Rozmazaný psík sa nechce sám hrať.

22. dec 2019

Potrebujem radu od psickarov 😊. Mam skoro rocneho psika yorkshira. Je malinky ma 2,4 kg. Ale on sa nevie sam zahrat. Niekedy to uz je hrozne. Cely den po robote sa mu venujem. Ale, staci ze idem na mobil na net sa pobavit, a uz je nervozny. Aj steka do mna, akebo knura a vyzaduje si pozornost. Darmo mu prisne vravim, nesmies. To ma ucinok 5 sekund, a zase si vynucuje pozornost. A to aj po hodinovej prechadzke ked prideme domov. beha, skace a ked si ho nevsimam nervozny je. Normalne si lahne na chrbat, nervozne kope labkami a steka, a kuka ci si ho vsimam. Zase ho potom hladkam, hrame sa, az zaspi. Ale zobudi sa, a zase do mna knuci. Proste chce 100% pozornost. A aj najedeny moze byt, vybehany, vkuse sa len hladkat, skrabkat a brat chce. To knuranie mi uz zacina vadit. Ako naucit psika, aby sa aj sam bral? Hraciek ma milion. Ale este aj tu hracku ked ma v ustach si prude na mna hryzt...

autor
22. dec 2019

hral som chcela napisat 😊

jeliz59
22. dec 2019

Nemam psíka..ale ako čítam tak ako dieťa.😅😅😅
Prajem pevné nervy....🤗🤗🤗

77daniela77
22. dec 2019

Je rozmaznany,vzdy ta vie donutit ze sa mu venujes kedy on chce,to je fakt na nervy ked sa takto sprava.Zatni zuby a nereaguj vobec,nevsimaj si ho,chvilu to potrva,ale musis vydrzat,jeho to prejde,lebo pocase pochopi ze ho ty nebudes pocuvat......

lujza123
22. dec 2019

Hlavne ho nehladkaj a nevenuj sa mu zakaždým keď zasteka. Naučila si ho že hladkanie je odmena za stekanie. Stekot, knuranie a skákanie ignoruj, neudržuj očný kontakt, otoc sa chrbtom. Psovi sa venuj len keď nedobiedza.
Nauč psa povel na miesto a posli ho tam keď robí moc zle.

Za ďalšie, máš doma odrastene stena, je ešte hravé. Tak isto pes je spoločenské zviera takže je viacmenej normálne ze uprednostňuje tvoju spoločnosť, nosí si hračky k tebe atď.... Ale skákať do teba, vystekavat by nemal.

Ináč ja na psov keď už bolo fakt zle a nič iné nepomáhalo používam rozprašovač s vodou, funguje to aj na veľkého aj malého. Ten malý je zdedeny ma 16 rokov a je hluchy, v tom veku sa už ťažko učí novým veciam ale dokázal pochopiť ze nesmie skákať po ľuďoch, svojvoľne vybehnúť do domu či vybehnúť z otvorenej bránky. Práve vďaka rozprašovaču, stačilo výstražne streknut keď robil co nemal

hennyinnsbruck
22. dec 2019

V prvom rade pochvala že aj hodku s nim strávis vonku...
Moja rada.. Neviem ci dačo trénujete, treba mu skúsiť aj hlavu zamestnat... Povely, triky, mam dvoch Yorkov jeden z nich ich vie strašne veľa (druhý je dilino)
Ďalej súhlasím s
@77daniela77 nevšímat si ho.
Môžeš ho naučiť na svoj pelech, odmeniť keď v ňom kľudne leží (nie nervózny)... Da sa to nemáš s nim žiadny velky problém 👍👍len si musíš stať za svojím.

hennyinnsbruck
22. dec 2019

A zabudla som... Nie každý pes sa zahrá "sám" s mojich dvoch to ani jeden nerobil. Málokedy sa dokonca spolu hrajú.
Este mu môžeš kúpiť - ak nemá niečo na zuvanie...

lujza123
22. dec 2019

Ešte chcem dodať že psíka treba pozitívne motivovať, dat mu pevné miesto v ľudskej svorke potrebuje cítiť hierarchiu. Nie ho bezhlavo kropit vodou (aby ma tu zas niekto nezdubal za ten rozprašovač)
Kúp si nejakú knihu o výchove šteňata aby si pochopila zmýšľanie psa, jeho reč a potreby. Bud trpezlivá a dôsledná vo výchove, naučiť niektoré veci môže trvať aj rok. Aj malého yorka treba vycvičiť, naučiť povely, socializaciu s inými psami, neťahat na voditku atd. Oplatí sa to. Nevychovany psík je trápenie aj pre človeka aj psíka samotneho

bielavlcica
22. dec 2019

No nasa sa oducila stekat tak ze ked stekla dostala novinami po riti. Ked vydrzala trebas nestekat 5 minut odmenila som ju. Takto sme to opakovali dokial sa to nenaucila. Ja vidim skor problem v tom ze nahradzujesgru dotykmi. Prestan ju hladkat ale miesto toho jej hod hracku

hennyinnsbruck
22. dec 2019

U nás sa napr po poslednej prechádzke(19h) nehrá...
Mladší furt otravoval... A jednoduchý ignor zabral.

dadamelllie
22. dec 2019

No ked ma rok tak mas prave pubertiaka. Cca od 10 do 14 mesiacov maju psy pubertu. Posuvaju povodne stanovene hranice, viac dobiedzaju, nicia veci, skusaju kolko vydrzis a pritom ta pozoruju. Proste pubertiaci. Tvoje slovo musi byt pevnejsie nez predtym, raz zadat povel a cakat alebo ignorovat dobiedzanie. Bohuzial to musis len vydrzat😁

mtsl
22. dec 2019

No len vydržať. Aj my máme yorka, má 8 rokov. Do 3 rokov celodenný pobyt vonku, venovali sa mu moji rodičia - nosila som ho k nim vždy ráno aj so synom. Nekonečné aportíky, vykopávanie jám v záhrade, lovenie myší - aktivita 12 hodín denne. Po treťom roku akoby uťalo - spáva aj do 9:00, von ho nedostaneš iba na minútu vyvenčiť sa, totálne gaučová úprava psa. Pár minút sa zahrá, aj na vychádzku sa prekoná isť ale len keď sa mu chce. Teraz máme ročného kríženčeka asi čivava-york a to je to isté. Ako by to pilo gumidžús 😀

kittykat22
22. dec 2019

mas rozmaznaneho psika 🙂 musis ho naucit, ze svet sa netoci len okolo neho. Psik je trosku ako dieta. Pokial dieta nenaucis, ze sa ma same hrat, tak bude vrieskat, kricat a vyzadovat pozornost. Zozere ta svojimi poziadavkami. To iste psik (aj macka). Je dobre si uvedomit, ze mat psika je super, venovat sa mu - tiez super, ale to, ze ho niekedy nechas sameho nie je proti nicomu. Nemat vycitky, ze sa ma niekedy sam hrat. Urcite mu z kozuchu neubudne. Hlavne byt otrokom domaceho zvieratka je kontraproduktivne. Psik ma prinasat hlavne radost a nie stres z celodenneho obskakovania.

lianika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alazala
23. dec 2019

No neviem ktorý pes "sa zahrá sám" - asi žiadny. Maš šikovného a inteligetného psíka, ktorý potrebuje byt zamestnaný. Tak ako písal niekto vyššie - zamestnať hlavu. Nielen sa naťahovať o hračku a škrabkat. Yorkshir sa hodí na agility, dogdancing, rôzne triky.. Odporúčam YouTube kanál "ako so psom" a kopu iných. Držím palce!

pupavica
23. dec 2019

Naša sučka sa dokáže krásne zabaviť sama, ale je to veľký pes.