Sadenie cibule

18. máj 2022

Ahojte. Je uz neskoro na zasadenie cibule? Myslim z cibuliek nie zo semiacok.

Nemala som cas skor zasadit. Dakujem za radu.

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdena1990
18. máj 2022

Môžeš kľudne zasadiť

viestta
18. máj 2022

Teraz je dokonca veľmi dobrý termín, aspoň ju nenapadne minerka porova

autor
18. máj 2022

Dakujem. Uz je zasadena. Baby a redku, petrzlen a mrkvu mozem teraz?

viestta
18. máj 2022

Reďkovku už nie, pôjde do kvetu. Mrkvu a petržlen áno, len keď bude teplo polievaj aby naklicene semena nezaschli

marca12
18. máj 2022

Na redkovku je uz neskoro. Ja kupujem odrodu,ktora nedrevnatie a nemala by ist do kvetu,no uz aj ta zacina ist do kvetu. Ale mrkvu a petrzlen kludne mozes. Vlastne vsetko sa este moze sadit,aby z toho bol uzitok,lwn ta redkovka nema rada teple pocasie.

catalin
18. máj 2022

Ja dávam reďkovku celú jar a leto. Priebežne dosadzam.nestihne ísť do kvetu lebo ju menej zalievam a rýchlo zjem 😀

lublub
18. máj 2022

Mrkvu odporucam siat na Jana resp . týždeň pred Jánom, tzv. jánska mrkva...narastie úžasna, lepšia ako siata na jar...len musí to byť skorá...

deti95060810
18. máj 2022

neskorá mrkva sa sadí do cibule - pomedzi cibuľu sa seje, niekedy okolo polovice júna.... keď sa vytiahne cibuľa - okolo Anny, mrkva bude stále ešte rásť do konca sept, popr. dlhšie. tak využiješ hriadku rep. neostane prázdna

lublub
18. máj 2022

@deti95060810 neskorá mrkva sa seje na jar...aby do jesene narástla...okolo polovice júna sa seje skorá.. aby stihla do jesene nárast..

monika1308
18. máj 2022

Cibuľu môžeš ale daj pozor aby ti nešla do semiačka. Teraz rýchlo rastie. Redkovku uz vyberáme už je neskoro na sadenie, pôjde do kvetu. Ale dá sa aj neskor len treba kontrolovať menej zalievať a skorej vyťahovať. Nebude veľká ale bude mať chuť. Lebo keď ma priveľa vody je vodnata a nemá dobrú chuť. 😊

autor
19. máj 2022

Okik. Dakujem dievcata. A rajciny ste uz davali von? Do zahradky, nie do foliovnika/sklenika 🙂