Rozdielne náboženstvá u partnerov (kresťanstvo a islam), skúsenosť?

borihh
28. máj 2019

Ja kresťanstvo, partner islam. Máte skúsenosti? Bola to pre vás veľká zmena v živote, ako nato reagovala rodina? Prípadne ak máte spolu deti.. budem rada za vaše reakcie a názory

sissy27
28. máj 2019

@borihh ako veľmi ste veriaci? Len taká formalita, lebo teba automaticky pokrstili a on sa narodil moslimským rodičom, alebo naozaj obaja veriaci a praktizujúci? Aké ústupky si ochotná urobiť ty a aké on? A v čom už ste reálne jeden pre druhého ustúpili?
A dôležité je aj to, z ktorej krajiny pochádza a či nie si len vstupenka do EU. Ako dlho ste spolu, koľko času spolu reálne trávite... Za skúšku nič nedáš, ale svadba a deti by mali prísť až potom, keď budeš mať všetky svoje otázky úplne zodpovedané z vlastnej skúsenosti. Sú ženy, ktoré sú vo vzťahu s moslimom spokojné a veľa je aj takých, ktorým to prinieslo veľké sklamanie a veľké problémy...

ivkazba
28. máj 2019

Kamarátka má muža moslima, svadbu mali v BA v katolíckom kostole, dieťa pokrstené v katolíckom kostole, spolu vyše 10 rokov, hoci rodina ale aj niektorí naši kamaráti z toho boli zo začiatku šokovaní a nedávali tomu šancu. Život im to nijako neovplyvňuje. Ale toto všetko sú veci, ktoré si treba ozrejmiť predtým, než človek vstúpi do manželstva a hlavne skôr než prídu deti. Ale mám aj známu, ktorá si zobrala Tunisana a už nie sú svoji a myslím, že len sa chcel dostať z animátora v hotely niekam do "lepšej" krajiny.

tiimka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sonicka96
28. máj 2019

@tiimka dnešný kresťan už ani není kresťan.... nespráva sa tak...

tiimka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sonicka96
28. máj 2019

@tiimka veru.... posledné udalosti sú toho príkladom :(

zuzanka.zuzu
28. máj 2019

zaujímavé, že nikde (nielen na MK) nevidím diskusie žena-moslimka, muž-kresťan... ono by taký vzťah asi neprežil - doslova.

sonicka96
28. máj 2019

@zuzanka.zuzu možno že len muži o tom nemusia písať 🙂

bluka2
28. máj 2019

@zuzanka.zuzu ja takých poznám. Alzircanka, Francúz. Ale asi nemajú čo diskutovať ;)

tiimka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sonicka96
28. máj 2019

@tiimka prijímanie v kostole kde rodičia nechceli aby rómske dievčatko nesedelo pri normálnych deťoch... A samé vraždy mladých ľudí.. viď dnes dobodal 14r svojho rovesníka.... Smutno mi je z tejto doby

tiimka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eva8
28. máj 2019

Môže to fungovať, všetko záleží na partneroch. Ja by som do takého vzťahu už nešla, ako kamaráti výborní
@borihh

borihh
autor
28. máj 2019

My obaja to náboženstvo neberieme "až tak" vážne, no obe naše rodiny áno. Povedala by som, že až prehnane. Takže, hlavne tie rodinné vzťahy ma zaujímali, čo nato najmä rodicia, pretoze by sme sa radi vzali a ani neviem ako by sme im to oznámili..

osky
28. máj 2019

@borihh
nevymyslaj a ruky prec!
lebo na to doplatis.
Bola si s nim zu v jeho krajine?
pozna ta jeho rodine v jeho krajine?
oni su na cudzej hrude ini,ako ked sa dostanu domov.
nikdy nebudes celkom slobodna a to nabzenstvo vas rozdelovat bude.
a ty ako katolicka-hoci to neberies,ako pises,vazne,mala by si zacat.
priznaj sa k svojej viere a hladaj si seberovneho.
moslim bude vzdy moslimom.
je popisanych zu Vela knih,pohladaj a citaj....
nie je to sranda.
na zaciatku su vsetci mili,oni to velmi dobre vedia uhrat.
a ked sihovezmes,az potom uvidis...

eva8
28. máj 2019

Rodinu ex netrapilo, ze som krestanka. Otca uz nemal. S jeho mamou, surodencami a pribuznymi sme vychadzali dobre. Dorozumela som sa len s tymi, ktori ovladali anglicky. S ostatnymi rukami - nohami. Ja som rodicov uz nemala, predtym hlavne otec nebol nadseny z toho, ze mam priatela moslima. Po prichode na Slovensko ho moji surodenci a pribuzni prijali s uctou a bez bez predsudkov az na jedneho bratranca, ktori isty cas zil v kraji e ex. On vedel, do coho idem., ale bol k nemu tiez uctivy, no zdrzanlivy.
Si dospela, ty sa chces vydat, ty beries na seba zodpovednost za seba, aj za svoje dieta, nie tvoji rodicia a pribuzni. Nebudete zit s rodicmi. Ak ano, naruseny vztah by bol problem. A ake vztahy si medzi sebou vytvoriite s rodinnymi , to zavisi len na vas. Neviem, ci vsetci dokonale ovladaju anglictinu, aby ste sa mohli bezprostredne rozpravat. Moj brat vzal ex aj niekolkokrat von, napriek jazykovej bariere. Ak sa uz teraz bojis nabozenstva a co kto povie, cuvni. Ak cakate dieta, je to na vas

majcika
29. máj 2019

@eva8 píšeš o ex, takže je ex. Niečo ok nebolo

evita168
29. máj 2019

@zuzanka.zuzu ale existuje taky moja kolegyna byvala moslimka vzala si tu na slovensku kolegu krestana a su spolu 15 rokov uz ona vie velmi dobre po slovensky aj po madarsky rozpravat

eva8
6. jún 2019

@majcika zaujimala sa o vztah s pribuznymi. Reagovala som na otazku. Jeho rodinu mam rada, nebol problem, moja rodina aj kamarati ho prijala v pohode tiez, nebol problem