Rozum verzus srdce

25. nov 2022

Čím sa v laske riadite? Resp čím viac? Keď rozum hovorí rozchod ( lebo máme rozdielné ciele a inak vidíme budúcnosť)a srdce nie( lebo sa ľúbime)

dadis
25. nov 2022

Rozum...zalubit sa vies znova

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikpa
25. nov 2022

Podľa mňa keď je to ozaj veľká láska, srdce nepustí. Darmo rozum kričí niečo iné. Aspoň toľko moja skúsenost ale bohužiaľ čo je správne ukáže až čas.

autor
25. nov 2022

Z rozumu sme sa raz už rozišli teraz sme spolu zo srdca,tak neviem či to môže vydrzat

roja01
25. nov 2022

Podla hlbky rozdielov.

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadis
25. nov 2022

ved napis, o ake rozdiely ide..nech vieme zaujat stanovisko..ale inak podla mojich zivotnych skusenosti, da sa zalubit v zivote i niekolkokrat a zivot je prilis kratky na to, stracat cas v neperspektivnyvh vztahoch..jednoducho sa pise, tazko sa smuti, no ide to

lindous
25. nov 2022

Záleží... sú rozdiely, ktoré sa dajú prekonať, keď je dobrá komunikácia a ochota robiť kompromisy ... ale sú veci, v ktorých sa kompromis spraviť nedá a rozdiely sú neprekonateľné, skôr naopak stále sa prehlbujú a kvôli nim aj to srdce raz ochladne, keď vzťah nie je naplenený ...

autor
25. nov 2022

@dadis iné ciele,hobby,on je veriaci ja nie,on má na všetko čas,fajčí trávu sem tam ja som proti atď ale prestal.pri mne atd

mandzula
25. nov 2022

@autor hlasujem za rozum, zamilovanost sa pretavi v dlhorocnu lasku vtedy, ked su ludia co najviac kompatinilni a nemusia v mene laske robit prilis velke ustupky, to totiz vnimam ako casovanu bombu.

mandzula
25. nov 2022

@autor ako najvacsi problem vnimam tie ine ciele, fajcenie travy (aj cigariet) by bolo k tomu pre mna tiez stopkou. Mat na vsetko cas - z toho by ma piclo, neznasam prokrastinatorov. A viera? Zalezi na tom, co vsetko by to v realnom zivote obnasalo.

roja01
25. nov 2022

Ta viera s fajcenim travy nejde dokopy. Vo viere sa berie akakolvek zavislost ako velky hriech.
No vyzera to na vazne rozdiely.

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
25. nov 2022

@roja01 ani nie tak viera skôr číta také knihy ako allatra a mne sa to zdá divné ako sekta atd

dadis
25. nov 2022

@autorka Uz si tu pisala, ze?

autor
25. nov 2022

@dadis dávnejšie

dadis
25. nov 2022

Ano, nieco sa mi mari. Podla mna zbytocne stracas cas a moznost stretnut niekoho, kto sa k tebe hodi..

autor
25. nov 2022

@dadis ja viem.ked ja ho mám tak rada,nonstop na neho myslím a on ma stále kontaktoval a chcel šancu atď a som bez neho bola veľmi smutná ako náhle sme spolu iný život,aj keď neviem či to má zmysel

beata_k
25. nov 2022

Rozum. Aj tak stastna nebudes, vzdy budu velke trecie pochy v vztahu, ktore budu skripat.

roja01
25. nov 2022

Strach z neznameho ta priviedol k tomu nazoru. Je to dobre precitat cele a verit v tam uvedene znalosti, alebo neverit a nechat to tak. Vacsinou sa ludia rozhodnu na zaklade toho, co poculi od tych ktori tie znalosti nemaju.
Len divna je ta zavislost. Tam sa jasne hovori, ze nie je na duchovnej ceste ten, kto podlehne hociakej zavislosti.

autor
25. nov 2022

@roja01 ja som to čítala a nestotožňujem sa s tým ,možno iba pár veci tam sú ok zbytok nie

katka700
25. nov 2022

Napíšem to cynicky. Z lásky sa nenajes 😂

sono2
25. nov 2022

Ja osobne si myslím, že ak sa ľúbite, viete nájsť kompromis, spustit z nárokov, prispôsobiť sa.
Ale ak sú tam kľúčové veci ktoré u teba nejdu, nemá to význam naťahovať

dadis
25. nov 2022

@autorka A to je ten, co ma 31 a byva s rodicmi?

autor
25. nov 2022

@dadis nie

dadis
25. nov 2022

oki 🙂

danica2711
25. nov 2022

čím väčšia láska, tým dlhšie trvá, kým rozum zvíťazí - ale v prípade vášho vzťahu a negatív, ktoré popisuješ, by mal zvíťaziť dosť rýchlo

sima338
25. nov 2022

nechaj zvíťaziť rozum, uvidíš, že časom ti zato aj srdce poďakuje - vlastná skúsenosť.

spark84
3. jan 2023

Nemoze, ak ty mas s Allatry zly pocit a partner sa v tom nasiel je koniec.... bud so sektou suhlasis alebo si skoncil... nebudes prva ani posledna ktorej partner obetoval sekte zivot... Allatra je ako kazda ina mozok vymyvajuca spina... radsej venuj cas sebe, zivot mas len jeden, nenic si ho pre hlupost jedneho.....

autor
3. jan 2023

@spark84 máš s tým skúsenosti?