Sebastián - ako ich volať?

majjka0806
3. dec 2010

My máme Sebastianka a tak sa chcem opytat ako volate vy svojich Sebastiankov??? My mu hovorime Sebastianko aj Sebinko.... 😀 To skratene "SEBO" sa mi vobec nepaci 😠

lussy23
4. dec 2010

Krásne meno. Ja by som ho volala tak, ako ho voláte. je to milé. 🙂 Sebo ho budú asi volať kamaráti...

ketrinn
4. dec 2010

Mozte ho volat Bastian alebo skratka Basti

smarti
4. dec 2010

Poznám jedného chlapčeka, volajú ho Sebko, to je pekné. Bastian sa mi veľmi nepáči, ale to môže byť len môj názor.

vroni
4. dec 2010

No, ja by som Sebastiana asi nechala Sebastianom. Je to krasne meno, naco ho kazit? Bastian aj Sebastianko su ale tiez ok, len pre boha nie Sebko, to je fakt otrasny patvar, evokuje mi to celkom ine, takmer identicke slovo....

katecameron
4. dec 2010

no ja suhlas s vroni volajte ho Sebastian Basti to by som neodporucala mohlo by s toho vzniknut v skole hlavne bastard sorry za vyraz ale deti su kruteee a velakrat hnusne takze Sebastian moj nazor aj na toho Sebastianka by som si dala bacha aby si potom maly nemyslel ze sebastian je akoze nejaka nadavka je to chore ak niekto ma napr.Tomasa a vola ho len Tomasko a potom 9rocny chlapec sa uraza za to ked mu niekto povie inak ako Tomasko takeho spoluziaka ma moja dcera aj Ema v rodnom liste napisane Ema a ked jej povie dcera Ema tak sa urazi ze ona nieje Ema ale Emka trochu chore myslim

womenne
5. dec 2010

My máme Sebastiána, najčastejšie ho oslovujeme Sebastián,občas keď neposlucha Sebo 😝 , a dr. na lokopedii mu hovorí Sebanek- ale to on vyslovene neznáša 😀
Bastian určite nie to sa ani nám nepači. V školke mu deti hovoria krásne celym menom.

ikke
5. dec 2010

zvlastne, dat dietatu meno a ked ma takmer pol roka rozmyslat, ako ho vlastne budeme volat... 😕 😅

mne osobne sa paci bud sebastian alebo bastian, zdrobnelina tohto mena sa mi nepaci tak isto, ako sa mi nepacia skratky a zdrobneliny mena mojho syna. my sme ale od zaciatku boli rozhodnuti volat ho celym menom, da sa to povedat aj velmi nezne a milo 😉

zuzana76
5. dec 2010

ja by som ho tiez volala len Sebastian, ziadny Sebko, Sebinko ani nic ine. Bastian je dobre, ale asi nie pre nasinca, skor v zahranici.

anjelicek26
5. dec 2010

@majjka0806 No ja by som to nejako moc neskracovala, Bastian je u nas v Nemecku bezne, tak sa hovori Sebastianom... Alebo teda Sebi, Sebinko.... mne sa to meno najviac paci v neskratenej forme 😉

sonya16
5. dec 2010

No, my tiež máme doma Sebastiánka a voláme ho Sebinko, Sebastiánko, Sebo, ale vyhráva svokra, tá vymyslela, že Sebastík 🙂)) 😀

timejkaa
5. dec 2010

Určite Sebastián. Celkovo zdrobneniny mien a hlavne tých neslovenských znejú niekedy naozaj otrasne.. Nič proti, ale Sebko, to už kde sme 😕 ?

lucinocka
5. dec 2010

ahojte, zijem v Chorvatsku a tu Sebastijana volaju Sebo 🙂 niekedy to bolo moje TOP meno, ktore by som chcela dat synovi 🙂

zanka225
10. aug 2011

no suhlasim aj mne sa nepaci skratka "SEBO" mi nasho volame Sebastianko alebo Bastian

hadassah
11. aug 2011

Aj ja som mala pre chlapca v zálohe meno Sebastian a práve preto, že sa z neho ťažko tvoria kadejaké patvary, či zdrobneniny. Sebastian má ostať Sebastianom. 😉

Vo všeobecnosti sa mi páči oslovovanie ľudí menom, aké im rodičia dali a nie ich rôznymi komoleninami a prezývkami.

titkovamiriam
11. aug 2011

Sibi,Sibinko 😉 kolega tak volá syna

annaopialova
19. sep 2011

ahoj moj syn ked chodil do skolky tiez mali sebastiana a volali ho sebko

diridonda
19. sep 2011

ahojte, my mame Sebastiana, ked mal asi dva roky, nevedel svoje meno vyslovit, tak si urobil skratku Sebastianko- Tianko. Dnes ma uz 11 rokov , ked je dobry je Tianko, a ked nie tak Sebo. V skole mu hovoria Sebo, Sebi, Šebo. Sebik sa mi nikdy nepacilo, je to podobne ako sebec. Najkrajsie je aj tak Sebastian!

twinflame
20. sep 2011

Susedia majú Sebastiána a volajú ho Sebík. Počula som aj Bastík.

ewschen
25. sep 2011

Aj my máme Sebastiana..a voláme ho Sebastian, Sebik a niekedy Tinko.

dirtydoue
28. nov 2011

Aj ja zhodou okolností poznáme jedného Sebastiana a nevedela som ako ho volať tak som mu hovorila len normálne Sebastian alebo Sebi, ale to sa mu až tak nepáčilo, tak som sa ho spýtala a povedal, že najradšej má, keď ho volajú Bas. Aj mne sa to veľmi páči 🙂

mata.g
15. máj 2013

Pocula som aj take chytre nazory, ze Sebko-Jebko.....to sa vam este nestalo? 🙄 😕 😖

bianka...
15. máj 2013

Sebik- chebik 🙂 Moj krstny syn je Sebastin a ja ho aj tak volam mne sa to paci ked sa povie Sebastian 🙂 ale za to moj syn je Tobias...a musim ho volat Tobiasko,lebo sa urazi 😵 ked ho oslovim Tobias

mauerka
15. máj 2013

Ja poznam jedneho - 18rocny chalanisko - kamarati ho volaju Seboš alebo Sebi

martina357
20. mar 2015

My mame toez Sebastiána , a b voláme ho Sebastiánko ,Sebi ,Sebinko inak nie, Sebo ,Bastian ,a pod. mi pride strasne take tvrdé oslovenie pre male dieťa

betiii
23. apr 2015

aj my sme sa rozhodli pre meno sebastian a budeme ho volat sebastian a sebi.myslim ze to staci.