Rýchlejší priebeh vzťahu?

13. júl 2020

Ahojte, rada by som pocula vas nazor na “rychlejsi” priebeh vztahu. Spoznali sme sa min.rok v lete. Ja 24, partner 25 rokov. Travili sme spolu cas ako kazdy par, zalubení obaja, iskra, vasen ako v kazdom vztahu na zaciatku, obcas nejaky vylet. V zime sme sli na dovolenku k moru a zostala som tehotna. Dietatko sme sa rozhodli nechat, mali sme teraz pred mesiacom svadbu. Jeho rodina celkom naliehala, pretoze on uz dieta jedno bez manzelstva ma. Teraz sa vsak pytam sama seba, ci to bolo vsetko spravne? Dieta sme splodili cca po 8 mesiacoch. Svadba cca do roka od zoznamenia.
Je to dostatocna doba aby sme sa dobre poznali a vychovavali hned dieta? Partner ma z predchadzajuceho vztahu uz dieta, ako som pisala vyssie, ma cca 1 rok, nestretava sa ani s byvalou ani s dietatom. Realne dovody neviem, on o tom nechce hovorit, povedal iba ze sa rozisli pocas tehotenstva, lebo ju uz nelubil. Byvat mame kde, partner ma svoj byt a o financie sa nebojim, partner to vie potiahnut, kym budem doma s dietatom, zaraba nadstandardne. Vidite dlhodobu sancu na nas vztah? Bojim sa,ze s dietatom sa ukazu negativa vztahu a my sa zacneme hadat, ze az vtedy zistime, ze to bolo rychlo😕

denden77
13. júl 2020

teraz uz by som sa asi nezamyslala nad tym, ci to bolo spravne.. cas ukaze.. 😊 vela stastia 🍀

mondolina
13. júl 2020

Blikala by mi kontrolka už len preto, že nemá záujem o predchádzajúce dieťa.

mondolina
13. júl 2020

Muž ktorý opustí tehotnú....no ale teba si zobral.

simca06022011
13. júl 2020

A na co ti budu dobre taketo uvahy? Ak ste stastni a spokojni, venuj sa tomu a neries... nevrtaj sa v tom. Nie je nutne s niekym chodit 10 rokov, nie je to ani istota, ze vztah vyjde... cize ani keby ste boli spolu dlhsie, tak by si si nemohla byt v takychto otazkach ista...

moonlight1210
13. júl 2020

Zase raz nespravne postavena otazka. Potom riesis nespravne veci, ktore ti nepomozu a niekedy ta aj zbytocne tahaju dozadu.

Poloz si otazky, co ta budu tahat dopredu.

Otazka teda neznie: vydrzi nam to? Nezistime, ze sa k sebe nehodime? Co budem len robit, az to zistim?

Otazka znie: ake problemy sa mozu vyskytnut? Naco sa mam pripravit? Ako sa daju riesit? (Ako im mozem predist, ak to pojde?) Ake standardy nasho spoluzitia mam teraz zaviest, kym je zalubeny a ochotny ich akceptovat a zvyknut si na ne?

Proste nejdes s obavami, co bude, ale aspon ciastocne pripravena.
Jasne, ze budu problemy, v ktorom manzelstve nie su? Ale teba az tak neprekvapia, nezaskocia. Miesto nervozity a hnevu, budes kludnejsia (lebo si nieco podobne cakala, ze sa u vas moze stat) a zacnes hned riesit. Namiesto planeho hadania sa a nezmyselneho vyckavania, ze on by sa mal zmenit, alebo ze on by mal urobit prvy krok, atd.
A stazovania sa doma a kamaratkam.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
komplikovana
13. júl 2020

Hlavne aby ste boli spolu za jedno vo vychove dietata. Tak diskutujte a hladajte spolocnu cestu. Ak obaja chcete byt rodina, pojde to.

radkaradix
13. júl 2020

Ja som otehotnela po 3 mesiacoch chodenia, poznali sme sa 5 mesiacov. Sme spolu stastni, maly ma uz rok a pol.. niekedy na case naozaj nezalezi.. ten moj je skvely otec aj partner..

vandicka7
13. júl 2020

Tak myslim, ze nie je na mieste sa teraz zamyslat, taketo vztahy niekedy vydrzia ovela dlhsie ako take kde postupne pride vsetko. Takze ja by som to nepitvala a uzivala by som si to co mam.

lucyluv
13. júl 2020

Jasné, že vidim šancu. Negatíva sa môžu ukázať po narodení dieťaťa aj po 10rocnom vzťahu. Vždy je to svojim spôsobom lotéria 🙂

kucikuc
13. júl 2020

Ja som s prvým bola 6rokov potom sme sa rozhodli pre dieťa keď mal malý 2 mesiace žiadala som o rozvod do roka sme boli rozvedený. Po 6 rokov som šla do ďalšieho vsťahu za 4 mesiace sme splodili dieťa plánované a ani ráz som toho ne ľutovala boli to moje 4 najkrajšie roky bohužiaľ priateľ sa na nás pozerá už len z nebička 😔

ivka185
13. júl 2020

My sme sa poznali, alebo lepsie povedane chodili spolu pol roka a ked budeme zdravy na druhy rok v aprili to bude 30 rokov co sme spolu.

stanulienkat
13. júl 2020

Dost neskoro sa zamyslas.

autor
13. júl 2020

Dakujem za odpovede ☺️

sense
13. júl 2020

Nuz kedze dieta aj svadba je za vami tak sa yreba zamyslat nad inymi vecami

stanulienkat
13. júl 2020

@radkaradix prepac,ale pises to, akoby ste boli spolu 20 rokov.
Este stale ste spolu velmi kratko.

autor
13. júl 2020

@mondolina no on sa o to dieta nezaujima pravdepodobne za to, ze to je dievcatko..my cakame syna...ano je to divne, ale on mi vravel, ze jeho snom vzdy bolo mat prvorodeneho syna...je to hlupe, ale ja som aj rada, ze sa nestretava, ziarlim trochu ako kazda na partnerovu ex, boli spolu 4 roky a zazili toho omnoho viac ako my (dovolenky, vylety atd) a my hned dieta, vela sme nezazili a teraz pre koronu nechceme ani behat po vyletoch

mondolina
13. júl 2020

Uff
Lebo je to dievča.

stanulienkat
13. júl 2020

@mondolina cele zle

jany149
13. júl 2020

Tiež by som neriešila......je to všetko lotéria..
Ja mám práve v okolí vzťahy dlhodobé čo nevyšli,..kamoška brali sa po 8,5roku chodenia a do troch rokov od svadby sa už aj rozvádzali..sama povedala že to veľmi naťahovali,...
Ak mám za seba povedať, boli sme spolu krátko keď som otehotnela, svadbu sme mali po 2aj pol roku vzťahu, sme 4roky manželia a celkovo spolu 6 a pol roka a sme šťastní ..
Je to proste lotéria,nerieš a užívaj si čo máte a budujte a pracujte na vzťahu a bude to ok....veľa šťastia želám

vilma7
13. júl 2020

V minulosti sa tiež páriky neťahali spolu roky, kým sa nevzali. Väčšina prebiehala podobnou rýchlosťou ako u vás. Ja som bola so svadbou rýchla, ca po 9.mesiacoch,deti prišli neskôr a sme spolu pomaly 5 rokov.
Ako to bude u vás prebiehať, záleží len od vás 2.

radkaradix
13. júl 2020

@stanulienkat ano, ale vidim na nom, ze je oddany rodine a som s nim stastna. Predtym som mala dlhorocny vztah a stroskotal, ked sme zacali riesit vaznejsie veci.. takze moja skusenost je taka, ze nezalezi vzdy na tom, ako dlho sa dvaja poznaju a ci spolu chodia 10 rokov alebo 2 mesiace.. bud natrafis na spravneho partnera alebo nie.. netvrdim, ze s mojim na 100% ostaneme navzdy.. len vravim, ze dlhorocne chodenie nie je zaruka stastneho manzelstva

777januska777
13. júl 2020

Chlap čo sa nazaujíma o svoje dieťa je pre mňa chudák, len preto že je dievča. 🤦 No chudák chalan to aby spĺňal ockove sny, lebo čo ak chlapec nebude podľa jeho predstáv aj na neho sa potom vykašle? A to že sa nazaujíma a ty si ešte aj rada. No pekne to ste teda podarená dvojica 🤦

jany149
13. júl 2020

Prepáč teraz čítam.,že lebo je to dievča,..ak je to naozaj preto....mne by to vadilo.....dievča....
..snáď jedno....je to JEHO dieťa..

simca06022011
13. júl 2020

no nehnevaj sa... lebo je to dievca? to je ***. Neboj sa to dievca je jeho dcera a prvorodena... a je jedno na co sa teraz hra a v co dufa. PRedpokladam, ze to je aj dovod preco ju tehotnu opustil a dost to o jeho charaktere napoveda. Par rockov a mozes od exky cakat tahanice po sudoch. S tym pocitajte. Alimenty, dedictvo.. vsetko jej bude patrit aj ked sa nestara. Alebo prave preto, ze sa nestara. Cize zase si naivne nepredstavuj, ze to dievcatko a ex neuvidite a budete zit ako v rozpravke.. no drzim ti palce :D hadam sa nepritrafi nejaky necakany problem a pan manzel ti nezdupka za dalsou.. lebo on si to predstavoval inak.

autor
13. júl 2020

Ja viem, je to hlupe aj odomna, tento postoj😞 este som zabudla napisat, ze sme sa dali dokopy mesiac po ich rozchode...tak aj preto sa bojim, ci to nie je na neho skoro, kedze nemal ziaden velky cas, aby nejak ten rozchod “prechodil”...bojim sa, ci si prichodom dietata a teda starostami nepovie, ze si poriadne “neuzil” to porozchodove obdobie

yipsylonka9742
13. júl 2020

Je to blby rozmaznany zbohatlicky fracek, ktory sa nevie postarat o svoje dieta a zodpovednost mu nic nehovori...ty si sa namotala na zabezpeceneho financne - to je dnes velka moda...nic noveho...

mondolina
13. júl 2020

A čo ty furt berieš naňho ohľad? On nechcel dievča, on si neužil po rozchode.
Kade chodí deti robí....na tvojom mieste by som od takého bezchrbťáka nečakala veľa.

bellaa3007
13. júl 2020

Takže keby vy čakate dcerku opusti aj teba? To som ešte teda nepočula, že chlap opusti ženu/dieťa lebo on chcel chlapca nie dievča

rachel36a
13. júl 2020

Zamyslat sa je uz neskoro...mne by skor vadilo vliezt do postele s chlapom ktory cakal s inou dieta, pripadne sa mu nedavno dieta narodilo...len aby neprestal lubit aj teba nez sa syncek narodi