit kolegu tak som nonstop na pn. Mimochodom, plánuje sa že bezpríznakoví budú normálne chodiť do práce. Netreba robiť paniku.

martina123s
27. jan 2022

@janka1011 prosim vas precitajte si aktualne pravidla. Ako neockovana MUSI ist do karanteny po kontakte s pozitivnym