Sadenie v daždi

dracica9
15. máj 2023

Dá sa sadiť zelenina aj v daždi.? Dakujem

loliki
15. máj 2023

@dracica9 Tak tej zelenine to uškodí menej ako tebe. Čo ťa súri ísť do dažďa robiť? Veď raz prestane pršať, či? Snáď nie teraz v noci. 🙂 Vyskúšaj. Budeš celá od blata. Život ťa naučí.

solange7
15. máj 2023

@dracica9 v dazdi sa da robit uplne vsetko co robievas bez dazda. Az na to ze to bude v dazdi. 😀 Nepohodlne a neefektivne.

euka210
15. máj 2023

ja pockam, az prestane prsat a sup paradajky a papriku nasadit

dracica9
autor
15. máj 2023

Idem preč na dve týždne. Mam od susedky priesady. A tento týždeň ma pršat. Tak preto sa pýtam. A nemá mi kto posadiť.

lintu
15. máj 2023

Smelo do toho. Keď treba, tak treba. Je to tvoja vec. Radím ti ale sadiť čo najskôr, lebo keď moc prší, zem je nepekne lepkavá.
Čo máš inak za priesady? Daždivé dni sú raj pre slizniaky, tak aby si si po tých dvoch týždňoch v záhrade ešte niečo našla.

dracica9
autor
15. máj 2023

Tak to ma m teraz dilema. Alebo mam radšej počkať? Paradajky uhorky. Zajtra chcem sadiť. 🤔

lintu
15. máj 2023

Oprávnená dilema. Neviem, čo by bolo lepšie. Ak sa ti má o nepresadené priesady, kto starať, tak ich zatiaľ asi nesaď. Ak nie, pravdepodobne by som to riskla. Nočnému náletu veľmi nezabrániš, ani keď budeš doma.

miadi
15. máj 2023

Vsetko sa da ked sa chce. Ale ked budu aj blesky bez sa skovat.

roja01
15. máj 2023

Dnes som bola zhrozena z mojho hlavkoveho salatu a zo spenatu. V kazdom liste su diery od slizniakov. Vela prsi, zeleninka zastie ako z vody a slimaky sa krmia... co mam urobit, aby som sa ich zbavila?

lintu
16. máj 2023

@roja01 rozsypať okolo rastlín rozdrvené škrupiny z vajec/modré granule/niekto si pochvaľuje pivnú pascu... Množstvo slizniakov môžeš znížiť aj ich zberom a následným zneškodnením (likvidovať treba najmä premnožených hnedých "španielov"... naše pôvodné druhy až tak neškodia). Eliminovať ich skrýše....
No a ak z toho nič nezaberie, asi sa len zmieriť s tým, ako to je. Príroda. Nie každý rok sa všetkej úrode darí.

onedaynick
16. máj 2023

@roja01 pekne vecer o 10 ist s baterkou na lov.

marca12
16. máj 2023

@dracica9 kludne zasad,nic sa im nestane

zuzanapjat
16. máj 2023

@dracica9 teoreticky prežijú. Dúfam, že priesadky boli otužované, čo zvyšuje ich šancu na prežitie ak bude kolísať teplota (hlavne v noci), ale vraj sa už má otepliť, takže ak sa inak nedá, tak sa musia posadiť. Paradajky ale poriadne previazať ku opore.

kvetinka75
16. máj 2023

@roja01 rozdrveé škrupiny z vajec a pomletú kávu, príp. do pohárov dáš pivo. Ja tak roky chytám slizniakov

roja01
16. máj 2023

@lintu
@onedaynick
@kvetinka75
Dakujem. Skoda, ze som vcera rozhodila rozdrvene skrupiny od vajec k ribezlam. Musim zbierat. Dnes idem kupit pivo. S baterkou v noci pojdem, az tam budem spat, este je dost zima. 😆

onedaynick
16. máj 2023

@roja01 skus, budes nemilo prekvapena, kolko ich tam v noci je.

loliki
16. máj 2023

@dracica9 Keď 2 týždne nebudeš doma, radšej ich vysaď. Týždeň to bude v mokrej zemi. Vyschnúť nevyschnú. Čo bude potom, uvidíš.