Ruja u mačky

labelo
17. apr 2017

Kocky vobec nemam skusenost ani znalosti,chovate niekto v byte kocku?ako casto ma ruju a je to pre nu stresujuce?

obsadenemeno
17. apr 2017

@labelo kocku ani nie, skor macku, to uz skor.... kocku ma teraz moj 20rocny synovec...... 😲

labelo
autor
17. apr 2017

@obsadenemeno u nas na zahori mame kocku 😉

ixayxa
17. apr 2017

@labelo haha, ale aj nás oslovuješ kocky.

obsadenemeno
17. apr 2017

@ixayxa no kedze sme aj my kocky, tak ruju v byte zvladam celkom dobre, manzel sa veru nestazuje...... 😀

ixayxa
17. apr 2017

@obsadenemeno aha, za mňa: odpoveď ako často ? neodpoviem, príliš osobné, ale vôbec to nie je stresujúce, skôr zábava, relax...

labelo
autor
17. apr 2017

Vtipne 😃 hlboko sa Vam ospravedlnujem za nespisovne slovo...

ixayxa
17. apr 2017

@labelo ale, keďže už vieš, že u nás je všetko ok. Pomôžem. Pridaj sa do tejto skupiny https://www.modrykonik.sk/group/6052/detail/ tam ti určite pomôžu s kočkou.

0silvia0
17. apr 2017

@labelo aj v Trnave mame kocky 😘 Mali sme kedysi perzsku macku a mne toho zvierata bolo luto... Lomcovali nou pudy a ocikavala nam topanky a neprijemne mnaukala a otrcala nam ehm ehm zadok. Frekvenciu si uz nepamatam, ale ja by som dala bytovu macku radsej sterilizovat

miriam11
18. apr 2017

@labelo mam macku 6 rokov. Ked bola malinka dali sme ju sterilizovat. Nic lepsie sme urobit pre nu nemohli. Ona ma uzasnu povahu. Neskace na ludi z vysky, ani nic podobne, poslucha na meno ( ako pes), raz jej stacilo ukazat macaci zachod a odvtedy robi potrebu len tam, nemravci, nemnauka.... Byvame v dome, chodi aj po vonku. Kedze dostava papat od nas, mysi, vtaky vobec nechyta. To by som ju potom vobec nechytala🙂 zdrzuje sa len v okoli nasho domu, cele dni prespi🙂

doty1
18. apr 2017

@miriam11 podľa toho čo píšeš - fakt ste pre ňu ako pre zviera urobili to najlepšie??

elenita
18. apr 2017

@labelo Ahoj. Mam macky v byte a ta Tvoja v podstate moze mat ruju uz od nejakych 6 mesiacov. Je to stresujuce pre nu aj pre Vas. Moze Vam tyzden zufalo mraucat po byte, tak, ze sa nevyspite, valat sa po dlazkach, znackovat... za mna jednoznacne odporucam kastraciu. A mate po probleme.

vroni
18. apr 2017

nasa macka mala nezvladatelnu ruju, prevrieskala cele dni i noci, znackovala fakt vsade a opakovala sa ruja vlastne dookola s jedno az dvojdnovymi prestavkami. Macka bola s toho uplne hotova a my tiez. Dali sme ju sterilizovat a je pokoj. A to sme si mysleli, ze sa nic take diat nebude, lebo prvykrat mala ruju az po roku....

miriam11
18. apr 2017

@doty1 urcite ano, zjavne nic nevies o mackach a hlavne o mackach na dedinach, kde sa medzi sebou kotia ako dive. Macka je lenive zviera, prespi cele dni. Vonku sa vybeha a potom chce len spat. Takze mala by som lutovat tu sterilizaciu?

0silvia0
18. apr 2017

@miriam11 doty asi chcela naznačiť, že sterilizáciou mačka prichádza o svoju prirodzenosť: o loviace inštinkty, o plodnosť a naplnenie života... Na jednej strane má pravdu, ale keby sa nechali mačky množiť prirodzene a nekontrolovateľne, tiež by to nebolo vhodné: premnoženie mačiek, choroby, nedostatok potravy atď. Ak chce niekto chovať mačky alebo iné zvieratá v byte, sterilizácia je dobrá voľba... ja mám vykastrovanú aj králičicu a je tu medzi nami už 10 rokov...

doty1
18. apr 2017

@0silvia0
@miriam11
nejdem sa tu prieť o to, ktorá z nás vie o mačkách viac 🙂 Mačka nie je lenivé zviera, možno tie dlhosrsté, ktoré svoj život prežijú v byte, dome sú pohodlnejšie, lenivšie, ustráchanejšie, keďže im človek dodal riadnu dávku "socializácie" a vlastne nemusia nič.
Je pre mňa zvláštne, že sa to ľudia snažia dosiahnuť aj pri mačke domácej, ktorá žije von. Nerozumiem prečo ju treba úplne odpáliť od jej prirodzenej stravy a tým vlastne ju odpáliť od jej prirodzeného chovania zvieraťa a lovca. Pre mačku nie je prirodzené chodiť von na prechádzku a vybehať sa, ani to, že má v miske raňajky, obed a večeru, že tam má vždy čistú vodu a podobne, mačka chodí von loviť aby zabezpečila svoje prežitie a prežitie svojho prípadného potomstva, aby dokázala prežiť pred nepriateľom atď....
Sterilizácia je o tom ako píše 0silvia0, je to fakt, ale neodsudzujem, je to bohužiaľ nevyhnutnosť, hlavne na tých dedinách.

vroni
18. apr 2017

@doty1, lenze clovek (kazdy jeden, aj ja aj ty) tu prirodu znasilnuje casto a rad. Aj pes je selma, ktorej je prirodzene lovit v svorkach - a kolko ich tak zije? Clovek je tiez koniec - koncov lovec a kolko potravy si v zivote vlastnorucne ulovime? Tak preco by prave macka nemala byt sucastou socializacie? A co sa tyka nelovenia mysi - ja napriklad mojim mackam tuto zabavku nedoprajem, lebo viem, ze mysi a potkany pozeru hocico, co by uz macky nemuseli v zdravi stravit. Ak by sa nam mysi mali nastahovat do domu, tak ich kludne necham uzit si lovecky instinkt, zatial im musi stacit lovit muchy a komare.

fefe123
18. apr 2017

my máme dve najdúšky, obe vykastrované... nie je spokojnejších mačiek... cez deň sú pustené vonku a od večera do rána sú dnu... nemusím sa báť, že nebude čo robiť s mačiatkami..... na povahu mačky kastrácia vôbec nemala vplyv, viem, lebo každá má inú povahu, ale takú istú, ako pred kastráciou.... vonku ich nikto "neotravuje"... mačky aj kocúr sa s nimi kamarátia, len našťasie ich kocúr neobťažuje keď má kocúriu ruju .... oni ruje nemajú, takže nemravčia nikdy, nič neznačkujú a ani nie sú nervózne.... čo sa týka lovu, to im zostalo, jedna chytá myši a druhá vtáky.... :( len ich nežerú, iba nosia pred dvere.D