Robotnícka trieda

nety19
25. okt 2021

Bojím sa robotníkov,vedia robiť a to je všetko,po robote divota,alkohol,cigarety,partie ani od drog nemusí byť ďaleko.Naši si k potravinám dávajú staré gauče a ja ich beriem na smetisko,lebo nechcem aby tam moj otec za nimi chodil.Inak dedine to je fuk,neriešia tú zberbu,nechápem dedinčanov.Nemať tu krásna prírodu a milú huskynu už tu nie som.Tí roboši sú čudní,oni budú jeden druhému ubližovať,opijú ho,ale domov mu nepomôžu.

21oktober
25. okt 2021

@nety19 no fúha , teraz rozpútaš riadnu debatu . Ale za mňa si myslím že zbytočne paušalizuješ , ja poznám robotníkov skvelých chlapov, síce sú doslovne z iného sveta ako ja , ale sú to poctiví a robotní ľudia milujúcich svoje manželky a deti . Zároveň poznám v mojej brandži vysokovzdelaných ľudí , ktorí sú riadni hajzli v oblekoch tak v práci ako aj voči svojej rodine.

delphineta
25. okt 2021

@nety19 neverim vlastnym očiam,čo čítam.To je riadna tupost a vymletosť,kto vie,o kom to vlastne píšeš.Do akej triedy sa radíš Ty?

slovakboy
25. okt 2021

@nety19 zlý názov témy si uviedla. Nechápem to s tými gaučami.

cacianka
25. okt 2021

No ty si fakt vedľa...

snezienkaaa82
25. okt 2021

O 3.17 ráno môže takáto blboist napadnúť len niekoho, kjto je fakt mimo.
Aaaa ale okí. Ja som vyrastala v robotníckej triede a aj m a žel je robiť nik a vieš čo? Nič nám nechýba, mame dom, auto, každý rok dovolenka. Manžel dokáže urobiť všetko, od zatlknutia klinca, cez nákup, aj obed uvarí.... A čuduj sa svete, aj kamaráti, z jeho partie, a aj ich kamaráti, normálni chlapi, ženy nebiju, nechlastaju, sa aj umývajú, aj navonaju, si predstav,..... Joooj zena, si predstav, aj takí sú...... 👍👏👏👏

elizabet173
25. okt 2021

@nety19 si si niečo šľahla takto v noci?

moonlight1210
25. okt 2021

@nety19 tvoj otec sa teda chodi opijat s tymi robotnikmi, ktori sedavaju na tych gaucoch? Otec je tiez robotnik?

A este sa spytam, co je to “huskyna”. Asi je to preklep, ale neviem prist na to, z coho vznikol.

melli88
25. okt 2021

@nety19 ty sa v akej spoločnosti pohybujes? Keď si niečo viac ako pracujúci človek.
Ten človek si odrbi deň a dá si pivo s kamošmi v krčme. A co robía chlapi v obleku- mnoho krát horšie veci

canany
25. okt 2021

Ja si myslim, ze ten pocit prameni z toho naznacenia co robia s jej otcom. Ale zial, ak ma niekto blizko k alkoholu, vzdy si najde chodnicky ako sa k nemu dostat a je jedno aka partia.
Ale poviem ti, ze aj nerobotnicka trieda ma blizko k alkoholu. Len opias party robia pod zamienkou oslav narodenin, menin ci uz svojich alebo deti, alebo vitazstva zapasu. Dovod sa vzdy najde preco sa zrubat. A nepiju cuco, ale drahsi alkohol.
Mne jedine co pomohlo, utiect z domu. Otca nezmenis, pokial sam nebude chciet. A vekom to je este horsie, ak sa nespamata. Moj dedko prestal na stare kolena pit, pil cely zivot. Otec pije stale a desime sa, ked pojde do dochodku, teraz sa kvoli praci nemoze stat kazdy den po obraz, aj ked si kazdy den srkne.
Drz sa, poznam ake to je.

canany
25. okt 2021

@moonlight1210 huskyna bude pes, ktoreho si so sebou nemoze zobrat, predpokladam

0silvia0
25. okt 2021

@nety19 evidentne je problem tvoj otec, nie robotnici. Ked budes velka, mozes sa osamostatnit a zit si svoj zivot. A nerob si zbytocne odpory k zivotu hadzanim niekoho do jedneho vreca, lebo sa ti moze stat, ze raz v nejakom vreci skoncis aj ty, nemas k tomu daleko...

moonlight1210
25. okt 2021

@canany to mi nenapadlo. Je to mozne.

gina17
25. okt 2021

Vyhľadaj urýchlene psychiatra

mirkava
25. okt 2021

@elizabet173 👍🤪🤣🤣🤣

miskakyska
25. okt 2021

Robotník je široký pojem🤷🤔 každý kto pracuje je robotník....väčšinou chodia ľudia z práce domov,nie na gauče pred obchody vysedávať....gauče zvláčajú a vysedávajú na nich skôr bezdomovci....a ako im berieš tie gauča prosím Ťa? Hodíš na plece a ideš?
Tvoj otec robotník,či prečo ich vyhľadáva?
Ale myslím,že v tomto prípade všetky otázky zbytočné...

pietra
25. okt 2021

budem tu za divnu, ale ja asi rozumiem tomu, co chce autorka povedat. U nas je par robotnickych ubytovni, kde byvaju chlapi, co sem chodia robit na turnusy. A je to presne tak, ako autorka pise. Len co im padla, stoja pred potravinami, piju jedno pivo za druhym a prekladaju to tvrdym, plechovky hadzu len tak pod seba, vrestia ako opice a potom sa uplne stati "spievajuc" premiestnuju na ubytovnu. Ja len nechapem, ako dokazu takto fungovat den co den a v praci aj odviest nejaky vykon. Ale zas, su to skupinky, nemozu to byt vsetci, lebo tie ubytovne su teda vacsie. Neviem si vsak predstavit, kto a ako by mal toto riesit, ved su to dospeli ludia.

miskakyska
25. okt 2021

Tak nič😁🤔....pozrela som si témy od UŽIVATEĽA☝️...dedinu,nižšiu vrstvu,alkohol,drogy rieši od roku 2014....

makova333
25. okt 2021

Sme v roku 1983 ked boli robotnicke triedy a pracujuca inteligencia?
Autorka: Problem nie su cudzi robotnici, ti si mozu robit so svojim zivotom co chcu. Ano, aj vysedavat pri potravinach s pivom v ruke. Problem je tvoj otec, ktory sa k nim DOBROVOLNE prida. Ries problem, ktory ma tvoj rodic nie zastupne problemy. Pravdepodobne je alkoholik a taha ho to tam kde je alkohol. Rodina asi tiez nebude nejako vysoka vrstva a stelesnenie usporiadanej rodiny. A len tak medzi nami kamoskami, nic ta nenuti tam ostavat, je to len tvoje rozhodnutie.

makova333
25. okt 2021

@pietra to by mala riesit samosprava (neporiadok a vytrznosti)

0silvia0
25. okt 2021

@pietra volaj mestsku policiu, u nas je tiez robotnicka ubytovna hned pri pohostinstve, a ziadni takito typkovci tam takto nefunguju ako pises. Vsetko normalni robotnici

jaskolka
25. okt 2021

Autor má evidentne iny problém, lebo raz píše, že je žena (vulgárne pri nom kričia, a nevadí im ze je pri nich ona ako žena) a potom, ze sa bojí na dedine aj on ako muž.Ma x príspevkov, ako hrozne trpí na dedine a, ako si tam všetci hlupi a zlí a on chudák tam musí žiť s otcom, ktorému asi dedina sama leje alkohol do krku 🙈🙈
Pre dobro všetkých ak tak nenávidíš dedinu a všetci tam sú pre teba len hlupi, leniví, zadubenci, tak sa zbal a chod do veľkomesta, kto ťa núti tam žiť? Otec je alkoholik, ktorý má svoju vôľu a rozum a pil by všade za to nemôže dedina, ale on sám a jeho slabosť. Tak nech sa upije k smrti,co ty s tým urobíš? Ale ver tomu, že ak chodíš po tej dedine s výrazom mučeníka alebo naopak povysenecky, tak ani tam teba nikto rad extra nemá.
Čiže trochu sa ukludni, uvedom si ze otec ma svoj život, ak chce piť, aj keby si 100gaucov odniesol od krčmy, on si pitie nájde a prestaň nadávať na všetko a všetkých okolo seba. Lebo ak jednej osobe nevyhovuje celé okolie, tak chyba obvykle nebude v tom okolí... Skus nad tým pouvažovať...

luccija
25. okt 2021

@nety19 opijú ho...nie on sa opije.Na druhých hadzes spinu pritom máš zlosť na svojho otca.Tak ho zober ne prechadzku a hod s ním reč.Ak pije roky, desaťročia nezmení sa.

kengurica
25. okt 2021

@nety19 vieš čo, ja zase neznášam lekárov. Všetci berú úplatky, a preťahujú sestričky.
A aj všetci ekonómovia berú koks a platia si štetky .
No je mi z nich zle.
(Sarkazmus)

mogaa
25. okt 2021

@nety19 fúha....mňa by zauijímalo čo robíš ty, teda kde pracuješ ty....lebo s tvojou gramatikou a prejavom tiež nebudeš ani akademik ani lekár....dám ti radu do života - nesúď človeka podľa jeho práce, lebo nevieš kde v práci skončíš sama....možno robontíci sú jednoduchší, ale často sú to lepší a čestnejší ľudia ako takí manažéri, ktorí ťa chcú obabrať a podstatní je pre nich len zisk a urobený obchod....či niekto pije nie je otázka profesie ale toho či chce a medzi akými ľuďmi žije....

mogaa
25. okt 2021

@nety19 písomný prejav a gramatiku som napísala tak aby si to pochopila aj ty s diplomom z astrofyziky

snezienkaaa82
25. okt 2021

Ženy škoda prispievať do tejto diskusiue, strácať čas a argumentovať nemyslite? Radšej si dajte kávu a myslíte bba to, aký, pekný deň je pred nami. Myslím, že máme iné starosti ako toto tu. ( napríklad ja, kam dám zajtra deti, keďže nám zatvárajú škôlku). Keby to bola nejaká zmysluplne diskusia nepoviem nič, aj popíšem, no toto.....

kamlicek
25. okt 2021

@snezienkaaa82 presne mi to napadlo, ked som to otvorila, len k tomu k tej teme poviem este jedno a to, ze keby sa kazdy staral sam o seba, bolo by o vsetkych dobre postarane. Zatvaraju skolku kvoli zlej situacii? 🙂

miskakyska
25. okt 2021

@snezienkaaa82 ,............ ale prispela si aj tak 🤭🤭

snezienkaaa82
25. okt 2021

@miskakyska áno, mala som náhle potrebu 😆😆😆

snezienkaaa82
25. okt 2021

@kamlicek áno, koli zlej situácii v škôlke, vraj nie korona ale len obycajne sople a kašle u personálu. Už 2 škôlka u nas je zavreta