Rus domový

nelasvk
30. okt 2022

Zdravím ženy . Svokra mala v byte rusa domoveho, cela bytovka sa striekala. Ja som vo štvrtok prišla z nemocnice a v piatok večer som nasla v sprchovom kúte toho rusa . Bývame v novom dome , mám z toho veľké nervy , celu noc som chodila do kúpeľne či nenájdem viac ich pobehovať , kuchynu som dnes čistila , nic som nenašla . Ráno sme v kupelni s manželom rozobrali v sprchovom kúre batériu , takú vacsiu obdĺžnikovu mame , lebo nikde inde sme nic nenašli , ani za vaňou ,ani v suflikoch, nikde . V tej batérii boli take malé drobné čierne . Myslite že ich bude niekde viac alebo sa nám podarilo chytiť preneseného ktorý stihol naložiť vajíčka ?
Zajtra budem volať nech nám prídu vystrieľať všetko . Dala som do kúta mokrú utierku či sa nalákajú a tiež lepiacu pásku na hmyz ( len toto mali v drogérii )

brembo
31. okt 2022

@nelasvk Rus domáci sa schováva kde kade. Zalezie i do tv,do rádia. Kamkoľvek. Odporúčam deratizovať. Sú ešte horší,než švábi.

nelasvk
autor
31. okt 2022

@brembo to ste má nepotešili , volala som ráno deratizéra , že mám skúsiť najprv sledovať , postriekať niečim zo záhradkárskeho obchodu.
V noci som bola 2 krát pozriet kúpeľnú a kuchynu , nic som nevidela . Tiež tak vyliezaju v noci ? To čo som nasla v tej batérii tak mi povedal že to môže byt trus , no to sa hýbalo

brembo
31. okt 2022

lozia kedykolvek,najma v noci. Ale ja som ich videl lozit i cez den,sesternica ich mala v dome.Dokážu sa premnožit pomerne rýchlo,ako švábi. Nezdržiavaju sa len v kuchyni,ale kdekolvek.
https://dddemergency.sk/skodcovia/rus-domovy/

nelasvk
autor
31. okt 2022

@brembo myslite si že som mohla mat veľké stastie keď som toho jedného prineseneho zabila , vyčistila tu batériu a zatiaľ som nic nenašla v noci ?

brembo
31. okt 2022

jasné,že mohli ste mat štastie. Ja som ho mal tiež.

nelasvk
autor
1. nov 2022

@brembo včera sme s manželom vystriekali a vysypali prášok po celu kuch linku , za chladničku , kúpeľnú za vaňou , sprchovy kút , oblozku zvnútra ( nebola ešte napevno založená ) , za skrinkami . Keď sme isli spat tak som videla na chodbe pri kupelni malého rusa, jedného . 2 x som v noci bola pozerať , nic nebolo , ani na tých lepiacich páskach . Myslite že mám tlačiť na deratizéra nech príde čím skôr , ja už mám z toho migrénu a sere má že práve dnes sa musím tým zaoberať

brembo
1. nov 2022

@nelasvk nie počkajte,či sa nejaký nechytí. Ale keď tam bol malý,tak ten dospelý už určite nekládol vajíčka. Ale počkajte týždeň.či neobjavíte niečo.
A možno je to ukrajinec domáci😂😂😂😂😂.

nelasvk
autor
1. nov 2022

@brembo ešte dnes skúsim aj vo vnútri skríň nastriekať , už som aj vychádzala nejaké staré veci .
Snáď nenájdem už žiadneho nepoznaného ukrajinca ;) verím že to bol posledný zmrd

brembo
1. nov 2022

@nelasvk počkajte,až sa k Vám prisťahuje i rus. To budú boje😂😂. Počkajte týždeň,či sa neobjaví nejaký. Keď áno,zopakujte postup. Keď nie je zamorenie veľké,dá sa to zvládnuť i svojpomocne. Problémom sú vajíčka,lebo sa liahnu s oneskorením. Takže postup je niekedy potrebné opakovať i viackrát.

kataina
1. nov 2022

lepiacu pascu daj napr za chladničku, za sporak, alebo za kredenc na zem, alebo na kredenc, prilož koliesko klobásy, mali by sa chytiť. Možeš aj v kupelke alebo wc, v tichom kutiku alebo pod vaňou. Nechaj to tam dlhodobo

nelasvk
autor
1. nov 2022

@kataina dala som na tu pasku omrvinky z rožka , aj za chladničku a za vaňu , velky stres mám z toho , . Ako dlho trvá kým sa vytiahnu z vajíčok ?

brembo
1. nov 2022

Rozmnožuje sa po celý rok. Po rituálnom tanci, počas ktorého samček pohládza samičku dlhými tykadlami a po dlhom dvorení, dôjde k páreniu. Potom samička kladie 37 – 45 vajíčok do schránky, ktorú nazývame ootéka a ktorú nosí so sebou až do vyliahnutia mladých, čo trvá asi dva týždne. Nymfy (mláďatá) sa podobajú na dospelé rusy. Počas vývinu sa nymfy niekoľkokrát zvliekajú. Dospievajú za 1 – 2 mesiace. Celý vývin trvá 2 – 3 mesiace. V priebehu života (niekoľko mesiacov) nakladie samička 5 – 7 znášok vajíčok.

20erika07
1. nov 2022

Odporucam dezinsekciu co najskor! 3 roky sa trapime v robote, su pre nas neporazitelní 😔 dezinsekcia vykonana viackrat, ale podcenilo sa to na začiatku a hrozne sa premnožili... treba vystriekat a potom o 4-6 tyzdnov opakovat aby to zasiahlo ďalšie štádium pripadneho vývinu

lusyyy36
1. nov 2022

A nemáte to len švábika? Su veľmi podobne s rusom ale neskodne. My sme mali v priebehu roka 4 v byte, z firm, na desinsekciu sa vyjadril,ze to je neskodny, zatulany svabik. Aj ked - liezol vzdy po stenach a všade v popise pisu, ze svabik nelozi

madla60
1. nov 2022

vyliezajú v noci - po tme, majú radi teplo a tmu.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nelasvk
autor
1. nov 2022

@jabadabadu no jeden velky v sobotu a jeden maly včera po vystriekaní všetkého čo sa dalo

nelasvk
autor
1. nov 2022

@lusyyy36 zevraj je to ten rus

lusyyy36
2. nov 2022

@nelasvk mne kázal pan z desinsekcie poslať foto chrbát, az podľa nej to urcil. Ci u vas uz boli a videli ho?

taziona
2. nov 2022

@nelasvk fuuj, az ma striaslo z tej fotky. My sme v maji tohto roka kupili dom a ako bonus sme tu mali aj tychto spolubyvajucich. Nam pomohol deratizer. Pustat sa do ich likvidacie na vlastnu past je podla mna beh na dlhe trate. Strasne rychlo sa rozmnozuju. Nam deratizer vystriekal dom raz, potom znova po 3 tyzdnoch. Medzitym sme ich zabijali, ked sme nejakeho videli lozit a zatvarali do flias. Mrtve tela sme vynasali prec do lesa alebo na luku. Lebo na tie obaly na vajicka nepomaha ani ten postrek od deratizera.. a este sme mali take tie lepive pasce. Drzim prsty!

taziona
2. nov 2022

@nelasvk vnutro pasce

nelasvk
autor
2. nov 2022

@lusyyy36 nie nebol , že nestíha , tiež som mu len fotku posielala . Nervy mám z neho , lebo mame nový dom a o to viac má to sere že každý druhý deň vysávam a zmyvam po práci , čo mi muž ťuká po čele. Zatiaľ som ešte nic nevidela v noci ,

lusyyy36
2. nov 2022

@nelasvk podľa mňa len z vonku prišiel. My bývame tiež v novom byte, som sa zľakla,ze odkiaľ to môže ísť ale potom ma upokojil ten pan, ze to je úplne neskodne a vošiel cez okno

nelasvk
autor
2. nov 2022

@taziona och , ja som nasla len jedného a po našom vystriekani jedného malého . V pasci nebolo zatiaľ nic. Ja silno verím že sme včas zasiahli , lebo má drbne z toho

taziona
2. nov 2022

@nelasvk snad ano. Mozno ten jeden naskocil svokre do tasky a priviezol sa k vam.

kataina
2. nov 2022

omrvinky z rožka im nedavaj, to je suché, aj tvrde, nevie to zožrať, daj klobasku, alebo trošku piva do mišťičky, polezu za tym. Inak je aj taka otrava, ako zubna pasta to vyzera, daš trošku na niekolko miest, za kredenc,... oni si to nosia aj domov a krmia aj mlade a podochnu.

20erika07
2. nov 2022

@kataina požerová pasta,aj nam to davaju, rusi ktori to zozeru to vykadia v hniezde a ostatní pozeru jeho trus a kaput, a tak by to malo ist retazovo... ku nam to prilakalo este viac rusov, lebo chyba bola nežiť s nimi ale ich zabijat, takze do hniezda nestihli nic nanosit, iba sa tí ostatni stihli dobre namnožit 😔

nelasvk
autor
6. nov 2022

No dala som pasce, tie lepove s tabletkou, domčeky s gélom , posypala som prášok a vystriekala za chladničkou, umývačkou , práčkou , sušičkou , za vaňou a nenašla som nic , ani v pasci . Myslite že sa môžem tesit alebo ešte môžu byt niekde zalezene ?

taziona
6. nov 2022

@nelasvk podla mna to je dobre znamenie 🙂