Sčervenanie náušníc

katuch
1. okt 2012

Nikolke sme davali prepichovat uska okolo 2 mesiaca. Vsetko bolo v poriadku. Uska sa ani nezapalovali, ale asi pred mesiacom zacala jedna nausnicka cervenat. Usko bolo v poriadku. Myslela som si ze to moze byt nekvalitnym zlatom tak sme nausnicky vymenili a aj na druhych scervenela nausnicka. Druhe usko je uplne v poriadku. Stretol sa uz niekto s niecim takym? Na internete som zatial nic nenasla.

sisaha
1. okt 2012

@katuch sčernalo zlato? alebo sčervenela dierka vpichu? Bo nerozumiem ako moze sčervenieť naušnica

katuch
autor
1. okt 2012

praveze scervenalo zlato

sissy27
1. okt 2012

@katuch bežná chemická reakcia, niekomu sčerná, niekomu sčervenie, vraj to poukazuje na nejaký "problém" v tele (napr. zápal), ale má na to vplyv aj rýdzosť zlata, pot, používané kozmetické prostriedky atď. ... pokiaľ sa uško nezapaľuje, tak je to ok.

katuch
autor
1. okt 2012

je to zvlastne ze sa to ukazuje len na jednom usku. Ak by mala problem v tele tak by sa to prejavilo zacervenanim usiek. Teraz som sa docitala ze nausnicky nie su z cisteho zlata su tam aj ine kovy a pravdepodobne reaguje na ine kovy len je fakt zvlastne ze je to len na jednej nausnicke

sisaha
1. okt 2012

@katuch to sa stavalo obcaj aj mojej dcere - to miesto, ktore bolo skyte v dierke bolo zoxidovane... Treba vybrat, vycistit a znova nasadit 🙂. Pokial nehnisa ucho, tak je to ok...

katuch
autor
8. okt 2012

@sisaha ako si to vycistila? ja som nausnicky prevarila v liehu ale nepomohlo

bandurka1979
9. okt 2012

ahoj @katuch aj my máme presne taký problém, naušnička zčervenala dierku v ušku nema zapalenu ale sem tam trošku vyjde taký hnisik... dnes som bola prave v klenotach ,že čo s tým tak po vedali že to daju prečistiť preleštiť a uvidime zatial som jej dala svoje vyčistene v liehu naušnice už ich ma asi 4 dni aby jej tie dierky nezarastli 😠 v klenotach mi tiež povedala , že môže mať skrytý zápal v tele ☹ tak uvidime čo sa bude diať ked jej dam naspäť vyčistené ..v piatok máme ísť pre ne. a ešte nám sčervenali obe naušnice.

bandurka1979
27. nov 2012

@katuch ahoj chcem sa len opytať ako ste dopadli s tými naušnicami ..my sme ich dali vyčistiť po chvilu bolo OK a zase sčervenali .. uška nema zapálené tak neviem co dalej

katuch
autor
23. jan 2013

@bandurka1979 prepac nebola som tu dlho. nakoniec sme kupili strieborne a vobec nie je problem. zlate sme dali vycistit a vraveli nam ze to 90% deticiek to ma. zatial mame strieborne a sme spokojni.