Rozbité čelné sklo

28. aug 2024

Ako ste riesili ked vam auto pred vami rozbilo celne sklo? Najprv samozrejme nechcel zastavit potom konecne asi po 15 km zastal.. a tak nechcel podpisat skodovu udalost. Mam len foto spz. Nemam video ze to priamo rozbil no kedze som bola vodic a videla som to v priamom prenose tak viem ze mu to vypadlo z vlecky.. :( nove stoji 500- 700 eur ) som bezradna. Jeho by to asi nestalo nic keby to islo z poistky. Max zaznam...

tumira
28. aug 2024

nie som si ista, ale mne sa zda, ze pri poskodenom celnom skle nepotrebujes mat vinnika.

autor
28. aug 2024

@tumira mozno asi keby som mala aj havarijnu ale mam len povinnu poistku ...

tanyan
28. aug 2024

Skontroluj si podmienky a krytie na tvojom PZP. Niektoré poisťovne to dávajú do základu, niektoré to majú za príplatok... Alebo rovno zavolaj do tvojej poisťovne a opýtaj sa.
Jemu by to možno navýšilo poistné na ďalšie obdobie, nakoľko by už nemal bezškodový priebeh. Ale možno iba nechce.

doriiis
28. aug 2024

Stačí mať pripoistene čelné sklo vo svojom PZP.

tumira
28. aug 2024

neviem veru, ono zalezi, ako je to v poistke zahrnute. mozno to budes mat aj v pzp ako pisu. a je to take zle? uplne rozbite? nedalo by sa to opravit?

olimuc
28. aug 2024

Ak mas PZP s cel um sklom, preplati to poistovna (ja mam ale kedze cena bola nad límit doplaca la som 35€) stacilo poslat fotky a fakturu. Opravit sa nedalo, praskli po celej dlzke. Na druhom aute sme opravili ale to bolo velke ako max 1 eurovka

autor
28. aug 2024

@doriiis ano ale spatne to asi nepoistia

autor
28. aug 2024

Nie nemam pripoistenie celneho skla ani havarijnu poistku.. bud si to hudem musiet asi zaplatit sama alebo by to niekto na seba vzal ale nikoho takeho nemam. Este ma napadlo kebyze to nejak nahlasim na poistovnu a vinnik by musel pruznat skodu? Ale asi to je slovo proti slovu

autor
28. aug 2024

@tumira prasklina ma asi 7 cm.. neda sa ani opravit je tk uz velke :(

andaluzia12
28. aug 2024

Nám sa toto stalo, kamión nám rozbil čelne sklo. S vodičom sme sa dohodli, podpísal nám škodovú udalosť, predložili sme to poisťovni (obaja sme mali Kooperatívu). Poisťovňa zamietla!! Odvolali sme sa, zamietli!! Písali sme na NBS, mám pocit že na odbor ochrany finančného spotrebiteľa, ktorý zabezpečuje dohľad nad poisťovňami, vyjadrili sa, že sme v práve a poisťovňa je povinná nám sklo preplatiť, avšak ich vyjadrenie ma len informatívny charakter.. zaslali sme ho poisťovni, ta ho však ignorovala. Po prejednaní situácie s právnikom sme to vzdali, nakoľko nám neodporučil súdiť sa s tak veľkou spoločnosťou… bolo to však pár rokov dozadu, možno už majú k tomu iný prístup …odišli sme z Kooperativy, nikomu ju neodporúčame!!!!

autor
28. aug 2024

@andaluzia12 och tak to mi je luto..

babushkaem
28. aug 2024

ja som to teraz riesila, nic nechcu preplatit, teda,mala som dve udalosti, obe celne, obe vinnik, ktory suhlasil a aj podpisal papiere. Allianz preplatil hned bez debaty a Kooperativa ma poslala do prdele, aj ked vinnik bol, ze nikde nie je dokaz, ze by to islo od neho (napriklad kamera atd..) kazdopadne, ak ti to ani vinnik nepodpisal, tak sa obavam, ze mas smolu.

lenka.25
28. aug 2024

@andaluzia12 To bola chyba . Kooperatíva väčšinou všetky taketo prípady na súde prehrá, len to takto skúšajú , lebo sa väčšina ľudí na to už radšej vykašle .
A autorka , skusala si zohnať alternatívne čelne sklo ? Predpokladám , že už nemáš nové auto , keď nemáš HP . Alternatívne čelne skla bývajú aj o polovicu lacnejšie . Napolsedy sme zháňali susedovi na Volvo , vo Volve stalo 800€ a zohnali sme ho za 350€

autor
28. aug 2024

@lenka.25 no ano dnes manzel googlil tak nahlacnejsiu alternativu nasiel za 460.. je to 6 rocne auto

foxie95
28. aug 2024

Nám protiidúci kamión rozbil sklo. Samozrejme zastaviť ho bez šance a ani by nebolo bezpečné sa v danom úseku krútiť a naháňať ho a s malým bábom v aute. My sme mali ale kameru. Našla som na videu logo na kamióne, kontaktovala firmu. Spisal záznam o nehode, kde napísali, že nesúhlasia s vinou. Poisťovňa najprv povedala, že si to máme dať urobiť do servisu, ktorý majú zazmluvnený, potom to zamietli, ale nám nedali ani vyjadrenie, iba servisu. Potom servisu sme to zaplatili a my sme čakali na vyjadrenie. Kontaktovali sme právnika a už šlo všetko cez právnika. Oni namietali, že sme kamión nezastavili, že druhá strana nesúhlasí s vinou.... Zamietli... Odvolali sme sa, zamietli zas pre niečo. Potom dal právnik na súd, zaplatili sme kolky a dali splnomocnenie. Nakoniec súd rozhodol v náš prospech. Pol roka od udalosti cinkli manželovi peniaze na účet. Neverila som... Preplatenie skla, preplatenie právnika, preplatenie kolkov za súd....

foxie95
28. aug 2024

@babushkaem určite to nenechaj tak. Ty dôkaz nepotrebuješ, veď vinník súhlasí. Pohroz súdom a prípadne aj sa choď súdiť.

bucecka
28. aug 2024

A nedá sa ti to z poistenia domácnosti? My sme to tak nedávno riešili, dieťa rozbilo nechctiac čelné sklo.

dzupi898
4. sep 2024

Skúste to ešte keď tak cez Hornet nejak. My sme išli cez nich, keď nám prasklo čelné sklo. Vybavili všetko, čo bolo treba.

janina1127
6. sep 2024

@dzupi898 To by mohlo byť OK. Tiež máme s nimi fajn skúsnosť 👍