Rušia sa od štvrtku respirátory?

katkatonkova
20. apr 2022

Dnes som čítala v novom čase na nete...ze sa vraj od zajtra rušia respiratory....ostávajú len u lekára a v domove dôchodcov....je to pravda?

janka54321
20. apr 2022
babovka2321
20. apr 2022

@katkatonkova v zmysle, ze namiesto respiratora mozes ist do obchodu s rúškom, nie? No az taky rozdiel to nie je, mne sa v respiratore dycha 100x lepsie, ale nie v tom "zobaku", ale v takom i ak tvarovanom

janka54321
20. apr 2022

@babovka2321 aj ruska sa rušia...takže nepotřebuješ ani jedno, ani druhé. Len vo vlastnom záujme to môžeš naďalej nosit

katkatonkova
autor
20. apr 2022

@babovka2321 to tam nepísali, ze namiesto toho treba mať rúška

janka54321
20. apr 2022

@katkatonkova nič netreba mať, aj karanténa pri kontakte s pozitívnou osobou sa ruší.. treba si pozrieť tlačovku, ktorá bola o 12 hod na TA3...vyhláška vyjde v priebehu dňa a bude zverejnená na stránke ruvz sr

babovka2321
20. apr 2022

@janka54321 ano? Sme sa dockali? Sa mi nechce verit 🙂

filili
20. apr 2022

@babovka2321 Nie, žiadne rúško už by nemalo byť potrebné

3petka
20. apr 2022

Aj tak to mali všetci už dávno na saláme. Česť výnimkám… Tam kde nemali iný Rusko nemala som ani a naopak. Ale za mna super

babovka2321
20. apr 2022

No baby, mne ten repirator v zime vobec nevadi, ale v horucavach mi nebolo vsetko jedno.

katkatonkova
autor
20. apr 2022

@janka54321 jani....aj hovorili, že aj rúška sa rušia?... lebo nevidela som tlačovku

zuzka0605
20. apr 2022

to este niekto nosil?

basska_b
20. apr 2022

V Cesku to tak uz je, cize opat len opakuju jedni po druhych... ale tesim sa 🙂 teraz isli do popredia zialbohu ine problemy ako covid

79viktoria79
20. apr 2022

@zuzka0605 samozrejme,niektori v tom aj spia,maju to v aute ked su sami!a u na sje taka mala vinaren,manzel si tam chodi kupit capovane vino,a jedn pan mu vynadal,ze preco nema nahubok 😀 bolo to tyzden dozadu,no nemam slov,mali to dat dobrovolne,kto sa boji nech nosi,u manzela v praci v zahranici su uz davno zrusene,ale ludia to nosia aj tak,lebo sa boja,a myslim ze to bude aj tu

jana_eyre_2
20. apr 2022

Inak prosím viete niekto pridať nejaký clanok či sa rušia aj ruska? Pretože všade je písané o respiratorch, ale ľudia všade sa už tešia že nebudú nosiť vôbec nič.. viem že viac menej každý už na to kašle, ale rada by som to videla čierne na bielom, ďakujem..

79viktoria79
20. apr 2022

@basska_b je to cele trapne,manzelov kolega isiel vlakom z ciech do rakuska,a ked presli hranice museli si ruska nasadit 😀

79viktoria79
20. apr 2022

@jana_eyre_2 kde sa nosili ruska?ved vsade boli respiratori

jana_eyre_2
20. apr 2022

@79viktoria79 tak sa spýtam ešte raz - existuje článok, kde je jasne napísané, že NAMIESTO respiratorov nemusíš nosiť ani rúško či iné krytie dýchacích ciest?

79viktoria79
20. apr 2022

@jana_eyre_2 bude vyhlaska,ale na tlacovke ziadne ruska nespominali

renka30
20. apr 2022

@jana_eyre_2 myslim, ze ked povedali, ze odkladame respiratory a nepovedali, ze ich nahradzame ruskami, tak sa ziadne ruska nosit nemusia. Ale ak to chces mate cierne na bielom tak si pockaj na oficialnu vyhlasku

katkatonkova
autor
20. apr 2022

@jana_eyre_2 keď si na fb dáš noviny joj...tak to je písané že aj rúška

stanulienkat
20. apr 2022

To zas bude skaredych ludi na ulici🤣🤣😁😁 (sranda)

gubcikova
20. apr 2022

Jemine a čo učiteľ čo učí dcéru 🙈 na jeho hodine musia mať deti rúška a keď jeden otec na RZ sa chcel s ním rozprávať v blízkosti začal utekať že ho ohrozuje na živote a podá trestné oznámenie za ohrozenie na zdraví 🙈🤦😂😂 a išiel za riaditeľkou sa schovať že ho rodičia ohrozujú 😂😂

jana_eyre_2
20. apr 2022

@evaachesa kopu možno áno, ale iba v tom treťom píšu o tom na čo sa pýtam 😉 dik

vikusjk
20. apr 2022

@gubcikova omg tak to je este horsi, ako ucitelka nasej dcery, ktora spociatku tiez hustila do deti, aby si nasadili ruska, ze ci ich rodicia chcu, aby sa nakazili covidom 🙄 samozrejme v priestoroch mimo triedy ruska nosili, ale ked sa zrusila tato povinnost v triede, ona aj tak na deti tlacila, aby ich mali. Cize teraz sa rusi celkovo aj povinnost aby deti mali rusko mimo triedy?

filili
20. apr 2022

@jana_eyre_2 rozkliknem prvý link a je to hneď v prvej vete článku 😁

jana_eyre_2
20. apr 2022

@filili novidis aká som ja nepozorna 😅

elenka.k
20. apr 2022

@elenka.k od 1:32:35

stanulienkat
20. apr 2022

@vikusjk vies,ona to ta ucitelka nemyslela zle a mala pravdu. U nas v triede ucitelka povedala detom, ze nemusia mat. A vies co? Nechali si ruska vsetky deti okrem 2, co ich rodicia boli antivax,anti rusko,anti vsetko.... Vedla v triede bol zas ucitel anti vseto,anti rusko,anti.... Ked sa vsetky deti uz normalne ucili,ich trieda bola 5x v karantene. Takze nie vsetko je hlupost.