Robili ste vodičský iba na automat?

21. júl 2024

Neoľutovali ste časom že nemôžete šoférovať auta s manuálom?

kabinka11
21. júl 2024

Určite by som to obanovala, lepšie povedané, nerobila by som si vodičak na automat.

lindous
21. júl 2024

Mňa to tiež lákalo a uvažovala som nad tým, keďže zo šoférovania som mala obrovský rešpekt, ale som veľmi rada, že som sa "prekonala" a spravila manuál, môžem sadnúť do hocijakého auta a to naozaj nikdy nevieš kedy sa ti zíde... napr. prácu mám takú, že by mi nikdy nenapadlo, že sa mi vrámci nej zíde vodičák a dostanem sa do služobného auta a predsa len sa stalo...

sejbipi
21. júl 2024

Tiež som nad tým uvažovala, ale manuál je základ. Ja som dávnejšie nabúrala na automate🙈 odvtedy sadnem len do manuálu😂

mamamasama
21. júl 2024

Mám vodičák len na automat. Už druhé auto. Stále len automat. Nebanujem.

autor
21. júl 2024

@mamamasama aká bola cena Prosim?

autor
21. júl 2024

@mamamasama a kedy ste robili skúšky?

mamamasama
21. júl 2024

To si už fakt nepamätám.

mamamasama
21. júl 2024

autor - ako myslíš "kedy"?

autor
21. júl 2024

@mamamasama že kolko rokov dozadu 😄😄😄

mamamasama
21. júl 2024

Cca 10

autor
21. júl 2024

@mamamasama ďakujem. Tiež nad tým premýšľam len som z malého mesta neviem či tuto množnost naša autoškola ponuka. Musím zistit

mamamasama
21. júl 2024

autor - bolo to super, žiaden stres, že ti niekde niečo "zdochne". Naozaj sa sústreďuješ len na predpisy a značky. Muž má vodičák aj na manuál, ale auto má tiež automat. Manuál vôbec nevyužívame.

autor
21. júl 2024

@mamamasama a skúšky všetko v poriadku? Či uz si nepamätáte? 😄 asi prebiehajú klasicky ako tie na “normalnu prevodovku” však?

mamamasama
21. júl 2024

Autor - skúšky rovnaké. Testy, jazdy

autor
21. júl 2024

Anooo zistila som už že sa to dá len vo veľkých mestách u nás zial nie

lilka5566
21. júl 2024

Ja by som si nikdy nerobila vodičák len na automat .nikdy nevieš kedy sa ti to môže zísť .Možno budeš jazdiť iba na automate ale papier budeš mať vždy aj na manuál .Poznám prípady kde s tým bol veľky problém kvôli práci .A nie je to taká veľká veda preradiť si rýchlosť zvládneš to určite ako nič

blondinka95
21. júl 2024

Ja mam
Neolutovala

mamamasama
21. júl 2024

@lilka5566 pokiaľ chceš robiť autobusárku, tak jasné,že je lepšie mať aj manuál.

lilka5566
22. júl 2024

@mamamasama áno lebo v iných zamestnaniach ti stačí ovládať automat že ?🤣🤣🤣

taktotedanie
22. júl 2024

Robila som manual nikdy som na nom nejazdila a ni som nepotrebovala automat je neskutocne super vec, nebudes lutovat

mamamasama
22. júl 2024

@lilka5566 v akých? Ak by som chcela pracovať ako šofér, tak si urobím manuál. V mojej, ani v manželovej práci to potrebné nie je.

beata_k
22. júl 2024

@mamamasama Mnoho firiem ma firemne auto este na manual. Normalne sa ani z parkoviska nepohne. Taky zamestnanec nie je firme potrebny.

luliu
22. júl 2024

@mamamasama kopec firiem má auta, ktoré zamestnanec musí používať a nemajú automat. Základ sa naučiť na manuale a automat je bonus. Tieto tvoje posmešky sú smiešne.

lilka5566
22. júl 2024

@mamamasama ja nevravím kontretne o tebe .Ale je veľa zamestnaní ,aj ženských ,v ktorých sa auto používa .A nie iba autobusár 😉
Neviem si predstaviť že chcem nájsť prácu so šoférovanim a obmedzuje ma to,že viem jazdiť iba na automate .Veď naučiť sa to nie je na škodu aj keby potom jazdím iba na automate
Aj keď niektorí urobia autoškolu a nikdy do auta nesadnú.Ale nikdy nevieš čo bude ...

lalala94
22. júl 2024

Mám vodičák iba na automat, zatiaľ neľutujem, možno si časom doriešim aj ten manuál, ak sa mi bude chcieť (ak chceš pridať manuál, už neprechádzaš celým kurzom a neriešiš ani skúšku z teórie - ideš len na cvičisko a jazdu, čiže to nie je nejako náročné). Vodičák má stál myslím 950€ + kolok, čiže štandard. Manuál bol asi o 50€ lacnejší (nie som si úplne istá tou sumou, ale výrazný rozdiel tam nebol).

mamamasama
22. júl 2024

@beata_k opakujem. Pri mojom povolaní to nikdy potrebovať nebudem, nakoľko máme šoféra a manžel má home office a vlastnú firmu. Takže opäť napíšem. Nie, manuál v dnešnej dobe skutočne nie je potrebný.✌🏻

beata_k
22. júl 2024

@mamamasama Len vies, nikto sa nepytal ako to mas ty. Ty nikoho nezaujimas.

mamamasama
22. júl 2024

Takže ak máte v pláne pracovať vo firme, kde budete robiť aj šoféra, tak si urobte manuál. Autorka sa pýta na automat, manuál potrebný nie je

mamamasama
22. júl 2024

@beata_k len vies. Autorka sa pyta na automat a ty tu stale omielas o manuale. Vieš 😘

beata_k
22. júl 2024

@mamamasama a ty o soferoch v autobuse 🤪