Rodokmeň rodiny

zuzka062
4. mar 2012

ahoj,moj syn dostal v skole ulohu urobit rodokmen nasej rodiny,kukala som nanete ale stale neviemkam dat nase deti ,viem ze on ako tvorca rodokmenu je na spodu a od neho ideme my ako rodicia a co dalsie dve deti?

ikke
4. mar 2012

@zuzka062 ja by som dala vedla neho, moze surodencov "pripojit" na vas, rodicov, rovnako ako seba 😉

inac, ak je on ako tvorca naspodu, tak to bude asi skor rodostrom, nez rodokmen. to len tak, na margo, moze sa skusit blysnut v skole 😀

ivett1
4. mar 2012

@zuzka062 ahoj, aj moja neterka robila takýto rodostrom - dolu bola ona a vedľa jej braček, boli spojení s rodičmi (mama bola v jednom rámčeku, ocino v druhom a ešte boli spolu v jednom veľkom rámiku...) a každý rámček rodičov bol spojený s "rámčekom" so svojimi rodičmi (teda jej starými rodičmi...) a všetci tam mali okrem mien aj "fotky" (ale len také prefotené z albumu🙂...to si vymyslela sama - vybrala fotky, dala ich tatinovi, aby ich prefotil a potom ich nalepila k menám... 😵 vyzeralo to veľmi pekne...a samozrejme zožala veľký úspech 😉

nicky7
4. mar 2012

toto je veľmi dobrá pomôcka k zostaveniu rodokmeňa a do určitého počtu osôb je bezplatná http://www.myheritage.sk/

sari24
4. mar 2012

@zuzka062 zrovna sme to mali minulý týždeň na prednáške a my ako vysokoškoláci musíme robiť rodokmeň tiež, ale trošku v inej (profesionálnejšej) forme 😀 v jednom programe 😉
Jednoducho tvoj synček bude tvorca rodokmeňu, od neho smerom nahor povedie vetva jeho rodičov (čiže teba a tvojho manžela) a plus k nemu vedľa treba dokresliť ďalšie dve vetvy (jeho dvoch súrodencov)..najlepšie, aby tie deti boli usporiadne podľa veku. Potom od teba povedie tvoja línia (rodina) ..čiže tvoji rodičia (jeho starí rodičia)..a od manžela tiež...taktiež treba dokresliť k tvojim rodičom a manželovim vašich súrodencov ak máte a ich manželov/manželky ak maju spolu s deťmi (maleho bratranci a sesternice)...atď

Ono to nie je ťažké, chce to len predstavivosť a dokreslovať vetvy, nič viac 😉 ...vyššie to tiež dobre vysvetlili, stačí ešte raz pozrieť na obrázku ako to je a pojde to 😉

zuzka062
autor
4. mar 2012

Dakujem vam velmi krasne hadam to nejka zvladneme,musim este zistit ako daleko zajst ,aby sme nemuseli patrat neviem ako daleko hadma po prastarych rodicov bude aj stacit on je druhak ZS.Ale uz sa strasne na to tesim,rada mu pomaham s takymi vecami ,mynule sme robili projekt zeleznice .predtym kalendar na rok 2012 a vzdy mal v skole uspech.Mame na to cele jarne prazdniny tak sa do toho pustime ,lebo mozme len cez obed a po veceroch lebo mame malinke dvojcatka tak toho volneho casu moc nieje.

sari24
5. mar 2012

@zuzka062 Po prastarých rodičov pre takého malého školáka bohate stačí 😉 Ja mám malú sestru, ktorá tiež je druháčka na ZŠ a mali túto úlohu a oni dokonca mali urobiť len po starých rodičov 😉 Potom to nejak pekne vymaľovať v podobe stromu a bude to mať určite úspech 🙂

zuzka062
autor
7. mar 2012

Tak nejak to planujeme v podobe stromu,tak dnes drzte palce ide sa nato. 🙂