S čím odstránim škvrny na oblečení?

vanes23
31. jan 2017

Ahojte prosiiiiim vas s cim odstranujete skvrny na obleceni uz papkáme skoro vsetko a z oblecenia nam to nechce ist dole ani pri 60 stupnov. Dakujem za kazdu radu . Pekny vecer

delmondo
31. jan 2017

Zlcové mydlo, alebo prášok na škvrny v kybliku z dm (treba pred praním namočiť)

yanni
31. jan 2017

@vanes23 Fleckensalz z DM. Nedam na tu sol dopustit. 500 g papierova krabicka.

simca06022011
31. jan 2017

vanish,nalejem necham posobit, alebo nalejem hodim do pracky, pracku nastavim nech zacne prat za pol hodinu/hodinu... kedysi aj ten ariel sprej som velmi pouzivala ale potom daako prestal fungovat. Vanish da dole vsetko, zo vsadial.. Ale davam ho iba na velmi spinave pradlo, bezne mi vsetko zide, hlavne je to dat co najskor prat.

O mydlach atd som citala, ale mne sa s tym nechce zabavat pred pranim :D

PS: opatrne s pranim farebneho a kadejakym "odstranovacom", svokricka mi v snahe pomoct vylepsila malej oblecenie:D Ale nastastie ten pripravok u nas v SR nedostat :D Este v kombinacii so 60tkou ostalo pradlo prasive a gulickove po 2 praniach v tom zazraku :D

delmondo
31. jan 2017

U mňa vanish nula bodov 😞

yanni
31. jan 2017

@simca06022011 VAnish ano, ale je to sama chemia. Aj prirodnejsie veci dokazu bez problemov odstranit vselijake skvrny.

livia341
31. jan 2017

a neviete náhodou čím sa dá ostránit atrament? lebo starší si v školke zašpinil a just som mu dala svetlý rolák, väčšinou nosí len tmavé. 😉

evittam
31. jan 2017

@delmondo Presne. Vanish je na prd. Toto je zatial u nas topka-odstranil aj stare zajdene skvrny. Staci bud dat trochu do prania alebo ak je to moc spinave tak naliat na skvrnu,nechat 10-20min a dat prat. A je jedno ci je to biele,farebne,cierne.😉
http://www.drogerie.sk/na-prani-a-skvrny-neflek...

evittam
31. jan 2017

To iste.😉

evittam
31. jan 2017

@livia341 to iste..😉

yanni
31. jan 2017

@livia341 Atrament ako taky neviem ale mala sa popisala modrou prepisovackou (tiez na bielom tricku) a vyslo mi to tou solou. Ja vlastne len sol na vsetky flaky pouzivam. Navlhcim, posypem, necham ucinkovat, zaperiem rucne a potom sup s tym do pracky.

simca06022011
31. jan 2017

@yanni pre mna za mna nech je to co chce, ja s prirodnymi sposobmi nemam dobre skusenosti a to som na pranie isla ekologicky ked som mala malu, nakupila som orechy a marseilske mydlo a co ja viem co vsetko, ale to teda vobec nefungovalo :D vacsinou to zvladol persil sam, ale na extra flaky boli ariel a vanish top. Hlavne ze ja teda nemam ani priestor a ani chut to vopred namacat. Ale tak nehadam sa, isto iste su aj ine sposoby 🙂 Ja pisem co funguje mne 🙂

momoqui
31. jan 2017

@vanes23 ahoj my mame tiez vsetko spinave 🙂 pouzivam vanish ale mrkvu ani ten nevypral. ALE vcera sa mi podarilo vyprat cernice z bieleho tricka. Naliala som ma flak Vanish ten tekuty a nechala ucinkovat (neviem ako dlho mozno 1-2 hod), ale BEZ pouzitia vody. Len ten vanish tak trosku hrubu vrstvu. Potom som to len vyplachala rukami A zislo 🙂

simca06022011
31. jan 2017

atrament sme zmizikovali :D ci ako sa to volalo, to co davalo prec aatrament... aj z rifli... ale neviem ci na opratom to este funguje

vanes23
autor
31. jan 2017

Dakujeem vam aj ja som uvazovala nad vanisom skusim ho este raz vdaka ;)

livia341
31. jan 2017

@yanni a akú sol používate? klasicku kuchynskú či špeciálnu?

yanni
31. jan 2017

@livia341 Fleckensalz z DM.
https://www.dm.de/denkmit-fleckensalz-p40103550...

Na SLovensku by mala byt tiez v takomto baleni. je to papierova krabicka.

livia341
31. jan 2017

@yanni dakujem, tak to teda vyskúšam a uvidím či sa zíde flak.

majanik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majanik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majanik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz