Šaty pre maminu do truhly

peta211
27. jan 2021

Ahojte,
Viem ze je to blba tema . Ále.. prosim vedeli by ste mi povedat ale saty mam kupit mojej mame na pohreb?
Ide o to ze mamina je vo velmi zlom stave v nemocnici( rakovina) lekari jej prestali davat uz liecbu, lekarka mi povedala ze nevie kolko casu jej ostava ale viac jak par tYzdnov nie.
Ide o to ze mamina nema doma ziadne saty cierne ani nic v com by som ju mohla pochovat ked k tomuto bohuzial dojde a tym ze su teraz obcody zatvorene jedina moznost je nieco objednat . Nechcem sa dostat do situacie ze to pride a ja jej nebudem mat co obliect. Prosim poradte mi ake saty a kde mam kupit ☹
Ospravedlnujem sa ak to neni vhodna tema na diskusiu ale som zufala.

fidorka7
27. jan 2021

@peta211 prečo čierne? ja som chystala šaty do truhly mojej susede ked zomrela /staršia pani, doma už len dvaja starí mládenci/ a určite by som jej nedala čierne. Normálne taký kostým modrý s bielou blúzkou.
a potom bohužiaľ pred rokom aj neteri 35 ročnej a tej teda ružové šaty.
je to smutné a ťažké, drž sa. a nerob si starosti, je to napokon úplne jedno. Môj sused bol v nemocnici s niečim iným, ale plus tam dostal covid a doviezli ho v uzavretom vreci, v tom ho aj vložili do truhly takže žiadne šaty...

denkatn
27. jan 2021

kup jej take ake ti padnu pre nu do oka a budu sa ti pacit. bude to pekny darcek. ide iba o vas, vies ostatni tie saty aj tak nebudu dobre vidiet, alebo vnimat. pozri inernetove obchody H&M alebo C&A. hladaj elegantne saty

lesana25
27. jan 2021

V lete sme pochovali babku, v jej obľúbenom pletenom bielom svetríku.
Myslím že čierna nie je v tomto prípade nutná, stačí slušné čisté oblečenie, určite u nej niečo vhodné nájdeš.

peta211
autor
27. jan 2021

@lesana25
Praveze v satniku u nej asi nenajdem nic. Nakolko ked pred 2 tyzdnami bola cela opuchnuta, brucho mala pomaly ako tehotna v 9. Mesiaci a co viem tak moc teraz neje lebo cely den spi. Ja vlastne ani neviem ako vyzera kedze som ju nevidela uz 2 tyzdne a moc volat nemoze nakolko je otapena a dezorientovana z liekov co jej davaju. Preto ani neviem co jej prichystat ☹

peta211
autor
27. jan 2021

@fidorka7
Aj mamina dostala pred 2 dnami v nemocnici covid

Som myslela ze musi byt cierna pre zosnuleho ale tak dakujem za info skusim nieco pohladat na internete.

denkatn
28. jan 2021

@peta211 nechcem vam baby hovorit moc smutne veci, ak sa vas to dotkne za srdce prepacte ale aj tak by ste sa to neskor dozvedeli, moj tato dostal tiez v nemocnici covid, bol onkologicky pacient neliecitelny, ale co vam chcem povedat v suvislosti so satami na pohreb, ak niekto zomre a je pozitivny na covid v case umrtia, tak bude v kapsule a saty mu len prilozia do truhly. nebude ten clovek podla predpisov ani vystaveny v truhle. aj nas tato tak isiel. aj teraz mi to pride luto. to len ze pri covid nemusite mat s oblecenim starosti...

miadi
28. jan 2021

Tak sa netrap so satami ..nemusis byt cierne pre toho zosnuleho svagrina mala biele. To len pozostali by mali mat cierne smutocne. Koli Covid najskor ani nebude otvorena truhla a mama ked je napuchnuta ako teho by pravdepodobne fiez nechcela otvorenu truhlu.. nech si ju jej milovani pamataju taku aka bola ked bola zdrava. Drz sa!

bobricek1979
28. jan 2021

To sa veľmi ťažko číta, až ľahko 😭😭😭

denkatn
28. jan 2021

@peta211 Peti, prepac ze som ti to napisala, podla mna by si jej mala kupit nejake pekne saty , take aby ty si bola spokojna. uz bude ako bude, to nevie nikto. aby ty si bola spokojna.

denkatn
28. jan 2021

Peti, radsej ti este poradim, je to mimo temu, viem ale mozno ti to pomoze, kup si ten ochranny odev, maju v obchodoch s pracovnymi odevmi a presveč ich v nemocnici aby ta za nou pustili. ked im povies ze test negativny, odchranny odev svoj, rusko svoje, okuliere, rukavice igelitove, navleky na nohy a vlasy (ja som doniesla aj bonbonieru pre sestricky) tak ta za mamou pustia. ide o to, ze nas oficialne pustili az ked uz otec uz umieral - spal pod vplyvom liekov proti bolesti, a nemohli sme uz s nim rozpravat. ale ja som ich presvedcila este tyzden pred tym a na 2 sekundy som ho videla aj on mna. po tom prisiel primar a uz som musela ist. Drz sa Peti.

jajka71
28. jan 2021

My sme mamu pochovávali pred 15r v jej obľúbených šatách, neboli čierne, ale boli jej veľké, v nemocnici veľmi schudla, vzhľadom na vek nás deti rôzneho veku sme ani čiernu nenosili, nosili sme stužku. Kupovať šaty pre teba bude teraz obtiažne ohľadom veľkosti ale inak isto vieš odhadnúť jej vkus, čo by sa jej páčilo no rozhodne podľa mňa čierne byť nemusia.

nikazuz
28. jan 2021

Mne mamina zomrela na rakovinu pred rokom. Vtedy este nebol kovid, tak neviem ako to funguje teraz ale my sme ziadne saty nekupovali. Zo satnika sme dali tmavo modre nohavice a bielu bluzku. Inac pani v pohrebnictve nam povedala ze keby donesieme aj teplaky tam jej to oblecu... nemyslim si ze je potrebne kupovat saty 😞

esterba
28. jan 2021

@peta211 veľkosťou by som sa netrápila, myslím, že po smrti sa človek o niečo zmenší. U nás sme tiež do truhly dávali obľúbené šaty, pestré, a aj rukavicky, pancusky a pod., tak akoby sa chcela obliecť pekne ona. Obávam sa ale, že teraz pri Covide ju nebudú obliekať ☹ tak by som možno skôr zvolila nejakú peknú látku/plachtu pre prípad, že by ju boli ochotní aspoň takto prikryť.

ajka251
28. jan 2021

Presne tak..moj dedo tiez dostal covid v nemocnici..pritom dosiel zdravy a nedovolili mat pohreb s otvorenou truhlou.dokonca ani saty nemal.spalili ho v plachte 😞 ze pacienti s covidom nemozu byt otvoreni...a este chudak neni ani pochovany.je v urne v krematoriu...co vsetko tato pandemia sposobila...

simsalabim
28. jan 2021

@peta211 normalne jej daj nieco pekne, velkostou sa moc netrap. Moja mama tiez velmi spuchla pred smrtou kvoli podavanym liekom. Dali sme jej oblubene saty s tym, ze na chrbte sa to rozstrihalo, aby jej sedelo. Vzadu nie je nic vidiet a spredu bola pekna.

marvin1234
28. jan 2021

@peta211 ahoj, my sme dali mamke kostým, ktorý rada nosila. Ak je problém s veľkosťou netráp sa a vyber niečo, v čom by sa ti páčila, naozaj to nemusí byť čierne. Nezabudni aj na spodnú bielizeň. Prajem veľa síl.

ibrunova
28. jan 2021

@peta211 ahoj, je to ťažká téma. My čo sme riešili podobné v rodine, tak sme vždy dávali to, čo nosila rada, žiadne čierne šaty. Ešte je otázne, ak má kovid, viem, že takých neobliekajú. Ale držím palce, a veľa síl.

queen_mary
28. jan 2021

@peta211 my sme maminke dali oblecenie, ktore najradsej nosila..

deti95060810
28. jan 2021

známa mi tvrdila že nebožtíkov úplne neobliekajú, len ich šaty vzadu nejak zopnú, takže môžu byť aj menšie aj väčšie - dokážu zahnúť, ale roztrihnúť... my sme mame dávali tmavé veci. Krstná mala nejaký svetrík tmavý a susedka zelený svetrík.... však to je v podstate jedno, je asi zbytočne kupovať nové veci....
Bratranec zomrel na covid a ani truhlu nesmeli otvoriť....

martinuska
28. jan 2021

Moja babka vzdy hovorila ze chce byt pochovana v kostyme, v ktorom nam vnucatam chodila na svadbu, so vsetkymi pierkami. A tak aj bolo. Chýba 💕

bubinko1506
28. jan 2021

Moja kamaratka mala v truhle saty na stuzkovu, ktorej sa uz nedozila. Pekne jej upravili aj vlasy a obuli aj sandalky na vysokych podpatkoch.

matabb73
28. jan 2021

Moja mama bola dlho chorá a asi cítila, že už s nami dlho nebude. Sama si vybrala, čo chce do truhly. Nám sa to zdalo vtedy divné, ale mala to podla jej želania. Mala bielu blúzku a sukňový kostým, farba do zelena. Asi to bolo jej obľúbené oblečenie. Vôbec to nemusia byť čierne šaty. Vyber jej niečo pekné z jej skrine.

terezka1947
28. jan 2021

@peta211 nemusis kupovat. Daj jej najkrajsie,ake ma doma. Resp.take,s kt.spaja nejaka pekna spomienka. Mojej mamke som dala saty,kt.mala na mojej svadbe. Oni saty upravia.casto porozstrihuju vzadu😔. Tiez mamke museli upravovat,lebo...lebo.
Ale ak tuzis jej nieco pekne kupit....tak potom nie je dovod nic cierne. Skratka,nieco pekne.

lenka2813
28. jan 2021

@peta211 aj moj ocino mal rakovinu a dostal v nemocnici covid.. Zial ked tam zomrel, nemohli ho na poslednu rozlucku ani obliect.. Bolo mi z toho zle, ale zial teraz je to tak..ze musi byt vo vreci a zatvorena truhla..my sme sa dohodli, ze jeho oblecenie co mal nachystane polozili aspon na to vrece 😔 Drzim palce, aby to nebol vas pripad. 🍀

aliii3
28. jan 2021

nemala tvoja mamina nieco oblubene, co nosila? ako ja nie som zastancom cierneho oblecenia v truhle a mnohych co sme z rodiny uz pochovali, sme obliekli prave do ich oblubenych veci

hettinka
28. jan 2021

@peta211 skús bonprix
A veľa síl prajem v tomto ťažkom období.

sono2
28. jan 2021

@peta211 ahoj je mi to hrozne ľúto. Ja len že ak by sa niečo nedalo prispôsobiť oni čo obliekajú prípadne roztrhnu aj babka tak mala. Tiež radím kostým ale kľudne v tom čo mala rada, veď to je jedno. A nech ťa za ňou pustia aspoň trošku otestuj sa. Veď to musí ísť. Nech neni sama.úplne mi je do plaču. Strašne. Dúfam že sa stane zázrak.

sono2
28. jan 2021

@lenka2813 akože mŕtvy prenesie kovid ešte?
Otrasne. Veď nech ho obleču ti čo ho nakazili. Úprimnú sústrasť. Strašne

terezka1947
28. jan 2021

@peta211 urcite si zisti od primara,ci ju nevies ist na chvilu pozriet. Vsetko sa da zariadit aj teraz.

peta211
autor
28. jan 2021

@denkatn
Dakujem, urcite skusim aby som sa k nej dostala skor ako bude neskoro..
Je to hrozne ze nemozme ani rodinu v nemocnici ist navstivit koli tejto pliage co tu je ☹