Robíte niečo pre miestnu komunitu?

marusik
7. máj 2013

Zaujímalo by ma, či sa tu nájdu aj mamičky, ktoré popri starostlivosti o deti riešia aj nejaké aktivity, ktoré rozvíjajú život miestnej komunity. Nejakým spôsobom sa napr. angažujú pri príprave nejakých rodinných či manželských programov, alebo organizujú niečo pre viaceré deti, mladých, snúbencov, manželov, chorých, seniorov... tábory, odborné či záujmové krúžky, kurzy, akcie a pod. Mohli by sme si tu vymieňať nápady, inšpirovať seba i iných a možno sa povzbudiť, že námaha pre miestnych ľudí má zmysel. Tešíme sa na príspevky!

marusik
autor
8. máj 2013

nájde sa niekto?

lubikan
8. máj 2013

kazdy je rad,ze si vobec dokaze zorganizovat svoj sukromny zivot...ostatne veci,ako pises su vacsinou za peniaze...nie z dobrej vole

marusik
autor
8. máj 2013

no, poznám zopár ľudí, ktorí robia veci z dobrej vôle, pre zlepšenie života, zlepšenie vzťahov a komunikácie s okolím, v ktorom žijú. čo tak spoločné "opekačky", výlety? aj to je niečo pre miestnych ľudí... myslím, že ak človek "vyjde" zo seba, zo svojho bytu/domu a urobí niečo pre spoločné dobro, tak je veľkým obohatením...

lucinka4
8. máj 2013

@marusik
@lubikan tak ja som z tych,co to robia pre dobry pocit a z dobrej vole. Podala som ziadosti o grant na Nitriansku komunitnu nadaciu a uz 2x sme peniazky dostali. Bez naroku na mzdu nam kamoskin muz vyrobil dreveny vlacik,lodku,lavicky,hojhdacky a deti si to vymalovali same. Mam dve deti,robim si dalsiu skolu, pocas druheho tehu som ucila v jazykovke a cele som to zacala riesit ked mm bol pol roka na misii. Ked sa chce tak sa da a ostatne su len vyhovorky. Aj ked je Pravda,ze mam podporu aj,manzela aj maminy, ktori pomahaju. A grilovacky a opekacky sme uz tiez mali ;) stala sa z nas na ihrisku perfektna partia.

marusik
autor
21. máj 2013

ešte voľakto?

mima4
21. máj 2013

@lubikan nie je to tak, ja napr. robim dost veci aj pomimo dobrovolne, pretoze si uvedomujem, ze je potrebne sluzit.

j.a.n.e.7
18. jún 2013

No ja som rok viedla materské centrum u nás na dedine, lebo to tak proste "vyšlo", len ma trochu "škrelo" , že práve niektoré mamičky ktoré by mali pochopiť aj mňa niekedy brali veci ako samozrejmosť.... Za mlada som zase chodievala k deťom do táborov. Niekedy sa čudujem, že som to zvládla s 8 deťmi v oddiely, keď teraz mi cez hlavu prerastajú moje 2 🙂

marusik
autor
4. júl 2013

my teraz chystáme tábor pre deti... uff, zaberák, ale verím, že to stojí za to🙂

zon
Odpoveď bola odstránená
Zobraz