Robí bežiaci pás v byte hluk?

kristind
25. jan 2020

Ahojte baby. Máte niektorá bežiaci pás v panelákovom byte? Ak hej, nenadávajú susedia pod vami na hluk?
Vďaka 😉

haaadanka
25. jan 2020

Ahoj. Ja mam v obyvacke a doteraz o tom nikto zo susedov nevie. Mam pod nim taku specialnu podlozku ako su vo fitkach. Kupis v Decathlone. Ale je pravda, ze ja som svoj vyberala aj na zaklade toho, ci je hlucny, alebo nie.

kristind
autor
25. jan 2020

@haaadanka heeej? To by bolo super a určite by som to mala tiež ako kritérium, keďže máme 4 mesačného syna a nepotrebujem buchot na celý byt 🙂 ďakujem 😉

haaadanka
25. jan 2020

@kristind ozaj neoľutuješ. Ocenila som ho už v tehotenstve. V zime bola hrozná poľadovica a chýbala mi aspoň prechádzka. Takto otvoríš okno, pustíš seriál a hodinka zbehne ako nič 🙂

kristind
autor
25. jan 2020

@haaadanka ono mám psa, takže von vyliezť musím. Ale s kočíkom a psom teraz v zime sú to také nič moc prechádzky. K behaniu by som sa musela pracne dostať, ale zas rýchla chôdza do kopca by bola super. Snažím sa vymyslieť si, čo najjednoduchšiu a najúčinnejšiu verziu pohybu doma pri malom, kým spí a toto mi príde celkom fajn. Uvidíme 🙂

kristina2412
25. jan 2020

@kristind nasa suseda nad nami má a nepočuť vôbec zvuk stroja,pocut iba zvuk dopadajucich tenisiek. Cez deň si ani nevsimnem ale ona behá zásadne v noci a to je fakt desne

bobula46
25. jan 2020

Ja nepočujem, ale suseda má nad sebou ženu čo cvičí každý večer o ôsmej. Stroj nepočuť ale tie pravidelné nárazy s teniskami sú hrozné. Raz som u nich bola keď cvičila a teda ja by som to netolerovala (vo večerných hodinách).

kristind
autor
25. jan 2020

@bobula46 ako chápem, ale o 20tej predsa nie je nočný kľud ani nejaká neskorá hodina. Mne by aj tak skôr vychádzalo behať cez deň, sama neviem. Ale baby úprimne si niekedy prídem, že sa človek vo vlastnom byte nemôže ani vytoto lebo si každý dačo nájde. Tým nechcem nijako útočiť, aby bolo jasno, len sa zamýšľam 😂

maminecka266
25. jan 2020

@kristind kamoska ma susedu nad sebou, co je vasniva cvicitelka a ma aj pas, aj cinky a teda niekedy je z toho na nervy, zalezi ako intenzivne beha a asi aj od pasu 😉

bobula46
25. jan 2020

@kristind nie je neskorá hodina ale keď máš doma nespavca a si šťastná keď po hodine nadhadzovania zaspí a do toho by mu niekto začal skákať nad hlavou tak raz za čas by som to tolerovala, ale každý večer nie. Našťastie ja som si už túto fázu preskočila, syn už zaspáva lepšie ale určite ani mne samej nie je príjemné zaspávať každý deň v hluku.
Ale pokiaľ bývaš na byte a máš pod sebou niekoho, tiež sa ti môžu neskôr sťažovať na to, že tvoje dieťa má hlučné hračky, trieska do radiátora, má v byte hopsadlo a podobne 😀 keď niekto býva na byte je to podľa mňa o vzájomnej tolerancii.

kristind
autor
25. jan 2020

@bobula46 veď práve preto som to tak napísala. U nás jedna suseda druhej vyčíta, že psi behajú po byte a druhá prvej, že vrieska po deckách a hrajú na flaute.... Sem tam musíme tolerovať, že niekto chce cvičiť doma, či má uplakané dieťa, nahlas telku a mnohé iné veci 🙂

bobula46
25. jan 2020

@kristind jasná vec. Ja som celý život bývala v doma, dlho trvalo kým som si zvykla že tu všetko počuť. Pokiaľ sa jedná o "sem tam" tak mi to neprekáža. Tiež si občas sused robí žúrky, druhého zas počuť každé slovo 😀 bohužiaľ, bývame na byte. Keby som chcela maximálny kľud, idem do domu.
Len s tým bežiacim pásom pokiaľ by išlo o každý deň môžeš začať ľuďom neskôr liezť na nervy 😀

katulienkax
25. jan 2020

@kristind počuť to suseda nad nami mala a bolo pocut ako da sa to vydržať ale neskoro v noci urcite nie ale už ju to asi prestalo baviť lebo už dlho nebehala. Ono to skor ci neskor skončí ako vežiak na prádlo 🙂 ja by som si takú haraburdu do bytu nekúpila radsej do fitka skočila a striedala rôzne stroje ono to človeka po case vážne prestane baviť stále to iste dokola

haaadanka
25. jan 2020

@katulienkax ak sa aktivne venujes sportu, tak to ako vesiak neskonci 🤦🏻‍♀️ a priletitostni sportovci ozaj beziaci pas nepotrebuju

kristind
autor
25. jan 2020

@bobula46 keď ono by to bolo každý deň, ale väčšinou asi v normálnych časoch, rozumej uprostred dňa, kým malý drichme a sem tam o 20tej, to by tá divná pani pod nami mohla prežiť 🤣@katulienkax keby som vedela viac krát týždenne ísť do fitka, nepremýšľam nad bežiacim pásom do bytu 😂

kristind
autor
25. jan 2020

Akože ženy, takto si povedzme. Ak nebude stroj, budem skákať podľa videí, čiže hluk bude tak či tak. Z toho, čo píšete ma môžu susedia bozať. 😂😂😂Len ma zaujímalo či to nie je nejaký extra buchot, treskot, lebo keď si predstavím ten zvuk z fitka pri samotnom behaní, je to v rámci danej miestnosti pomerne rachot.

mergimar
25. jan 2020

@kristind ja som si kupila pas tento tyzden. Tiez byvam v panelaku. Robim iba rychlu chodzu, nad behom ani nepremyslam a co je pocut tak to je fakt iba zvuk dopadajucich tenisiek a obcas, ked mi pipne stroj, ale ozaj to nie je nic strasne.

ingrid16
15. dec 2020

@kristind u nas beha sused pod nami , viackrat do tyzdna, viac ako hodinu a sme z toho na prasky. Robi to hluk a neviem si predstavit, ze by sme byvali pod nim. Najradsej by som sa odstahovala. Podla mna take veci do bytovky nepatria.