Sedí na vás charakteristika znamenia?

4. aug 2021

Sedí na vás charakteristika podľa znamenia? Ja som škorpión a niečo sedí ale niečo vôbec :D ako to máte vy? Veríte na to vôbec?

liz_lemon
4. aug 2021

ja tomu celkom aj verim, lebo velkrat sa tie charakteristiky naplnia, niekedy hned a niekedy az neskor, ked spoznas lepsie danu osobu
ja som byk, a celkom na mna charakteristika sedi, okrem toho, ze vraj su to pomali ludia, tak to ja teda vobec, a pomalost neznasam 😂

opium29
4. aug 2021

Ahoj ja som lev a uplne🙂 Je rozdiel ze ktory mesiac si napr skorpion ci si november alebo oktober alebo ako ja ci lev/august ale tie zakladne crty osobnosti su trefne😁

opium29
4. aug 2021

* jul/august 🤣

danulicek
4. aug 2021

som strelec a vacsina veci sedi, hlavne to, ze potrebujem urcitu volnost. akonahle niekto na mna tlaci, diriguje mi, ako to mam robit alebo ako sa spravat, mam chut ujst :D rovnako sedia charakteristiky aj na znamenia v mojom najblizsom okoli 🙂 akurat presne ako je spomenute vyssie, svokor aj syn su znamenie Byk a absolutne nie su pomali. su rychlejsi, nez by bolo treba :D :D takze ja tomu verim 🙂

riderka1
4. aug 2021

@opium29 ja ako augustová levica som fakt hotový prototyp.. 😅 asi jediné, čo na mňa nesedí, je že sa údajne chcem obklopovať bohatstvom a chodiť na okázalé večierky atď.. ja som skôr skromný typ človeka, ktorý oceňuje domácu pohodu...

lucijalucy
4. aug 2021

Ja tie charakteristiky vnímam tak, že sú veľmi všeobecné, aby sa v nich každý našiel.. tak ako aj horoskopy 🤦🏻‍♀️

leuska0910
4. aug 2021

Podla narodenia som blizenec, a realita je, ze som uplny opak toho, co sa o blizencoch pise🙂

misulkar
4. aug 2021

Ja som lev (začiatok augusta) a úplne sa v tých charakteristikách nájdem. Takže mne to sedí. Sestra je tiež lev, ale posledný možný v auguste a sme teda v niečom veľmi rozdielne.

marsmykkok
4. aug 2021

Toto som našla k znameniu býk
"Kľúčové slová: HROMADÍM, UŽÍVAM SI

Temperament: mierne melancholický

Symbolický obraz: pôda

Fáza vo zverokruhu: druhá – sústreďovanie

V humanistickej astrológii býk symbolizuje posilnenie sebavedomia prostredníctvom stotožnenia sa s hmotou a materiálom.

Doplňujúce, protiľahlé znamenie: Škorpión

Vzťahy k iným znameniam: súladný je s ďalšími zemskými znameniami Panny a Kozorožca, priateľský je s Rybami a Rakom a napäťový je s inými fixnými (pevnými) znameniami, čiže s Levom a Vodnárom.

Povaha: Pre znamenie býka je charakteristická trpezlivosť, vytrvalosť, pragmatickosť a vernosť. Býk väčšinou stojí oboma nohami pevne na zemi. Miluje istotu a kľud, preto sa snaží vyhýbať všetkým rizikám a neovereným postupom. Ctí si všetko, čo sa v minulosti nejako osvedčilo, čím prirodzene tiahne ku konzervatívnym postojom. Často nedôveruje ničomu novému a neznámemu. Experimenty mu naháňajú strach, preferuje skôr dôvernosť zvyku. Býk má obzvlášť vyvinutý zmysel pre vlastníctvo, pričom obvykle nerozlišuje, či je to majetok alebo nejaká osoba. Niekedy z toho pramení panovačnosť, či nadmerná žiarlivosť, keď sa milovaná bytosť snaží z jeho pút čo i len trochu oslobodiť. Túžba po finančnom zabezpečení je u neho veľmi silná. V podstate je veľmi lenivý, lenže jeho materialistický pud ho pri hľadaní zisku dokáže vyhecovať k obrovským výkonom. Bez nároku na odmenu sa vie málokedy plne motivovať. Vždy je pre neho najťažšie do niečoho sa dať, či niečo začať. Ale akonáhle sa do toho pustí, nič ho už nezastaví. Býk je pudový, uchvatiteľský a labužnícky, všetko chce zhltnúť a nahromadiť: pocity, emócie, myšlienky. Svet je pre neho nádherná hostina, ktorú vychutnáva všetkými pórmi svojej bytosti. Tieto zmyslové sklony a opojenie telesnosťou odhaľujú jeho bonvivánske zafarbenie. Jemný zmysel pre krásu a tvar sa v ňom často spája s tvorivými schopnosťami, napríklad v umení. Býk má tendenciu primknúť sa k svojej ochrannej skupine, čím sa myslí hlavne pokrvné príbuzenstvo, či národ. K nej sa snaží byť verný a lojálny, čo neskôr môže viesť k tomu, že fanaticky a stádovito presadzuje jej názory, čím svoje vlastné stráca. Potom sa len veľmi ťažko dokáže z jej vplyvu vymaniť. Jeho slabosťou je určitá ťažkopádnosť a neprispôsobivosť. Pretože je tento jedinec príliš pripútaný k svojim zvykom a predsudkom, stáva sa, že sa uzavrie do neplodnej zaťatosti a sebazničujúcej trucovitosti. Býk je silne závislý na minulosti, preto zostáva dlho pod nejakým dojmom a je veľmi stály, tak vo svojich sympatiách, ako antipatiách. Obvykle pôsobí pokojným a vyrovnaným dojmom, ale akonáhle ho niekto naštve, je nebezpečne výbušný.

Vzhľad: veľké, guľaté (kravské) oči, prívetivý pohľad, bohaté, vlnité vlasy, zmyselné ústa a plné pery, silná (často zavalitá), mäsitejšia postava, krátky krk, výrazná šija, široký nos, čelo a ramená, tmavé (alebo čierne) oči a vlasy, červenkastá pleť, ťažkopádne, nemotorné pohyby (platí hlavne, ak sa v tomto znamení nachádza ascendent, aj keď vo vzhľade každého človeka sa odráža viac činiteľov z celého horoskopu).

Ľudské telo: krk, šija, hrtan, ohryzok, žľazy, hlasivky, ústa, uši, ramená, svalstvo krku.

Dispozície k chorobám: zápaly mandlí, hrdla a krku, choroby hrdla, problémy pri hltaní, zápcha, nachladnutia, choroby hlasu a úst.

Dispozície k povolaniu: všetky povolania vo vzťahu k zemi a prírode – poľnohospodárstvo, ovocinárstvo, záhradná architektúra, agronómia, chovateľstvo, ďalej profesie týkajúce sa stavebníctva – podnikateľ, majster, stavbyvedúci, geodet, architekt, projektant, realitný maklér, potom povolania v oblasti gastronómie (kuchár, hostinský) alebo výtvarného umenia – maliarstvo, sochárstvo. A tiež aj všetky profesie súvisiace s financiami – práca v bankách, poisťovníctvo, burza. "

Sedí úplne všetko, akurát vlasy mám svetlohnedé.

ma77
4. aug 2021

Ja som Rak a všetko sedi niekedy lutujem že som take znamenie som velmi citliva a všetko si priliš beriem k srdcu😒

elizabet173
4. aug 2021

nie, nesedí na mňa, alebo len veľmi málo, neverím na to vôbec, môj partner, syn a kamarátka sú všetci narodení v tom istom znamení a každý z nich je úplne iný. Máme v rodine dvojčatá a tiež úplne rozdielne povahy.

nttnnt
4. aug 2021

ja som tiez skorpion a co nesedi je napriklad chorobna ziarlivost ci cosi take tak to vobec...prave naopak sak nech sa pakuje ci najde lepsiu- nenajde hahaha :D :D ale ostatne sedi dobre celkom :D

liusa82
4. aug 2021

Treba na to čo najpresnejšiu hodinu narodenia ak neviete tak je bud v zdravotnej karte ale vám povedia na matrike.Vtedy sa robi ten pravý nativny horoskop.Trošku sa zaoberám astrologiou a ozaj to potom sedi.Dôležitý je aj ascendent a lunárne znamenie.Na tejto stránke si vypočitate všeličo.Aj astrologiu aj numerologiu a je zadarmo. https://najdise.cz/

kkovacovak
4. aug 2021

Na mňa sedí úplne všetko do bodky. Ale napr na priateľa vôbec. Ten je ale narodený medzi dvoma znameniami. Nejako sa na tieto charakteristiky nezameriavam len mi to príde úsmevné.

deti95060810
4. aug 2021

sedí ... neznášam nespravodlivosť...😉

lindous
4. aug 2021

V charakteristike úplne každého znamenia na seba viem nájsť niečo čo na mňa sedí 😅😅 a celkovo na to nejak neverím, no baví ma si to čítať a nie len znamenie podľa Slnka, ale aj podľa mesiaca a podľa planét mám načítané, len tak z dlhej chvíle 😂
Ale čo je sranda, tak všetci mne najbližší ľudia sú vždy kozorožci alebo blíženci.. Najlepší kamaráti už od základnej školy až do teraz, aj keď sa menia, vždy sú to tieto znamenia 😂 ale podľa charakteristiky toho môjho, by som si s nimi nemala nejak extra rozumieť.. No aj tak mi to príde ako zaujímavá zhoda náhod 😅

elizabet173
4. aug 2021

@nttnnt škorpión je chorobne žiarlivý? To som nevedela. Mala som manžela škorpióna, ale chorobne žiarlivým nebol, iba tak jemne ako asi každý.
@liusa82 ako potom vysvetlíš také priepastné rozdiely pri dvojčatách? Narodené pár minút po sebe.

liusa82
4. aug 2021

@elizabet173 Tak že každý má iný osud🙂 vybral si iné skušky v živote atd.Na toto bolo tiež vela otázok.A vždy to vysvetluju takto

lamar11
4. aug 2021

Sedí bohužiaľ,som panna a keď koli niečomu musíme zostať doma,dcéra kyslo poznamená ze "asi budeme upratovať "☺ Tiež som veľmi kritická či už k okoliu a najviac k sebe. A som mega urazliva..

bozenka9532
4. aug 2021

@ma77 presne aj ja...

elizabet173
4. aug 2021

@liusa82 tak potom sa je najlepšie na charakteristiku znamení vykašľať a život je hneď krajší a kľudnejší. Ja to robím už dávno, lebo sa mi to niekoľkonásobne potvrdilo, že časť charakteristiky na mňa sedí, ale keď si prečítam charakteristiku iného znamenia, časť charakteristiky sedí tiež 😎

elizabet173
4. aug 2021

@liusa82 ešte taký detail, dvojčatá majú kým sú deti osud rovnaký, žijú v tej istej rodine, chodia do tej istej škôlky, školy a napriek tomu od bábätka je každé z nich iné.

liusa82
4. aug 2021

@elizabet173 Lenže v astre ešte fuguju rôzne direkcie,tranzity,atd a tie sa potom porovnávaju s nativom.A v tom sú akoby tie životné skúšky.A to už maju fakt aj dvojčence rozdielne.Nezáleži že spolu chodia do školy.Každý je individualita.A na mňa zase pasuje charakteristika mojich znamení som slnečná vodnárka ascendent mám strelec a lunárne rybu.

elizabet173
4. aug 2021

@liusa82 oni boli od bábätka úplne odlišní. Už ako polroční reagovali úplne odlišne a v dvoch, troch rokoch ani nehovorím, to ešte ani do škôlky nechodili. Určite to má vplyv na človeka, ale ani zďaleka nie taký, aký sa tomu pripisuje.

andreatytler
5. aug 2021

Ano sedi to na mna.
Zaujimalo by ma co zo skorpiona na teba nesedi?

zuvelyn
5. aug 2021

hoci tomu neverim, ale som skorpion a teda sedi vsetko az strasidelne :D

20erika07
5. aug 2021

Som blizenec a 3/4 veci sedi ,segra blizenec, ani polovica nesedi, a muz ryba a sedi uplne 😁

autor
5. aug 2021

@andreatytler tak napríklad nedovolím si byt úprimná keď viem že by som tým niekoho urazila, tiež už nie som žiarlivá, tiež sa píše že extrémna že extrémne milujem a extrémne nenavidim :D to nesedí ani jedno

chrumka120
5. aug 2021

Jasneze sedí, lebo každý si v tých podpisoch vie nájsť niečo pre seba :D

agajka22
5. aug 2021

treba brat do uvahy aj to kde mate mesiac,venusu a ascendent, astrológia je cela veda je to matemaicky vypocet a vzdy sedi